Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.169
  Допаѓања:
  6.658
  Пол:
  Женски
  Вие што имате нарачувано тест од ебау, за колку време ви стигна?
  Пишува дека измеѓу 21-27 март треба да пристигнат, а еве го 2 април уште ги нема.
  На страната ми пишува дека "This item has been shipped.".
  Во пошта прашав денес ми рекоа дека сеуште не стигнал производот :?:
  Инае порачав линкот што е горе постиран..
   
  На Baby^ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. em4e_baby

  em4e_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2015
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Отприлика за 3 до 4 недели..
  И кај мене пишуваше дека порано ќе стигне, но, отприлика за толку време стигна.
   
  На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
 3. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.169
  Допаѓања:
  6.658
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам за одговорот. И мене ми беше чудно да пристигне за 1 недела :)
   
  На em4e_baby му/ѝ се допаѓа ова.
 4. *Sara*

  *Sara* Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки!
  Ме интересира дали некоја од вас ги користела некои од тестовите за овулација нарачани од "ebay" и дали истите се веродостојни, односно дали некоја имала позитивен тест? Јас кога и да правам секогаш втората линија е побледа од првата.
   
 5. CatL4dy

  CatL4dy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2017
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Јас ги правев, само треба редовно да ги правиш секој ден,можеби овулацијата е порано или подоцна од тоа што мислиш. Мене ми се јавуваше втора црта со ист интензитет на боја.
   
 6. Saba08

  Saba08 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Последните три месеци користам тестови од брендот Оne step и кога е позитивен, ми дава тест црта со поинтензивна боја од контролната. Пробај да се тестираш два пати на ден и не се ослонувај само на тестовите, бидејќи може да не видиш позитивен тест, а да имаш овулација. Јас на пример, паралелно мерам и базална температура (ја користам апликацијата Fertility friend).
   
 7. *Sara*

  *Sara* Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Дали е позитивен тестот?
   

  Прикачени фајлови:

 8. Vaga~

  Vaga~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2017
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  Да, позитивен е и кај мене вака се обојуваше, двете иста боја да се :)
   
  На Saba08 и *Sara* им се допаѓа ова.
 9. bojanama

  bojanama Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Имам овулација или не? Некој со слично искуство со бледа линија?
   

  Прикачени фајлови:

 10. *Sara*

  *Sara* Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Не, треба тест линијата да е иста со контролната или потемна. Продолжи да се тестираш, ако се затемнува значи следи овулација, а ако е побледа при следниот тест значи поминала овулацијата
   
  На bojanama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.396
  Пол:
  Женски
  Има и ваков тест за овулација? Ист е како за бременост :o
   
  На bojanama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bojanama

  bojanama Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Има да. Ми ги даде гинекологот
   
  На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  20.396
  Пол:
  Женски
  Во ред, и феминката погоре пиша. Двете линии треба да се исти за да има овулација.. Кога се такви следните 24/36ч се плодни. Со среќа
   
  На bojanama му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  6.210
  Пол:
  Женски
  Последната менструација ми беше на 22.11, не добивам редовно.. Следната незнам кога ќе ми биде.. Би сакала и јас да купам од тие тестови за овулација. Утре ќе одам во аптека. Ве молам за совет, кога можам да почнам со користење..
   
 15. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.216
  Пол:
  Женски
  Пишува на упатството од кој ден на циклусот можеш да почнеш со тестирање.
  Според последниот циклус ќе се водиш.
  Среќно.
   
 16. Lady Leona

  Lady Leona Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  665
  Пол:
  Женски
  Порачај со од ebay , за 5-6 долари 40- 50 ленти .
   
 17. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  8.479
  А кај нас во аптека која цена се?
   
 18. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  5.664
  Пол:
  Женски
  @Sofi.ja јас за мене кога барав во августот во зегин знам дека ги немаа,од локална аптека си ги земав едвај ги најдов 200 и нешто ден беа 5 ленти. Две кутивчиња си земав,спрема мојот циклус си почнав 8 ден во исто време секој ден ги користев во16 часот, и од 14 до 16 часот не комзумирав течности,убаво си е објаснето.
  Ги користев и забременив точно кога втората лента беше потемна од контролната.
   
  На Martka, *Sara* и Milobebence им се допаѓа ова.
 19. Sofi9

  Sofi9 Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  како се викаа лентичките памтиш?
   
 20. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  5.664
  Пол:
  Женски

  20181217_133618.jpg
   
  На Milobebence и Sofi9 им се допаѓа ова.