1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетоважа

Дискусија во 'Тело' започната од magic, 23 декември 2009.

  1. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    da sakm tetovazi i toa vo predelat na vratot. Bi se istetovirala edna mala peperutka bidejki nekam mn golemi tetovezi.a moze i na polovinata. Ubavo bi stojala...itd.
     
  2. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    обожавам тетоважи и во план сум да се истетовирам,и ќе ставам тетоважа што има огромно значење за мене
     
  3. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    А може некој да ми каже страница за тетоважи (модели) :?: :?:
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
  5. LadyCroft

    LadyCroft Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    32
    ^ ова е многу добро студио, газдава Игор се вика и многу добро тетовира. имам еден другар кој се има тетовирано таму и неговата тетоважа ме воодушеви. кога ќе ми израсне желбата кај него се тетовирам...
     
  6. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    Iмам тетоважа, и супер ми е хаха=) Sамо многу треба да се пази каде ја правиш и како ти ја прават. Pосле тоа треба соодветна нега, односно секој ден до крајот на животот треба да се мачка со млеко за тело затоа што кожата се суши и секако после 15-10 години треба да одиш да ти ја повторат цела тетоважа. Iнаку боли додека ти ја прават меѓутоа се издржува, трпи бабо за убавина =))))
     
  7. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Jas stvarno ne znam sto e fintata so tetovazite. Dodeka si mlad e ok, mozda na nekoi luge, vo umerena smisla duri i sexy.

    No jas bi rekla razmislete kakva i sto stavate na vaseto telo. Bidejki ke ve prati cel zivot.
    Na primer sega sum kupila nekoja maica ili bilo sto mi se sviga sega, a dogodina ke mi se sviga li? Ne od moden aspekt, tuku od stilski aspekt, dizajn....

    pozzdrav
     
  8. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Seksi nema finta so tetovazite...isto kako i majcite kupuvas ako e na moda drugata godina ne e i ja ostavas vo plakar...taka i so tetovazata ako stavis nesto sto e samo radi moda i radi reda da se pravis ''fraer'' ke ti bide maka sto si ja stavil...no ako ja stavis so nekakvo znacenje togas bidi sig deka nema da ti e maka posle 10-20-50 god..mojta tetovaza ima golemo znacenje za mene i ja staviv bidejki sakav od toj period na zivotot d ami ostane nesto kako beleg za da se sekavam i po mnogu godini i znam deka nema da mi e maka sto ja imam..sigurna sum vo moite odluki :) pozdrav
     
  9. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113

    Ako taka velis, mozda. Samo tolku bolka za ukrasuvanje na telo, koga i onaka sekoj covek e ubav na svoj nacin.
    A ako ti e tetovazata za nesto ne taka milo, ne gledam pricina da se podsekas sekoj den na toa. Barem jas, a i veruvam site luge sakaat mir vo zivotot kolku sto e mozno poveke, a osobeno DELETE kopce na ne taka mili nastani.


    :)Ama sekoj so svojot izbor. :)
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    porano si imav zelba golema da si stavam tetovaza..i toa se silev na site im kazuvav..ama nekako so tek na vreme taa zelba mi pomina..taka da sega od ovaa gledna tocka ne sum za..megjutoa koj si saka negovo pravo..
     
  11. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    немам ништо против тетоважите кои се ставаат со некое значење. јас сакам да си ставам тетоважа за да означам еден период од животот кој сакам да го имам секогаш како спомен на себе. но сеуште размислувам каде точно да ја ставам, зошто сакам да биде дискретна и мала, не ја ставам за сите да ми ја гледаат и да бидам ‘фраерка’ туку лично за мене.
     
  12. s-love

    s-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Јас имам мала тетоважа на десната рака внатре на зглобот, и има големо значење за мене... :) незнам дали би ставила уште една ама немам ништо против за повеќе тетоважи се додека не е претерано :)
     
  13. Delevska

    Delevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    6
    а колку се движат цените на овие мали тетоважи? :roll:
     
  14. s-love

    s-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Мојата е 1 ипол cm и висока и широка, а ја платив 1000 денари кај Боби во скопјанка.. :) позз
     
  15. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Поддржувам тетоважи со добар вкус мали или средни не преголеми и само да не бидат кичасти :lol: ,сеа за една недела ќе се тетовирам средна тетоважа,има мало значење не нешто посебно а и немам ништо против ако сака некој да стави тетоважа добра само ради украс,па немора секогаш да се става тетоважа со значење,кога сите работи што ми значат ги имам истетовирано вечно на друго место :lol: што никој не го гледа а само јас си ги знам :lol: ете така значи тетовирајте се ако ви е мерак не му ја мислете многу :)
     
    На MademoiselleB му/ѝ се допаѓа ова.
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Јас имам мерак да ставам една на десната града. Ех камо да соберам храброст...
     
  17. schizophrenic

    schizophrenic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Imam mala tetovaza na noga dolu ;)
    Voopsto ne se zamaram za na 50-60 god dali ke izgleda vkusno ili ne koga ke bidam baba ili sl.
    Tetovazata me potseka na edna draga licnost koja ja izgubiv a so koja bevme identicni...ist karakter, ista kosa oci, zatoa go istetovirav i nasiot ist horoskopski znak...
     
  18. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    imam tri tetovazi na polovinata golema,na vratot mala i na desnata raka kaj zglobot bukva...Apsolutno podrzuvam tetovazi a za toa kako ke im izgledam na 40-50 godini na lugeto voopsto ne me interesira...vazno ke mi bide kako jas se cuvstvuvam a ne kako mu izgledam na narodot!nikogas ne sum se grizela sto mislat drugite,a tie sto te sakaat ke te sakaat onakva kakva sto si so site maani i doblesti.Primer decko mi voopsto ne saka tetovazi,ama nikogas ne mi prirekol zasto ke stavas ili slicno,ednostavno mi veli ako toa te pravi srekna napravi uste deset.Ama jas moite gi ispolniv tri i zastanuvam tuka :) se nadevam :lol: zaso ovaaa e opasna zavisnost toa go znaat najdobro tie sto veke stavile...pozzz do site
     
  19. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    devojki ajde ako znaete nekoi linkovi za tetovazi pustajte odma oti sakam da stavam uste edna ama ovaa sakam da bide nesto kako text napisan (ne najgolom na cel svet) :D mislam taka onaka diskretno :)
     
  20. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Повелеле :) E prvata mislev jas da si ja tetoviram na vrat so mali bukvicki ama ispadna sega druga na rebra na hebrejski :)
     

    Прикачени фајлови: