1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тест за професионална ориентација

Дискусија во 'Образование' започната од cancer993, 25 јуни 2013.

 1. cancer993

  cancer993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  Дали знае некој дека навистина ќе има вакви тестови на Уким и ако има кога ќе бидат? :D
   
 2. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  а да не знаете некоја страница на интернет за тест да направиш за професионална ориентација?
  јас имам правено и на школо ама баш би сакала и на интернет ако има да направам. :)
  без разлика дали е на македонски или на англиски.......
   
 3. val2

  val2 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  Вака јас сум осмооделенка и сега треба да се запишувам во средно ако има некој што познава страница која можам да ја посетам во врска со професионална ориентација или пак некој кој може да ми помогне би била благодарна.
  :)
   
 4. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  Кога бев четврта средно ни кажаа дека ќе правиме тест за професионална ориентација ама од тестот ни трага ни глас. :tmi: