Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  58.750
  Пол:
  Женски
  Еден update да направам.
  Сабајлево имав две жар линии на тестот,за разлика од вчера кога немаше ни една.
  Значи не ми поминала овулацијата ко што мислев,сега допрва настапува:)И исцедокот така вика:)
  Сакам да кажам,функционираат супер тестовите од ebay;)
   
  На @Verba, Asistentkа, Vaga~ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  5.293
  Пол:
  Женски
  може линк или слика од тестот да ги пробам и јас
  фала
   
 3. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  58.750
  Пол:
  Женски
 4. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  5.293
  Пол:
  Женски
 5. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  тестот за овулација уствари е да се види за тој ден дали овулирате или кско функционира?! Јас кога сакав да останам бремена,значи плански и останав. Користам апликација my calendar симната од play store каде го следев циклусот...исто има опција да кликнњш бремена сум! е вака сега... јас кога решив за бебе прво видов кој ден овулирам и кој ден е голема шснса за плодност.Апликацијата и тоа го покажува,по тоа и одев и вели 7 август... и ствсрно успеа ! нс нет барав и исто вели вели ( според дстата на последната менст) ми се паѓа 7 август Овулација ... еве бебушка расте :))
   
  На @Verba, dunika, Asistentkа и 2 други им се допаѓа ова.
 6. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  58.750
  Пол:
  Женски
  @Goticarka нека расте бебка:inlove:,баш ми е драго.
  Мене па апликацијата ми покажува овулација на 12 ти ден,ама еве денес овулирам(15ти).
  Ок се апликациите за да се има увид и ко дневник ке дојдат ради зачуваните податоци,ама тестовиве не лажат,детектиран хормон е во прашање,и сметам дека се супер за плус-ориентација:)

  Исто ко и за бременост,се држи неколку секунди во мокраќа,најдобро утринската.
  Почни си на пример од 12ти ден од циклус,па се до 17ти,и гледај да е од прилика во ист период од денот.
   
  Последна измена од модератор: 21 февруари 2018
  На Lavica2016, em4e_baby и Goticarka им се допаѓа ова.
 7. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  48.524
  Пол:
  Женски
  Девојки од кој тестови за овулација користите?
  Само да ми се достапни во аптека сакам немозам да на рачувам по интернет ме мрзи таа работа мене.
   
  На Lara 27 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  58.750
  Пол:
  Женски
  Мониче јас од ebay нарачав,многу е поисплатливо,не дека те разубедувам ама:wasntme:.За околу 600ден добиваш 50теста за овулација+10 за бременост.Ке можеш два пати дневно да тестираш;) @monik55
   
  Последна измена од модератор: 27 февруари 2018
 9. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  48.524
  Пол:
  Женски
  @dunika Немам време да чекам од ebay но ако не упали од прва ќе нарачам.
   
  Последна измена од модератор: 27 февруари 2018
 10. baby 5

  baby 5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  Јас ги користев be safe тестовите за овулација ми помогнаа искрено ете сега расте едно маже во мене..верувај дека ќе успееш и ќе си имаш живо и здраво бебенце..и сите до една од овде ќе се исчистите :*
   
  Последна измена од модератор: 27 февруари 2018
  На em4e_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 11. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  48.524
  Пол:
  Женски
  Од која аптека ги купи?
   
 12. baby 5

  baby 5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  Зегин ама многу одамна беше можеби пред 7/8 месеци тогаш имаа акција 2 паковања од по две ленти внатре..провери можеби ги има и сега
   
  На monik55 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ajaja95

  ajaja95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2016
  Пораки:
  487
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Ве молам некоја што има искуство со овие тестови за овулација, не сум сигурна дали покажува позитивен тест?
   

  Прикачени фајлови:

 14. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.216
  Пол:
  Женски
  Колку што можам јас да видам мене ми личи на позитивен .
   
  На ajaja95 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Девојчиња, овој месец почнав да се тестирам со лентите за овулација од eBay, и ви споделувам искуство..
  Си се тестирав како што пишува во упатството, секој ден во исто време, во периодот од 10 сабајле до 20h (јас се тестирав секој ден во 15h). 2 часа пред да правите тест не се внесуваат течности. 3 теста направив, бидеќи во упатството има табела, според која пишува на кој ден да се започне со тестирање во зависност од времетраењето на циклусот. На пр. 32 дена, треба да се почне од 14 ден од циклус..
  Се надевам дека ќе ни помогне...
  IMG_20180325_102528.jpg
   
  На chocolade и Milobebence им се допаѓа ова.
 16. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.216
  Пол:
  Женски
  третиов позитивен фрлете се на работа ти посакувам за брзо време да ги видиш ||црти
   
  На em4e_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 17. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Да, да. :wasntme::$:) Вчера, денес, утре обавезноо..
  Ти благодарам мила, се надевам дека ќе ни помогнат на сите овие тестови..
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 18. strumfeta89

  strumfeta89 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  imam citano deka cesto kaj Mn ima docna ovulacija Dali moze da ima I rana ovulacija
   
 19. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.427
  Допаѓања:
  230.894
  Може.
   
 20. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.216
  Пол:
  Женски
  Може да има и рана овулација