1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетоважа на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од LakeGirl, 4 април 2012.

 1. LakeGirl

  LakeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  44
  Девојки, дали некоја од вас има правено тетоважа на веѓи и колку е задоволна? Дали има различни нијанси на располагање или само црна, кафена и св. кафена?

  Колку ве чинеше и колку болеше? :tmi:

  ФАЛА!
   
 2. LakeGirl

  LakeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  44
  Зошто нема одговори? Толку ретко се прави ова во Скопје?
   
 3. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Тетоважа на веѓа? :^)
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Мислиш на тетовирани веѓи ? Прашај си во некое козметичко студио, за болење сигурно боли и не е честа појава сепак жените повеќе би ги кубеле веѓите од колку да ги отстранат целосно и да ги тетовираат :)
   
 5. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е практично тоа бидејки немора одкога ке ги истетовираш да ги депилираш секогаш, тоа е чисто да се има осет кои влакненца се непотребни. Значи ориентација кои влакна да се искубат. И убаво е што нема потреба од цртење на вегите за оние кои имаат поретки.
  Сепак јас не би го направила тоа, бидејки ми се светли вегите. :)
   
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Една моја пријателка си ги истетовира веѓите и мислам дека беше 6000 денари. Мене лично не ми се допаѓа, ептен се познава. Таа како што кажуваше тетовирана е со некоја специјална боја која можела со некое послебно средство кога ќе и здосадат да ги избриши.
   
 7. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Тетоважа на веѓи??? Првпат слушам. Дајте некоја слика да видам баш ме интересира.
   
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
 9. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Никогаш не би си тетовирала веѓи.

  Колкава мрза треба да си да не можеш да одвоиш 15 минути да се исчупаш? И тоа ова го кажувам спаѓајќи во групата на најголеми мрзи :D

  Ниту ми се допаѓа како изгледаат, ниту ми личат на нешто природно, а плус сигурно е многу болно.
  :)
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Не ми го отвара линкот.
   
  На vale.96 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.914
  Допаѓања:
  51.075
  Пол:
  Женски
  Нема шанси ова да го направам, многу неприродно ми изгледа.
  Општо цртани веги мразам :)
   
 12. LakeGirl

  LakeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  44

  Ayy, фала за линкот :) ама не мислев баш на такви, туку тетовирани веѓи во комбинација со постоечките влакненца, за да бидат подобро обликувани. Обично се користи кај веѓи кои се ретки, имаат неправилен облик или се премногу светли, па не се приметуваат.

  Нешто како ова....
  http://www.traciegiles.co.uk/eyebrows-treatments.htm
   
  На Lallly и creshicka им се допаѓа ова.
 13. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Mразам тетовирани веѓи и не ми изглеаат убаво.
   
 14. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  мразам тетовирани веѓи , :!: природното секогаш изгледа поубаво
   
 15. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Абе ве читам и ви се чудам... Велите "мразите тетовирани веѓи" претпоставувам со замисла дека сите изгледаат вештачки, тенки и округли. Значи не сите изгледаат така и дај излезете од тие стереотипни размислувања и прочепкајте по интернет ќе видите за што всушност и ви зборувам. Точно е, има промашаи и некои ужасно грозни веѓи ама такви можам да забележам и природни.

  Тие што имаат ретки веѓи или неправилна форма зарем треба да ги чуваат како такви? Не секогаш природното изгледа најубаво и затоа се иритирам кога читам такви ставови. Оние кои некогаш во животот биле на шминкање кај професионалец знаат дека секогаш прават мали корекции и дополнување на вегите со шминка зошто ретко кој има убави, густи и правилни веѓи. Корекцијата (тетоважата) на веѓи денес е исто како и шминката која секојдневно ја ставате исто како и маскарата која се користи за подолги и погусти трепки, карминот за волумен на усни, пудрата за прекривање недостатоци и уште еден куп други работи со разлика што овде се решава "проблемот" засекогаш.

  А тоа дека некој става од бес верувам дека е реткост. Болката да ги чупаш цели веѓи верувам дека е огромна и не знам кој би се одлучил на така екстремен начин на "разубавување". За таквите случаи ќе се согласам дека не изгледа природно и такво нешто никогаш не би направила на себе.
   
  На ss80, glosipgirl, MejkApGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Тоа не е тетоважа на веѓи туку трајна шминка. Еве ова
  http://vimeo.com/9033773
  Кога би имала проблем би го решавала можеби на тој начин. Поприродно изгледа така отколку да ги чупам целите и да ги цртам со моливче.
   
  На LakeGirl, avita и ludoto19 им се допаѓа ова.
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.451
  Oва е супер, не се ни приметува ко моливот, убаво делува на очи, сите славни имаат, поготово турчинкиве низ сериите. Kога би можела би си ги истетовирала воопшто не е вештачко, и каде-каде е подобро од цртани веѓи со молив.
  Cамо лошата страна е да не ти ги утнат,па си се зезнал за сва времена тогаш
   
 18. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  На сликите што ги поставила Lake girl баш убаво изгледаат,и некој што има неубави веѓи зашто па да не си направи трајна шминка?Сепак е 1000 пати поубаво решение одколку цртани веѓи со молив,што на мене ми се одвратни.
  Знам една девојка што ги црта никакви и се,од авион се познаваат.
  Незнам колку е за веѓи ама кумата моја правеше трајна шминка на уста,како молив за уста.Викаше дека боли,пецка и мислам околу 5000 плати.
  Каде правеше не знам,и незнам колку време и траеше,неколку месеци мислам :?:
   
 19. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  јас знам за ова. имам другарка што ги има истетовирано веѓите ама мене не ми се допаѓа мн се познава дека се тетовирани и со тек на време избледуваат и треба повторно да ги тетовираш. мислам дека воопшто не е болна постапката бидејќи не е класичен пат на тетовирање туку цртање на веѓи е
   
 20. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Многу грозно изгледа,јас никогаш не би си направила вакво нешто. :D Па остај тоа..се познава..