1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетоважи (слики)

Дискусија во 'Тело' започната од Elenuskaa, 13 јули 2012.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.036
  Знам дека има тема Тетоважи, но тука можеме да ставаме слики до тетоважи идеи, можеби ан некоја од нас ќе и се допаднат па :wasntme:
  ако сметате дека темава не е добра слободно нека иде во канта :!:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
 4. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  184
  Јас би сакала малечко пеперутче инаку незнам како да ставам слика.
   
 5. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
   

  Прикачени фајлови:

  На Teodor`s mom му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.036
 7. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove:
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  13.220
  Слики нели може да се поставуваат и во темата Тетоважи :^) ?
   
 9. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.660
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • tattoo.jpg
   tattoo.jpg
   Големина на фајлот:
   258,8 KB
   Прегледи:
   2.114
 10. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  би сакала една 3Д тетоважа, многу ми се поубави од обичните
   

  Прикачени фајлови:

  • tttttttttt.jpg
   tttttttttt.jpg
   Големина на фајлот:
   63,8 KB
   Прегледи:
   2.108
  На AnjaLazanja му/ѝ се допаѓа ова.
 11. moliv4e

  moliv4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  29
 12. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.036
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Teodor`s mom и Vladus им се допаѓа ова.
 13. lili....sweet

  lili....sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  19
 14. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  30.244
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Роберт 7 и TheCandy880 им се допаѓа ова.
 15. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.579
  Допаѓања:
  31.127
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 16. Simona190799

  Simona190799 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  колку се дивам на тетоважиии:) ќе си направам една, само морам да дознаам каква.. сакам да биде значајна и да ми е мило да ја гледам секој ден, да ме потсетува на нешто :)
   
 17. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
 18. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.579
  Допаѓања:
  31.127
  Пол:
  Женски
  :rock:
   

  Прикачени фајлови:

  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  177
 20. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Тој костурот ама најмногу ми се свиѓа ! :devil:
   

  Прикачени фајлови:

  На snejk35 му/ѝ се допаѓа ова.