Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  849
  @Maja*maicka* јас сум користела OView.....ама не беше ваков тестот..... Мислам на изгледот..... Смениле нешто?
  Најдобро би било да го прочиташ упатството. На оној Oview што сум го користела јас, ова значи негативен тест. Позитивен тест е тест во кој тест линија е исто јако црвена како контролната или појака од контролната, т.е кога ке видиш две јаки црвени линии значи дека овулацијата ке настапи во наредните 12-36 часа.
   
  На Maja*maicka* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Maja*maicka*

  Maja*maicka* Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Тоа и ми е "проблем"го немам упатството на аптека ми го дадоа без кутија последен им бил,па затоа сакав да се консултирам со некој со повеќе искуство...после сите овие месеци и мозокот ми е шашма...☺
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  849
  @Maja*maicka* , ова не е Oview, тоа сум сигурна, ова е некој друг тест. Во Oview има 5 тест траки.
  како се вика овој твојот? Пишува нешто на него? Најди го името и најди на нет упатство...друго немам идеја како да ти помогнам....
   
 4. Maja*maicka*

  Maja*maicka* Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Баш го најдов на интернет на фитофарм се,само да најдам упатство само...☺
   

  Прикачени фајлови:

 5. Maja*maicka*

  Maja*maicka* Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки повторно јас,денес ми е 11 ден од циклус па ќе почнам со oview тестовите,и од 14-15 ден со утрогестан 200,па како и за мене и за сите на форумов ви ја посакувам цела среќа на свет...и само позитивни резултати...☺
   
 6. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  12.010
  Пол:
  Женски
  Што би ми препорачале оние 5 ленти во едно пакување или да си земам микроскопче за повекекратна употреба?
   
 7. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  849
  @ocicka2014 Ја сум ги користела и двете- ти препорачувам ленти.
   
 8. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  12.010
  Пол:
  Женски
  А зошто? Има ли некоја посебна причина?
  Оти гледам сите ленти купувате а јас сумрешена за микроскопче дека ќе можам по долго да го користам а вака мн пари ме фаќаат...
   
 9. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  Јас го имам микроскопчето ама досега ниту еднаш не ми покажало овулација, дури и кога правев инсемианција кога се знаеше кога ке биде овулацијата...или незнам да го користам или не покажува баш точно....тоа е моето искуство со него...а ленти не сум користела....
   
 10. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Јас немам користено досега иако имам слушнато..кога се користат овие тестови? И јас имам нередовен циклус па следен месец може да ги пробам... колку им е цената и колку често треба да се користат?
   
 11. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.396
  Пол:
  Женски
  Се користат во периодот кога мислиш дека си во овулација. 5 ленти се а за цена не се сеќавам баш не беа многу.. Исто имаш и ''микроскопче'' кое се користи постојано ''не се троши''... тоа ти е малце поскапо
  1000-1200денари.
  Ноо, пошто велиш дена имаш не редовeн циклус најдобро би одредила со мерење на базална температура. Но и ништо не ти менува ако пробаш од овие... Со среќа
   
  На Lavica2016 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.216
  Пол:
  Женски
  Јас од овој месец почнав да го користам тестот за овулација oview почнав од седмиот ден според упатството зошто циклусот ми трае 23 дена 7,8 ден имаше една светла линија и една темна 9 ден имаше две темни линии направив и на 10 ден исто беше позитивен со две дебели линии .Сега на 5 септенври треба да добијам па ќе видиме што сме направиле .Ви посакувам успех на сите и сите да се израдуваме со позитивен резултат за бременост.
   
 13. Lady Leona

  Lady Leona Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Здраво девојчиња ! Барав на ebay за овие тестовите за овулација. Ги има многу незнам кој да ги порачам. Ако некоја од вас има искуство плеез кажете ми кои тестови се испробани:)
   
 14. Valentina888

  Valentina888 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2016
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  3.278
  Пол:
  Женски

  @Dear_Thing ајде помош мислам дека ти порачуваше :*
   
 15. Lady Leona

  Lady Leona Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам душички :)
   
 16. Dear_Thing

  Dear_Thing Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2015
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  2.649
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од овие. Нарачав 30 за околу 900 денари, мешани замав од лентите и тие касетите демек ај како поскапи да ги пробам ама нема потреба ни од поскапите, тие најобичните ленти одлично покажуваат.
   
 17. Dral*7*

  Dral*7* Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Devojki i jas bi sakala da gi probam pa da ve prasam ima li vakvi testovi za ovulacija po aptekite ili samo po naracka gi kupuvate ? Blagodaram
   
 18. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.323
  Допаѓања:
  114.569
  Има и по аптеките.
  Само се нешто поскапи.
   
 19. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.671
  Пол:
  Женски
  Има и микроскоп, за неограничен број употреби, шо е поисплатливо.
   
  На duffi и Dral*7* им се допаѓа ова.
 20. Dral*7*

  Dral*7* Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Kolku od prilika e cenata dali znaes ? I po koe ime da gi baram :)