Тест за овулација

Дискусија во 'Бременост' започната од newring86, 9 август 2015.

 1. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  Честитки :hug:
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 2. KiviOdMaldivi

  KiviOdMaldivi Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Дали некој има купено сега скоро тест за овулација и тоа да е owiev
   
 3. Zuza28

  Zuza28 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Се изнабарав и јас такви, нема никаде месецов. И мене ме интересира дали некој купил скоро
   
 4. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  И јас неможам да најдам :doh:
   
 5. KiviOdMaldivi

  KiviOdMaldivi Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Земав еден од виола со по 2 теста внатре ама не е тоа тоа мислам овие owiev се најдобри
   
 6. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  2.981
  Пол:
  Женски
  Сподели баш искуство кога ќе ги пробаш , мислам има овде Виола да побарам , што пари ги зема овие ?
   
 7. KiviOdMaldivi

  KiviOdMaldivi Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2018
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Околу 120 ден
  И го барам секаде низ скопје owiev ама не можам да го најдам
   
 8. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  11.916
  Пол:
  Женски
  дечки ми стигнаа ти од ебау што ги нарачав. 30 теста за овулација + 5 за бременост за 5 долара.
  ептен се исплати за тие пари , ми стигнаа за две недели. не давајте по 300 денари за 5 теста тука за тие пари имате 30. еве ви линк за сите што сакаат да нарачаат https://www.ebay.com/itm/30-Ovulati...h=item3f1657af00:g:dzAAAOSwkZhWTva-:rk:1:pf:0
   
  На Zuza28 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zuza28

  Zuza28 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Супер. Фала, си ги нарачав. Ај дај боже да не ни требаат овие овулацискиве многу, туку оние другите позитивно да ги искористиме (fingers)
   
  На LunaGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BearMe

  BearMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  6.687
  Пол:
  Женски
  Девојки ги земав тестовите од e- bay и ги тестирам овој месец.
  15-ти ден и уште нема второ цртиче...
   
 11. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  996
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  А тестовите електронски не им верувате. т е сега 8 месеци според нив се водам и не ми успрва а за 1 бременост од прва/
   
 12. srce-9

  srce-9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
  Можеби прашањево не е за тука но би сакала да слушнам ваше мислење
  Од вчера попладне имам болка во долниот лев дел на стомакот или поточно јајникот лев
  Болката е поголема после мокрење
  Дали е можно болката да е знак на овулација бидејќи вчера ми беше 14 ден од циклусот
  Освен зголемен исцедок досега несум имала болки во овој период
  Или пак е настинка ?
   
 13. Zuza28

  Zuza28 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Мене ми чичи на овулација. И кај мене се многу болни скоро месец и многу пати сум се прашувала да не е нешто друго.
  Ако ти помине за скоро, тоа ќе да е :)
   
 14. Ivi1

  Ivi1 Нов член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Сакам да слушнам ваше мислење.
  Менструација имав на 5ти месецов ми траеше до 12ти месецов и сега гледам како исцедок кафен со малце некој црвени точки ми се случува ова по втор пат и тоа кога сум во овулација јас мислам дека е од тоа но да прашам дали се случува и е нормално или треба да посетам гинеколог? Ви благодарам
   
 15. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  929
  Допаѓања:
  11.916
  Пол:
  Женски
  нормално е,многу жени имаат малце крварење,како точки,кога овулираат
   
 16. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  2.047
  Пол:
  Женски
  Немам редовна менструација, последната ми траеше 4 дена претходниот месец и тоа со ептен малку крварење(доволно ми беше двапати да менувам дневна улошка во текот на денот), претходната недела требаше да добијам но не добив. Во меѓувреме тој повеќе пати има свршено во мене, синоќе направив тест за овулација на Duschesse, и ми покажа две цртки иако втората беше малку побледа.
  Колку можам да му верувам на тестот со оглед на тоа што се ми е испомешано?
   
 17. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Топло ти го препорачувам Елова прашокот за регулирање на циклусот. Најпрво треба да ти се регулира циклусот за да знаеш отприлика кога ти се плодни денови. Прашокот се пие на 12часа по едно најмалку 3месеци. 30прашоци има во кутија. Многу ми помогна мене јас добивав на 35-50дена, по првата кутија добив на 31 ден потоа испив уште 2 кутии и сега точно ми доаѓа на 30дена. Дали правеше пап и брисеви скоро?
   
 18. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  2.047
  Пол:
  Женски
  Правев пред еден месец, и ме гледаа на ехо. Се покажа нормално, гинекологот само ми даде 2 капсули за прочистување на габични инфекции чисто онака за да се прочистам. А нередовната менструација ми кажа дека била резултат на стрес, нервоза, промена на животна средина.
  Каков е тој прашок, го даваат ли и без рецепт и само во Мк ли го има?
   
 19. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Прашокот е 750ден и не оди на рецепта. Во Мк го има а за друга држава незнам да ти кажам..
   

  Прикачени фајлови:

  На Ladybug98 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  2.047
  Пол:
  Женски
  Фала ти, ќе го побарам во Мк, пребарав по интернет нема никакви информации за овде.