Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.323
  Допаѓања:
  114.569
  Тестови/ленти за овулација.
  Мислам околу 300ден 5 теста.
  Ама не ме држи за збор. :)

  Сесил како што кажа микроскопчето е поиспчатливо.
  Околу 1200ден е мислам. Со неограничена употреба.
   
 2. Dral*7*

  Dral*7* Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Mng ti blagodaram :*
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lady Leona

  Lady Leona Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Jas si gi porachav bmn ebay 50 testovi za ovulcija i 20 za bremenost. Okolu 10 dolari . Kaj da e kje stignat . Kje vidam dali se Ok .
   
 4. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.427
  Допаѓања:
  230.894
  Во периодот пред првата бременост набавив мониторче за овулација на clearblue. Прилично скапо, плус месечно требаше да се одвојува една убава сума за стапчињата но бев презадоволна и имам позитивно искуство од истиот.

  После меморирање на основните податоци за последниот циклус секојдневно се внесуваа податоци од типот дали сте имале односи, во кој дел од денот, дали сум добила менструација...и истиот ги меморираше.
  После неколку циклуси веќе имаше и некоја шема како функционира мојот организам па не мораше секојдневно да користам стапче.
  Инаку во месечните паковања имаше околу 30 стапчиња со тоа што неколку беа за бременост па во деновите кога се очекува да не дојде тетката да се прави тест за бременост.
  Потоа го користев и со обратна намена, односно за незаштитен секс кога има ниски шанси за бременост :lol:.
   
  На Bebulleee, fana, Milobebence и 6 други им се допаѓа ова.
 5. ajaja95

  ajaja95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2016
  Пораки:
  487
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  во зегин и еурофарм немаат ленти за овулација, го нудат само микроскопот...каде ги наогате oview lentite?
   
 6. Ano

  Ano Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  4.791
  Допаѓања:
  29.779
  Пол:
  Женски
  А во Виола провери?
   
 7. ivanshe

  ivanshe Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Девојки ако може ве молам линк од тестовите за овулација на ebay.
   
 8. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.396
  Пол:
  Женски
  На ivanshe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки како сте?
  Сакав да прашам каде ги купувате тестовите за овулација? Денес прашав во три различни аптеки и немаа..
  Поздрав до сите:)
   
 10. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.931
  Допаѓања:
  18.907
  Пол:
  Женски
  Вo февруaри имaше вo Виoлa вo Ск. Сегa не знaм.
   
 11. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки..денес купив тестови за овулација..5 се во пакетче од зегин..не баш многу ефтини..е сега јас дека имам апсолутно нередовни циклуси денес на 13ти ден од циклус направив еден...негативен е..е сега треба ли да правам секој ден или секок втор ден? Како сте практикувале?
   
 12. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Ола чикас:) сакав да питам во врска со тестови за овулација кој има коростено ако може да ми каже...на 13ти ден правев еден тест имаше само слабо бела црта на C linijata.. вчера правев на 16ти ден пд циклус имав и на двете C i T..со тоа што Т беше послаба линијата но тоа значело негативен тест..следниве денови секој ден ли треба да се прави?дали тоа што првиот пат немаше а сеа имаше на Т линија макар и слаба е индикацика дека се приближува овулацијата?

  Честитки до новите.трудници:)
   
  На Lara 27 и fina erika им се допаѓа ова.
 13. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.396
  Пол:
  Женски
  Ако е слаба едната линија, тоа значи дека нема овулација но, за во скоро ќе настапи (ако воопшто ја имаш) кога ќе се двете црти исто црвени тоа значи дека наредните 24-36часа се плодни. Со среќа :*
   
  На fana, Lara 27 и Lavica2016 им се допаѓа ова.
 14. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  19.199
  Пол:
  Женски
  Тестот за овулација кога ќе биде позитивен, тоа значи дека овулацијата ќе настапи за ден-два.
  Ајде сега чекаме да пријавиш || :!:
   
  На Lavica2016 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Someday

  Someday Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.551
  Пол:
  Женски
  Добро а тој тест за овулација каде го има и колку кошта? Може ли инфо за тоа? :)
   
 16. 0ли

  0ли Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  4.903
  Допаѓања:
  19.199
  Пол:
  Женски
  Јас во аптека сум ги купувала, пет се во едно пакување.
  Ама одамна беше тоа и не знам во која аптека купував.
  Не можам да се сетам за цена, околу 250-300 мислам дека беше пакувањето.
   
  На Someday му/ѝ се допаѓа ова.
 17. V1k1

  V1k1 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  За колку време ти стигнаа?
   
 18. Lady Leona

  Lady Leona Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  За месец дена ми стигнаа тестовите.
   
  На V1k1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. fina erika

  fina erika Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  11.139
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој каде се купуваат тестови за овулација и како се користи истиот.
  Дали се мочнува исто како тие за бременост или не.
   
 20. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.185
  Допаѓања:
  10.382
  Пол:
  Женски
  i mene me interesira kako se koristat i koga treba da se upotrebat