Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  11.820
  Пол:
  Женски
  јас правев тест со овие месецов. ми покажаа овулација на 15ти ден од циклус (циклусот ми е 28 дена),а на апликацијата 14ти ден ми покажуваше така да точни се изгледа лентичкиве.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stejsi2005

  stejsi2005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  1.168
  Пол:
  Женски
  Se izvinuvam sto pisuvam na latinica,no nesto me zeza telefonov pa nemozam na kirilica.
  Minatiot mesec mi traese 29 dena,kupiv testovi za ovulacija i pocnav od 11ti den.Vcera vecerta pocna da me kluka jajnikot i posletri dena bleda vtora crtka denes e malku pojaka,14ti den no mislam deka seuste ne e pozitivna(valjda utre)
  Mislam deka e seuste negativen,no sepak i drugo mislenje nema da bide od odmet.Fala
   

  Прикачени фајлови:

  • IMAG0126.jpg
   IMAG0126.jpg
   Големина на фајлот:
   140 KB
   Прегледи:
   88
  На *Sara* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  5.522
  Пол:
  Женски
  Бидете и денес активни,утре ќе биде уште потемна,подобро ден два пред овулација да имате односи. Ти прајќам срејќа(fingers):)
   
  На stejsi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. stejsi2005

  stejsi2005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  1.168
  Пол:
  Женски
  Fala ti :hug:
   
 5. *Sara*

  *Sara* Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Денес и наредните денови работете на случајот. Среќно!
   
  На stejsi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stejsi2005

  stejsi2005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  1.168
  Пол:
  Женски
  Ti Blagodaram Sara :hug::$
   
 7. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  Женски , не можам никаде да најдам тестови за овулација.Еден период од зегин ги купував а сега нема.Некоја членка да не купувала сега брзо да ми каже каде да барам ?
   
 8. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  11.820
  Пол:
  Женски
  Јас во еурофарм и во два зегина најдов и во сите три имаа само една кутија хаха тоа беше минатиот месец. Сега си нарачав од ebay 30 за 5$.
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  @LunaGrey вчера барав во зегин, еурофарм,виола никаде немаше. Т.е во зегин кога прашав проверија имало само по едно кутивче ама во Охрид и Битола:rofl: Денес случајно прашав во аптеката што е во Тинех кај Раде Кончат во Аеродром, Галениум фарм се вика и имаше :lol: Земав 2 пакетчиња нека има :rofl:
  Ако може да ми пратиш линк од ebay да нарачам и јас? :x
   
 10. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  11.820
  Пол:
  Женски
  Хаха добро што си нашла.
  Еве линк, 30 за овулација и 5 за бременост, башка од в.британија ги праќаат сигурно нема долго да чекаме https://www.ebay.com/itm/30-Ovulati...411470&hash=item3f1657af00:g:dzAAAOSwkZhWTva-
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  Фала ти одма ги нарачувам :) па со убави резултати се читаме по други теми :hug:
   
  На LunaGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.883
  Пол:
  Женски
  Овој тест го има во аптека Сара фарм кај клинички центар, поскап е малку ама има неограничен рок на користење, нешто како помагало е, не е само тест, ама многу е добар. Околу 1100 ден е.
   

  Прикачени фајлови:

 13. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  имам дома сличен ваков. Не ми е баш верен .Го купив пред да останам бремена со син ми ама не ми помогна .
   
 14. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.947
  Пол:
  Женски
  Ако порачува некоја од вас преку ebay да ми пише ЛП да порача и за мене :D Не ми ја прифаќа картичката..
  Или пак ако има некоја останато а да не и требаат да ми ги продаде 8):nod:
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.611
  Допаѓања:
  8.425
  Која цена се?
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  277 ден ,1 кутија со 5 теста .
   
  На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.611
  Допаѓања:
  8.425
  И уште како се викаат?:)
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски

  Јас утре ќе барам низ кав ,ако се најде кој сака ќе праќам

  некако не ми се чека од еbay(waiting)
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  20190127_103818.jpg
  еве ги :)
   
  На Sofi.ja и Happyinlove им се допаѓа ова.
 20. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.628
  Допаѓања:
  5.522
  Пол:
  Женски
  На lejlla, Poppins, tina2018 и 3 други им се допаѓа ова.