Тетоважа на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од LakeGirl, 4 април 2012.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.503
  Пол:
  Женски
  мн.сакам темни веѓи бидејки моите се светли ептен но никогаш не би ги отстранила целосно за да ги тетовирам бог да чува,незнам дали има некој слушнато за пополнување на веѓите личат како тетовирани но не се само ти ја појачват бојата на веѓите и изгледаат преубаво имам читано во списание но кај нас тешко дека прават такво нешто е сега ајде некој совет каKO до потемни веѓи формата си ја направив убава но како до потемни да не бидам нон стоп со моливот во рака :( ?
   
 2. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.944
  Пол:
  Женски
  izvini sto ti pisuvam na latinica ne sum sugurna ama proveri vo silluete,gazdaricata melina ima poplnuvanje na vegji ne toj princip,pa prasaj tamu! Pozdrav
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.503
  Пол:
  Женски
  благодарам многу баш ке прашам позз
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.543
  Точно не мора сите да изгледаат ептен неприродно ама кај нас редко има такви, сите што ги имам видено апла се познава дека се тетовирани што мене не ми се допаѓа и овде сметам дека не се во прашање стереотипи туку вкус.
  Нека ми извине некоја ако се препознае
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.503
  Пол:
  Женски
  одвратно изгледа бе леле не не не никако
   
 6. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  ^ Од сликиве освен вторите вампирски кои секако изгледаат лошо, другите ќе бидат ОК (тука не зборам за формата мене ниту една не ми се допаѓа, туку за бојата). Сликиве се веднаш после тетовирањето и нормално е да имаат вака јака боја и да делуваат неприридно. За ден-два таа боја се лупи како и кај секоја друга тетоважа и добива поприроден изглед, плус кога ќе подраснат влакна изгледа сосема коректно. Се знае природна густа веѓа е најдобра, може да си ја обликуваш како што сакаш и изгледа совршено, ама за оние кои немаат таков избор и ова не е лоша опција.

  Еве ги и моите, им фали нешто? :^) Зарем подобро ќе беше да бев без веѓи или можда секое сабајле да губев време на цртички со молив и да се молам да не заврне?
   
  На 1209 и crimson им се допаѓа ова.
 7. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  588
  ее баш се грозни бљак
   
 8. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.016
  Допаѓања:
  5.958
  Искрено и јас имам многу ретки веѓи и плус тоа ми се светли.Цело време ги растам и пак не можам да ја добијам посакуваната форма.Па можеби и би направила вакво нешто,пополнување зошто да не ако ми изгледаат природно секако.Ај ве молам дали знаете цени за оваа постапка и салони.
  Поздрав.
   
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.934
  Допаѓања:
  6.503
  Пол:
  Женски
  Јас прашав за пополнување на веѓите во силуете пак ќе видиме дали прават и колку пари е...
   
 10. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  ^ Мислам дека е околу 100 евра трајна шминка таму и стои неколку години.
   
 11. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Видов кај една девојка и не ми беа убави . Не отекува лицето од тетоважата ?
   
 12. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.748
  Допаѓања:
  4.828
  Пол:
  Женски
  Мене искрено грдо ми изгледаат. Познавам една што немат тетоважа на веѓи,туку ги цртат со моливче и ич не убаво изгледаат.Премногу е грдо. :puke:
   
 13. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  http://www.google.com/imgres?q=tattooed ... ,s:0,i:181
  Jас ова го подразбирам како тетоважа на веѓи, а инаку кога видам некоја таква ми личи на вештерка.. :D без навреда за веќе тетовираните.. :D :*
   
 14. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  И јас никогаш нема да ставам тетоважа на веѓите , една моја сосетка си ги тетовираше и откако ќе почнат да и растат нејзините влакна ги бричеше , мноогу грозно , ужас :x
   
 15. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.454
  Допаѓања:
  30.468
  Пол:
  Женски
  Тетка ми правеше тетовирани веѓи, и погрдо нешто амин според мене. Тенки линии, кои како прво ке и стојат цел живот, а нејзините што ке и растат одоздола мора нон стоп да ги депилира. Се правела некаде во Кавадарци незнам кај точно, ама бојата некако и се смени сега како црвено-кафеави и станаа... :puke:
   
 16. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Јас никогаш не би направила, дури и да имам веѓи за никаде.
  Многу грдо и нападно изгледа, ми се гади коа ќе видам девојка со тетовирани веѓи.
   
 17. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  Стварно не можам да ве разберам, за мене да немаш веѓи е исто како да немаш коса. Ако некоја девојка или жена сеедно од било која причина остане без коса зарем треба да шета така а? Зошто нели ако си стави некој уметок или перика народот ќе се гади од неа и ќе повраќа по улици?
  Или оние жени кои останале без дојка не треба да стават имплант зошто не е природно. Или било каков друг недостаток не треба да се покрие зошто природата така одлучила нели? Крај краева не сте вие тие што ги носат, туку некој друг и ако толку ви се гади може да прекинете контакти со таа личност за да не ви страдаат цревата.

  Нареден пат кога ќе забележите некоја "нападна" и "грда" девојка знајте дека тоа е само заради нејзините веѓи и ве молам свртете се некаде на страна да се исповратите, полесно ќе ви биде.
  |(
   
  На drugarka, Sanjichka007, sanjalica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  14
  Леле сега ги видов линковиве што ги ставивте и ми се згрози животот! Па тоа треба да бидеш светска мрза или болна личност да не успееш да одвоиш 15-20 минути да си ги средиш како човек, туку да се црташ!
   
 19. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  66
  Тетоважата на веѓи е 100 евра и воопшто ама воопшто не е гадна.
  Може да се тетовирате црно,кафено и светло кафено зависно од тоа каква ви е косата и природните веѓи.
  Мама се тетовираше кај пријателка нејзина и изгледаше баш природно,не гледам зашто толку хистеришате и го правите ова како да е хорор филм. :?:
  Траат прилично долго време и после тоа ако НЕ сакаш да ги РЕ-тетовираш треба да ги пушташ твоите и да им дадеш поубав облик.Плус сликите што вие сте ги ставале се ОДМА после тетовирањето и нормално дека толку се познава ама после тоа е баш како природни да се,само што си имаш помалку маки со нив и како што знам имаше прашање дали боли? - Не,воопшто и не се чуствува.
  П.с. бирајте кај кого идете а не да го правите тоа кај секој.
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Немам ништо против тетовирањето на веѓи ,некои луѓе навистина имаат ретки и светли веѓи ,па мораат перманентно да го отстранат тој проблем.
  Имам видено една жена со зелени тетовирани веѓи ,нејзините ги депилира е таа не изгледа воопшто убаво.