1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетоважа

Дискусија во 'Тело' започната од magic, 23 декември 2009.

  1. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    tetovazive se super :o definitivno nesto slicno ke tetoviram ;) mi se dopagaat mnogu :o
     
  2. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Milo mi e :) i jas naskoro ke ja stavam vtorata samo da smislam so da bide :)
     
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    јас лично несакам тетоважи и не би ставила...а и кај другите не ми се допаѓаат многу многу...може некоја малечка тетоважа така убаво да изгледа со стил...ама големи тетоважи или повеќе малечки на телото не ми се воопшто привлечни :roll:
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    pa nema nitu jas da se kitam so koj znae sto, ama sakam taka nekoj text malecok diskreten :)
     
  5. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Апсочутно ДА за тетоважа. Колку и да изгледа безмислено за светот, секогаш има значење за тој што ја става. Само бирајте по свежо време кога ќе ја правите. Јас се тетовирав во јуни месец, и воопшто не беше пријатно и ризикот за хепатит Ц е мн поголем ако во првите 30 дена се изложува на силно сонце.
     
  6. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Тетоважа ДА! Дефинитивно..
    Ама некоја мала и некоја убава ;) а иначе за мене, не би пробала на мое тело .. Само тие со `кна ..
    ма да и од тие веќе се опростив , бидејќи другарками беше во болница од инфекција од `кна ..
    Како и да е .. сакам тетоважи :lol:
     
  7. queen88

    queen88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Tetovaza DAAAAA jas isto taka imam edna sto mnogu mi znaci pa razmisluvam za vtora kade i sto da bide, pa licno mene covekot sto mi ja napravi e stvarno dobar porfesionalec i normalno e deka ja ceni svojata rabota, pa te sovetuvam da odis kaj nekoj sto stvarno se razbira vo toa i sto e dobar vo toa zosto tetovaza se pravi ednas i sigurno ne sakas da te zaebe nekoj ili pa da ti izgleda posle nekoe vreme kako da e razmackana so nesto, zosto toa i se sluci na moja drugarka koja plati pomalku no sega ne znae sto da pravi so tetovazata zosto i e golema i ne znae kako da ja skrie izgleda uzasno. I da platis povejke pari no da si vo sigurni race i da znaes deka se ke izleze dobro. Jas mojata ja napraviv na kraj na leto zosto ne e preporaclivo da ja pravis bas na leto zaradi izlozuvanje na sonce.
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Не сакам тетоважи.
     
  9. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    i jas ne sakam tetovazi,nikogas ne bi stavila na moe telo :angel:
     
  10. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Уф колку сакам тетоважи :) Само да не се претерува и да не се става се и сешто за чалами туку да има значење.Сепак цел живот се носи.И сум со намера да се истетовирам па ако можете да ми кажете кај се тетовиравте вие и дали сте задоволни.Препорачајте некое добро татоо студио :)
     
  11. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ммммммм :inlove: :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  12. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    аааааа и јас сакам тетоважа онака дискретна да не привлекува многу внимание само незнам на кој дел од телото еднаш се мислев на ногата доле од надворешната страна ѕвезда да ставам ама.... :?:
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    во никој случај да не ставате тетоважа ако тоа го правите само од модата и трендот. тетоважата треба да има некое значење за вас, и на нерви ми иде коа девојките ставаат ѕвездички кај стигнат, а тоа нема апсолутно никако значење!!!
    сепак целта на тетоважата е да ви поттикне некој спомен, сеќавање, нешто што ве натерало да го овековечите на телото и да го носите цел живот.

    еве и јас сум сега дома во преговори да ставам или не. сакам многу, знам каква ќе биде и све, ама ме разубедуваат...
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  14. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    зашто бе да не ставаме ѕвездички ако нас ни се допаѓа зашто да не ние ке си ги носиме... исто така ми се допаѓаат многу ѕвездичките на ријана на вратот а и овие на сликава во горниот пост се убави :) :)
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    не ме сфаќај погрешно , ако ти е мерак стави си ги :) еве сега и другарка една си стави крилца на грбот позади.
    само сакав да кажам дека ако е тоа нешто што треба да го носиш цел живот, барем нека значи нешто. размисли убаво, сепак твое си е.

    а за ѕвездичите фини се да, ама ништо ново, ептен неинвентивно.
     
  16. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Сакам многу тетоважи , па понатака ќе си ставам мала скорпија ама незнам каде ,за тоа не сум се одлучила ..
     
  17. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
     

    Прикачени фајлови:

    На Fallin-ForHisSmile му/ѝ се допаѓа ова.
  18. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    И јас сметам дека тетоважата треба да си има свое значење, а не само да се шараш по тело и да се привлекува внимание, па незнам ѕвездички, пеперутки срциња ангелчиња и триста чуда.
    Тетовирањето е уметност, не е секој човек способен да направи убава тетоважа, треба да се има дарба за тоа.А според мене тетоважата треба да означува некој важен, значаен сегмент од твојот живот,сегмент на кој и по десет години кога ќе ја видиш тетоважата ќе ти се побудат емоции и сеќавања од него

    Иначе вака не сум против тетоважите но таа да си има свое значење, како би се рекло своја основа,историја, темел врз која е направена :)
     
  19. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    :y: :y: :y: потполно се согласувам со тебе, а би се истетовирала полнолетноста :) и тоа малечка тетоважа
     
  20. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    си направив тетоважа пред еден месец што има ОГРОМНО значење за мене и со гордост ќе ја носам се додека сум жива,и се сложувам со тоа дека треба да го тетовираме нашето тело со секакви тетоважи поради мода кои немаат никакво значење во нашиот живот