1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетоважа на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од LakeGirl, 4 април 2012.

  1. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    А Јас неможам да разберам како ти не го прифаќаш туѓото мислење и цело време го наметнуваш своето, а патем за жените кои останале без дојка - подобро не зборувај кога не си запознаена со нивната ситуација и 100 пати подобро е да бидат без дојка отколку да го изгубат животот, бидејќи има можност болеста да се повтори, така да не мешај баби и жаби!!!
     
  2. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    ^ Срцка недостаток си е недостаток, не сфаќам што толку погодена се најде ти во муабетов. ;)
     
  3. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би направила такво нешто :tmi:
     
  4. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Ноу блади факин веј. :x Зборам од моја гледна точка зашто постојано нешто менувам па така и формата на вегите.. Не драстично ама знам за некој милиметар погоре или подолу да си ги искубам а ова трајно ти е. Еднаш ги тетовираш и толку. Плус боја на коса ако менуваш шо ке праиш после со бојата на веѓите, м? :geek:
     
  5. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    На интернет го најдов ова.Дали се зборува за тетовирање на веѓи во текстов?Не сум многу сигурна ама еве најдов нешто па да ве известам можда некој е заинтересиран
    Posle japanske i mdc metode usavrsili smo novu metodu crtanja dlacica-3d dlacice by Branko Babic. 3D dlacice su jedinstvene jer odaju utisak presijavanja dlacica na taj nacin sto se specijalnim priborom vuku dve paralelne dlacice na razmaku od desetog dela milimetra. Prostor koji se vidi izmedju njih simulira presijavanje. Posle konturiranja obrve 3D dlacicama radimo sencenje medejuprostora i na taj nacin dobijamo hiper realistican crtez obrve u trajnoj varijanti.
    [​IMG]
    Иначе НИКОГАШ ама баш НИКОГАШ не би го направила ова!!
    :x
     
  6. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Една другарка си ги истетовира веѓите. Ги направи големи, убави, со убав облик демек.

    АМА, од далеку се познаваат дека не се природни, не се нормални. До толку се еднакви и совршени, што се познаваат.
    Лицето е осетлива работа. И тоа што се познаваат делуваат многу нападно и грдо.
    А, и обликот на веѓите, по мислење на повеќемината другарки и е скроз промашен.
    И на сликите се познава.

    И оние кои не го знаат тоа, потајно прашуваат: абе нешто чудна ми е, што е во веѓине онака?
     
  7. fashion.owl

    fashion.owl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    21
    Од такт ме вади. :tmi:
     
  8. untouchableGirl

    untouchableGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2012
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    158
    Ми се гади од самата помисла.
    Плус знам некои што ги кубат скрос и се прашувам само ЗОШТО ПО ЃАВОЛИТЕ ГИ КУБАТ КОГА ПАК ГИ ЦРТААТ ОДНОВО? -.-
    Иначе си имам природно густи веѓи и си ги правам како сакам ^_^ никогаш не би направила такво чудо, не дај Господе после да ти се оштети лицето или да не можат да ти растат твоите -.-
     
  9. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Глупаво е. Која е причината за кубење на твоите веѓи и цртање нивното место? Не гледам друга причина освен нечија глупост.
     
  10. Miss.Bass

    Miss.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    206
    Девојки, знаете некој салон каде што прават јапонска метода на исцртување веѓи?

    значи во оваа метода нема целосно одстранување на твоите веѓи само исцртување и нагласување
    на линијата на твоите веѓи со мала корекција на лакот, и слично.

    Доколку знаете некој салон во МК ве молам ЛП
     
  11. jb82

    jb82 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    298
    И мене ме интересира оваа јапонскава метода.
     
  12. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Кај што живеам, има една мајка и ќерките нејзини си ги искубаа веѓите скрос, веќе не им растаат, и направија тетоважи, погрдо неможее да изгледа! одвратно! :o :tmi: ептен ми е вештачки, без веѓи :tmi:
     
  13. Forever18

    Forever18 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Леле и мене ми изгледа многу одвратно со тетоважи ,вештерскии изгледа хахах :D
     
  14. coralin-e

    coralin-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    98
    Веѓите се круна на лицето, истакнувачи на очите и нивната форма треба да се одржува, да бидат уредни и спастрени, и да се чуваат. Ова ми се вистински глупости. |(
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  15. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Mене истетовирани веѓи ми изгледаат ептен неприродно, неубави и нестојат на сите- реални да бидеме. веѓи би требало да се такви какви што ги дала и предвидела мајка-природа, нормално и тие си имаат своја функција на лицето, ако се искубат и истетовираат , лицето веднаш го губи тој природен изглед и од 1 км се гледа дека не е тоа тоа. Jас лично не би сторила такво нешто, задоволна сум од моите веѓи и не ми е мака еднаш во неделата да им посветам 10-15 минути за да ги средам. Mене невкусно ми е дури кога некоја девојка ке видам со нацртани дебели веѓи и тоа со несоодветна боја,облик непроилагодлив спрема лицето-со еден збор истакнати, впечатливи веѓи, а се друго од лицето е небитно. Kако и машки лица со исчупкани веѓи, тенки како на девојка-одвратно изгледа.
    Kомшивката моја си ги црта веѓите со црно моливце колку треба и нетреба, а лицето и е топчесто со бел тен хехехех еднаш ми се случи да и се насмеам од ужасот кога ја видов како е нацртана (карикатура) и онка и кажав што мислам, сепак тоа е нејзино право нели.
    Sакам да кажам природно си е природно.
     
    На Anabelle.Amorette и sweet-star им се допаѓа ова.
  16. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Мене воопшто не ми се допаѓаат и како што кажа makedonkamak изгледаат многу неприродно
     
  17. krista

    krista Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Луѓе, на темава не станува збор за депилирање целосно на веѓите, а потоа нивно тетовирање, не знам зошто зборувате воопшто за тоа, кога сите знаеме дека грдо изгледа? :^) Во последниве неколку години се популаризираше тоа т.н. јапонско тетовирање на веѓи, кое значи само надополнување на неколку празнини кои секои природни веѓи ги имаат и нивно изедначување една на друга (да не биде едната потенка од другата како што е чест случајот). Фактички се цртаат нови влакненца, онаму каде што немате, се со цел веѓите да добијат совршен облик. Не знам какви се ефектите отпосле и дали тетовирањето избледнува, но додека трае верувам дека ефектот е супер, секако ако ти ги црта стручно лице. Веѓите според мене се многу важен дел од лицето и ако тие се убави, не ви ни треба шминка секојпат кога ќе излезете од дома. ;)

    Еве како изгледа постапката: https://www.youtube.com/watch?v=Gu3P1YCX6yw
     
    На Candid му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BadBoysLover

    BadBoysLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    17
    тоа ако во нашата ни земја не можат да го направат убаво не значи дека не изгледа природно ете конкретно во охрид во дерма лукс прекрасно ги прават :) тоа не се оди на непроверено и плус пред да те тетовираат прават проба и ако не ти е убаво не прават
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      188,6 KB
      Прегледи:
      261
    На zalosna, TutiFuti и lobenickaa97 им се допаѓа ова.
  19. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    ^ на сликава девојката има влакна на веѓите, и навистина изгледа природно и убаво.

    Но, сум видела жени кои имаа буквално ЗЕЛЕНИ веѓи, без ниту едно влакно, што всушност изгледа грозно.
     
  20. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    моја стрина има тетовирано веѓи ама зелени блјак :puke: