Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  @Beatris , низ аптеките не побарав, туку си нарачав од eBay. За две недели ми стигнаа, па чекам да ги испробам.
  Циклусот ми почна денес, што значи за 2 недели ќе ги сефтосам.
  Стигнаа убаво спакувани, со упатство. Во пакувањето има 50 ленти за овулација, и 10 тестови за бременост. За наредните 10 месеци сум обезбедена :):)
  Ако сакаш, ќе ти пратам линк.
  Севкупно ме чинеа 650 денари.
   
  На baby 5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.112
  Пол:
  Женски
  Може да, пушти ми линк.
   
 3. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  На @Verba му/ѝ се допаѓа ова.
 4. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  4.094
  Пол:
  Женски
  Ти стигнаа на домашна адреса или???
   
 5. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Ми стигна ливче, да ги подигнам од пошта.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.404
  Допаѓања:
  4.094
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам. Се мислам и јас да си порачам. Воопшто не се скапи, кај нас само тестовите за бременост да ги земеш, дупло поскапо ќе платиш.
   
  На em4e_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 7. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Баш и јас тоа си помислив. Ајде само да ни помогнат!!
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. @Verba

  @Verba Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2017
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  2.210
  Пол:
  Женски
  На em4e_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CatL4dy

  CatL4dy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2017
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Тестовите се супер мене ми помогнаа, ви пуштам среќа и на вас :*
   
  На eta и em4e_baby им се допаѓа ова.
 10. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.112
  Пол:
  Женски
  Какви тестови користеше, јас сакам да ги порачам тие што ми ги пушти @em4e_baby ама не сум сигурна дали се точни, зошто како што прочитав таа ги нема уште користено. Пуштете ми линк ако имате од некои испробани. :$
   
 11. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Ништо, овој месец ќе ги пропуштиме плодните денови. На пат бев, и немаше резон да ги почнам..
  Наредниот месец ќе ти пишам, и ќе ти пуштам слика дали кога чувствувам дека имам овулација се поклопува со тестот.
   
  На Beatris му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CatL4dy

  CatL4dy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2017
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Јас ги порачав од е bay. Еве линк https://m.ebay.com/itm/One-Step-50-...Kits/361213659387?_mwBanner=1&epid=1046412274 .
   
  На Beatris му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  60.064
  Пол:
  Женски
  @Beatris мене ми стигнаа денес од ebay и одма го пробав.Секако има 50:D. 14 ти ден од циклус,излезе негативен.Мојот е краток циклус 25/6 дена,така да верувам дека ми е помината овулацијата,плус на 10ти ден осетив болки и пецкање во јајниците,тогаш сум овулирала гарант.Инаку ми изгледаат ок тестовите,па и за парите се исплатат ептен;)
   
  На Asistentkа, Beatris и em4e_baby им се допаѓа ова.
 14. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.112
  Пол:
  Женски
  За колку време ти стасаа, јас вчера ги порачав, ми пишува на 1ви март дека ќе стасат. Ако е така може ќе го фатам следниот циклус да ги испробам :)
   
  На em4e_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  60.064
  Пол:
  Женски
  @Beatris во Швајцарија сум јас,за две недели од прилика стасаа,а 1 покасно од што пишуваше во мејлот:)
   
  На Beatris му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Vaga~

  Vaga~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2017
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  И јас од овој месец почнав да ги користам тестовиве, мене на 20ти ден од циклус ми покажаа две линии а и осеќам болки во јајници па ќе видиме, би требало да се точни :)
   
 17. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  60.064
  Пол:
  Женски
  Wow 20ти ден:)
  А колку ти трае циклусот?
   
  На Beatris му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Vaga~

  Vaga~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2017
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  Па од 30 до 35 дена, секој месец ми е различно и баш ради тоа и ги земав тестовиве пошо не знам кога ми се плодни денови, а и прилично нова сум во се ова, втор месец пробуваме со маж ми :)
   
 19. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  60.064
  Пол:
  Женски
  Така може:)инаку касно ми се виде 20 ти ден.Убаво што си ги зела работите во свои раце,ако сте на почеток,основен преглед да знаеш дали е “чист теренот”,еве со тестови ке си пратиш овулација и ке дојде бебче:)
  Ти посакувам што поскоро успех;)
   
 20. Vaga~

  Vaga~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2017
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  Па имам преглед направено сакам уште хормони за почеток да проверам па ќе видиме, не живеам во мк и тука ми е се мн потешко и нa др јазик :D фала ти иначе,што побрзо успех кај сите :inlove::)
   
  На @Verba и dunika им се допаѓа ова.