1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетоважа на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од LakeGirl, 4 април 2012.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    мн.сакам темни веѓи бидејки моите се светли ептен но никогаш не би ги отстранила целосно за да ги тетовирам бог да чува,незнам дали има некој слушнато за пополнување на веѓите личат како тетовирани но не се само ти ја појачват бојата на веѓите и изгледаат преубаво имам читано во списание но кај нас тешко дека прават такво нешто е сега ајде некој совет каKO до потемни веѓи формата си ја направив убава но како до потемни да не бидам нон стоп со моливот во рака :( ?
     
  2. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    izvini sto ti pisuvam na latinica ne sum sugurna ama proveri vo silluete,gazdaricata melina ima poplnuvanje na vegji ne toj princip,pa prasaj tamu! Pozdrav
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    благодарам многу баш ке прашам позз
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Точно не мора сите да изгледаат ептен неприродно ама кај нас редко има такви, сите што ги имам видено апла се познава дека се тетовирани што мене не ми се допаѓа и овде сметам дека не се во прашање стереотипи туку вкус.
    Нека ми извине некоја ако се препознае
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    одвратно изгледа бе леле не не не никако
     
  6. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    ^ Од сликиве освен вторите вампирски кои секако изгледаат лошо, другите ќе бидат ОК (тука не зборам за формата мене ниту една не ми се допаѓа, туку за бојата). Сликиве се веднаш после тетовирањето и нормално е да имаат вака јака боја и да делуваат неприридно. За ден-два таа боја се лупи како и кај секоја друга тетоважа и добива поприроден изглед, плус кога ќе подраснат влакна изгледа сосема коректно. Се знае природна густа веѓа е најдобра, може да си ја обликуваш како што сакаш и изгледа совршено, ама за оние кои немаат таков избор и ова не е лоша опција.

    Еве ги и моите, им фали нешто? :^) Зарем подобро ќе беше да бев без веѓи или можда секое сабајле да губев време на цртички со молив и да се молам да не заврне?
     
    На 1209 и crimson им се допаѓа ова.
  7. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    ее баш се грозни бљак
     
  8. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Искрено и јас имам многу ретки веѓи и плус тоа ми се светли.Цело време ги растам и пак не можам да ја добијам посакуваната форма.Па можеби и би направила вакво нешто,пополнување зошто да не ако ми изгледаат природно секако.Ај ве молам дали знаете цени за оваа постапка и салони.
    Поздрав.
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Јас прашав за пополнување на веѓите во силуете пак ќе видиме дали прават и колку пари е...
     
  10. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    ^ Мислам дека е околу 100 евра трајна шминка таму и стои неколку години.
     
  11. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Видов кај една девојка и не ми беа убави . Не отекува лицето од тетоважата ?
     
  12. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Мене искрено грдо ми изгледаат. Познавам една што немат тетоважа на веѓи,туку ги цртат со моливче и ич не убаво изгледаат.Премногу е грдо. :puke:
     
  13. renne

    renne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    19
    http://www.google.com/imgres?q=tattooed ... ,s:0,i:181
    Jас ова го подразбирам како тетоважа на веѓи, а инаку кога видам некоја таква ми личи на вештерка.. :D без навреда за веќе тетовираните.. :D :*
     
  14. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    И јас никогаш нема да ставам тетоважа на веѓите , една моја сосетка си ги тетовираше и откако ќе почнат да и растат нејзините влакна ги бричеше , мноогу грозно , ужас :x
     
  15. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Тетка ми правеше тетовирани веѓи, и погрдо нешто амин според мене. Тенки линии, кои како прво ке и стојат цел живот, а нејзините што ке и растат одоздола мора нон стоп да ги депилира. Се правела некаде во Кавадарци незнам кај точно, ама бојата некако и се смени сега како црвено-кафеави и станаа... :puke:
     
  16. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Јас никогаш не би направила, дури и да имам веѓи за никаде.
    Многу грдо и нападно изгледа, ми се гади коа ќе видам девојка со тетовирани веѓи.
     
  17. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.670
    Стварно не можам да ве разберам, за мене да немаш веѓи е исто како да немаш коса. Ако некоја девојка или жена сеедно од било која причина остане без коса зарем треба да шета така а? Зошто нели ако си стави некој уметок или перика народот ќе се гади од неа и ќе повраќа по улици?
    Или оние жени кои останале без дојка не треба да стават имплант зошто не е природно. Или било каков друг недостаток не треба да се покрие зошто природата така одлучила нели? Крај краева не сте вие тие што ги носат, туку некој друг и ако толку ви се гади може да прекинете контакти со таа личност за да не ви страдаат цревата.

    Нареден пат кога ќе забележите некоја "нападна" и "грда" девојка знајте дека тоа е само заради нејзините веѓи и ве молам свртете се некаде на страна да се исповратите, полесно ќе ви биде.
    |(
     
    На drugarka, Sanjichka007, sanjalica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Леле сега ги видов линковиве што ги ставивте и ми се згрози животот! Па тоа треба да бидеш светска мрза или болна личност да не успееш да одвоиш 15-20 минути да си ги средиш како човек, туку да се црташ!
     
  19. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Тетоважата на веѓи е 100 евра и воопшто ама воопшто не е гадна.
    Може да се тетовирате црно,кафено и светло кафено зависно од тоа каква ви е косата и природните веѓи.
    Мама се тетовираше кај пријателка нејзина и изгледаше баш природно,не гледам зашто толку хистеришате и го правите ова како да е хорор филм. :?:
    Траат прилично долго време и после тоа ако НЕ сакаш да ги РЕ-тетовираш треба да ги пушташ твоите и да им дадеш поубав облик.Плус сликите што вие сте ги ставале се ОДМА после тетовирањето и нормално дека толку се познава ама после тоа е баш како природни да се,само што си имаш помалку маки со нив и како што знам имаше прашање дали боли? - Не,воопшто и не се чуствува.
    П.с. бирајте кај кого идете а не да го правите тоа кај секој.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Немам ништо против тетовирањето на веѓи ,некои луѓе навистина имаат ретки и светли веѓи ,па мораат перманентно да го отстранат тој проблем.
    Имам видено една жена со зелени тетовирани веѓи ,нејзините ги депилира е таа не изгледа воопшто убаво.