Тетоважа на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од LakeGirl, 4 април 2012.

 1. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Не!! Мислам дека не изгледа убаво. :?: (n)
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.654
  Допаѓања:
  5.355
  Омбре веѓи е ова?

  П.с. болно е?
  Цената како е?
   
 3. Flower123123

  Flower123123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  587
  Пол:
  Женски
  Mnogu e bitno koj ti gi pravi vegite. Iskustvo pred se. Eve 4ta godina gi nosam, na dve godini gi pravam, izgledaat tolku prirodno sto site mi velea proubavena sum ama nemozea da primetat sto e razlikata. Japonsko iscrtuvanje e tetovaza na veke postoecki tvoi vegi bez kubenje.
   
 4. Facecace

  Facecace Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Каде ги правиш? Одамна се мислам, планирам кај Ивана,искуство со неа?
   
 5. Flower123123

  Flower123123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2016
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  587
  Пол:
  Женски
  Ima poveke sto ubavo rabotat, gledaj prirodno da izgledaat, Ivana e profesionalec vo taa rabota.
   
  На Facecace му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kristi44

  kristi44 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Јас ги правев кај ивана и сум задоволна .. природни се ептен
   
 7. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  821
  Дали сте биле кај phibrows by tatjana? Искуства?
   
 8. Panda girl

  Panda girl Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  И јас барам по темиве искуства со јапонсково исцртување :D
  Две другарки ми правеа кај Ивана (онака ми се) која што патем има земено сертификат од Татјана, а баш за Татјана слушнав критики случајно во еден салон :|

  Ај ѕирни ја Јета, јас за таму се мислам, па пиши ми твое мислење :hai:
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  821
  Уфф запознав една што убаво и се исцртани сма после 1 година и посивеле .. Јетс некако уштее не ми ги исцртува убаво, многу округли ги праи и не се густи блакненцата
   
 10. Panda girl

  Panda girl Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  I na ednava od drugarkive sto ima praveno isto I se posiveni, ama mnogu mrsna koza ima I
  bojata na mrsna koza povekje oksidira.

  Mene mi se dopagja kako gi crta, samo vo pravo si deka ne se mnogu gusti vlaknencata, no uste ne sum nasla nekoja onaka do perfekcionizam sto gi pravi :D
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  821
  Од што толку сакам да си направам, до Косово мислам ќе отидам. Некоја таму Амина( и тоа нов артист) преубаво ги праи, него било кој кај нас...
   
 12. Panda girl

  Panda girl Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Ke me navleces da se opsednam I tamu da gi pratam :D
   
 13. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.164
  Допаѓања:
  12.709
  Пол:
  Женски
  Би ви ја препорачала Фросе Kitty nails, не прави јапонско, туку пудра веѓи. Со оваа техника веѓите изгледаат како пополнувани со моливче, има многу нијанси и најважно не позеленуваат или посивуваат како кај јапонското. Видете ја на инстаграм kittyinkedbeauty. На сликите многу темни изгледаст и веѓите и устите, ама откако ќе се излупат и зараснат избледуваат неколку нијанси.
   
 14. wings12

  wings12 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2020
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  189
  Поприродно изгледаат од тетовирани и не личат толку вулгарни како микроблендирани.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Panda girl

  Panda girl Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано и оваа техника. Ова е убаво за оние што имаат веѓи, но им фали само да ги пополнат.
  Моите за жал се многу ретки, и оваа техника само дополнително би истакналo колку се ужасни.

  Се препорачува оваа техника во комбинација со јапонско.

  Сепак фала ти @Avery :f:
   
 16. Fidorija

  Fidorija Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2018
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  new-things-for-eyebrows-1.jpg


  Па океј,не е лошо :D :D :D :D
   
 17. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.164
  Допаѓања:
  12.709
  Пол:
  Женски
  Колешка моја го имаше само предниот дел од веѓите и многу убаво и излегоа. Од боја до форма се погодено. Погледни ги сликите кај Фросе од пред и потоа. Мене лично повеќе ми се допаѓаат пудра веѓи кај оние што имаат многу ретки веѓи или воопшто ги немаат, отколку јапонското. Јас на себе немам направено, но 4 мои помалку или повеќе блиски имаат. Некои од нив правеа и уста.
  150E4913-19A3-4A6F-8BA9-5F3C35AEC403.jpeg
  36BC7922-EEF4-4531-90CA-DC9B69C11447.jpeg

  Нема слика од колешката, ако ги најдам тие што ми ги праќаше ќе ти ги пуштам во ЛП
   
  Последна измена: 26 август 2020
  На Panda girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.854
  Допаѓања:
  43.430
  Пол:
  Женски
  Јас ги правев кај Ивана,година и 6 месеци уште ми се одлични.Препорака.