1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетоважа на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од LakeGirl, 4 април 2012.

  1. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Има луѓе што имаат ретки или воопшто немаат веѓи.
    Кога се соодветно направени со боја иста или слична на основната боја на веѓите тогаш е во ред. Се непрофесионално изработено го влошува изгледот на истите.
    Мислам дека повеќето ги прават темни заради ефект при сликање за инстаграм или сл., а во живо изгледа премногу.
     
  2. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Јас имам добра форма, но левата веѓа ми има “дупки” а и веќе смачено ми е да ги средувам секојдневно.. мн ми се допаѓаат овие пудра веѓи кај kitty, потазе искуство за кај неа?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Одлична изработка,2 години веќе и преубави се
     
  4. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Кај кити? И тоа е вид тетоважа или? После колку време избледуваат, може подетално?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Калатеа

    Калатеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2021
    Пораки:
    1.730
    Допаѓања:
    5.780
    И која цена се отприлика кај девојкава?
    Вака фино изгледаат.
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.577
    Исто и јас имам одлично искуство. Бледнеат според типот на кожа и на која возраст ги правиш. Но 5 до 10 години траат пред да избледнат. Така да 5 години ти се сигурни ако не и повеќе. Ова според нејзиното кажување и собирање информации од интернет ми е бидејќи мене ми се скоро правени, па ќе видиме колку ќе издржат. Јас на места воопшто немав, формата ја прави според твои желби, си имаш проба со моливче да видиш како ќе личат по неа црта после, почетокот на веѓата не е како со маркер цртано туку убаво блендирано и исенчено. Не се здебелуваат или менуваат боја како кај микроблејдинг. Потребно е месец дена до конечен резултат заради корекција и заздравување.
    Се на се, голема препорака
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    7.000 den
     
    На Калатеа му/ѝ се допаѓа ова.
  8. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.595
    Пол:
    Женски
    Јас правев combo brows, но не во Мк. Воопшто не изгледаат како тетоважа или како боени. За трајноста ми рекоа дека траат отприлика 1 до 2 години, (зависи од типот на кожата) и пожелно е корекција после една година. Супер изгледаат, а и јас цело време ги цртав, сега барем малку време си заштедувам. :lol:
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Тоа е повеќе за потполнување на дупки отколку милроблејдинг. Понежна варијанта е секако микроблејдингот бидејќи ова ако се приближиш изгледа како вид тетоважа. Бојата после прва корекција каква ти е - останува иста и по 2 години и не бледи. Поболна процедура е микроблејдингот.
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Девојки искуство со Данче Јовановска за веѓи? Подолго време сакам да ги направам веѓите со некој метод чисто онака за убава форма, но страв ми е да одам кај било кој. Девојкава ми излезе случајно и по сликиве ми се допаѓа како работи па ако има некој искуство со нејзе и евентуално број да ми даде зошто не враќа на инста. :inlove:
     
  11. Taurus777

    Taurus777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2019
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Здраво, предложете некој добар и не многу скап едукатор за микроблејдинг техника за веѓи.