1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 16 февруари 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Гледам нема тема за Тетово. Јас сум била само на екскурзија во Тетово кај Калето не водеа. Како е сега таму? Ајде тетовчанки кажете што има убаво да се види кај вас?
   
 2. KittyCat84

  KittyCat84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Може да се види и Шарена Џамија една од старите градби на Тетово.
   
  На Forgotten и Tanjamm им се допаѓа ова.
 3. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Во градот преку ден во кафичи имам одено само и во едно диско не се сеќавам како се викаше. На Лешок неколку пати, убаво е многу и во с. Теарце на прошетка.
   
  На ..Queen..1998 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 4. Rashel

  Rashel Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Тетово како град нема баш што да понуди за шетање и гледање, но околните тетовски села се вистинско место за да одморите ете би ги издвоила Лешок Беловиште. Сепак секое село си има специфична убавина изобилство од зеленило и чист воздух периодов кај и да е снегче :) кога сме кај снегот тука е Попова Шапка секако и да ке заборавев Љуботен планински врв што стварно вреди да се посети од каде што со пешачење може да се стигне до Ливадичко езеро :)
   
  На Tanjamm и bubamara12345 им се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Таму живееш?
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Цела Македонија сум ја прошетал, само во Тетово не сум бил. :(
  Али во Тетово ќе одам Летово. :beer:(hollest)
   
  На MG3 и Forgotten им се допаѓа ова.
 7. Rashel

  Rashel Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Да од Тетово сум :)
   
 8. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Во Тетово има многу бави места ако добро знае некој да ти ги покаже. Тука е калето и црквата на него, Бањиче но делот над изворите значи нагоре по шумата во природата, селото Лешок е милина како и целиот пат до селото Варвара кое е над Лешок можеш да одиш и пешки нагоре и по целиот пат да уживаш и во кратенки низ шумата и да се изнагледаш растенија ако се интересираш за тоа. Ако си во можност да одиш на Шапка, над Тетово и таму може добро да се прошеташ да уживаш во природа и да скијаш ако фатиш сезона. За се конкретно стојам на располагање да и кажам не ми текнува сега друго :D
   
  На Tanjamm, Flower27, IronLady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  34.176
  Пол:
  Женски
  Ќе дојдеш на кафенце...хаххаха
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Тетово скоро секој ден е во црни хроники и тоа не ми се допаѓа.Безбедно ли е за живот. Колку Македонци има во проценти во Тетово?
   
 11. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  60.800
  Јас еве живеам во Тетово, и да ти кажам дека повеќето лоши случки и црни работи медии прават.
  За тоа бомбите што демек беа фрлени на полиција тука, нема грешка, некој петарди фрлал. Не знам од каде ги вадат тие информации.
  Е сега вистина е дека тука законот слабо се почитува, и во споредба со некој град од источна македонија да речам, е див запад :)
  Тетово е прометен град, полн, не само од градско население, туку колку само околни села и села по планините има, секој доаѓа во град по работа. И како и во секој град и тука има лоши нешта, се случат, ама мислам дека работите се преувеличуваат, и се е тоа масло на медиите.
   
 12. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  34.176
  Пол:
  Женски
  Хахаххахахха....само медиумите може да оцрнат еден град и тоа само за една минута !!
  1. Ова со бомбите....врска нема, да имаше бомба цел град збореше, почнувајќи од близината "кај што била фрлена бомбата" ...што значи немаше ни Б од бомба, а зошто се ближи НГ, почнаа со петарди..па ете кој и да известил си помислел пустиот бомба било :lol:
  2.Да, како што кажа членката погоре, за разлика од другите градови, а, посебно ако правиме споредба со градовите од истокот, да, тука е див запад...нема никаков ред!!!
  3.За живот...снајди се па живи, во секој град ако гледаме на тоа, не е безбедно за живеење, можеш самиот да си направиш статистика ;) Секојдневно слушаме на вести...пр. Скопје тоа се случило, Гостивар тоа, Охрид, Кавадарци...значи секаде по нешто се случува!!..НИКАДЕ НЕ Е БЕЗБЕДНО ЗА ЖИВЕЕЊЕ !!!
  4. Помал број Македонци сме....ама тоа не ни го спречува правото на живот :)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Знам дека сте малку, некаде 20 - 30 посто, така нешто.
   
 14. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  34.176
  Пол:
  Женски
  Па да де, реков погоре дека сме малце....:D
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Од она што имам гледано на слики, сакам да го видам соборниот храм и река Пена, плоштадот. Далеку ли се овие места едно од друго, може пеш да се отиде или треба такси? И безбедно ли е да се шета во тој дел? Јас само до автобуската сум била и на калето како дете на екскурзија.
   
 16. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  60.800
  Извини ама многу смешно ми дојде прашањето може ли безбедно да се шета во тој дел :rofl:
  Аман бе луѓе, воопштоо не разбирам што вие замислувате во глава, дека е Тетово Авганистан?
  Не знам зошто би било небезбедно, може да шеташ ти кај сакаш, освен ако не е во 2 по полноќ и на специфични места,( како спортски (кој знае-знае)), е тогаш не знам колку би било безбедно :D

  Да, безбедно е и не ти треба такси, не се плаши, нема никој да запука, освен случајно :lol:
   
  На НаталиЛили, tessie, Mishela и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Абе тебе ти е смешно, ама во другите градови таква перцепција имаме за Тетово.
  Последната случка кога избодеа гимназијалец покажува дека не е безбедно. Тоа не се
   
 18. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  34.176
  Пол:
  Женски
  ЕЈ, ИЗВИНИ А ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИТЕ НЕ СЕ СЛУЧУВААТ МЕЃУЕТНИЧКИ ИНЦИДЕНТИ???
  Само во Тетово??...
  Од вашата перцепција што си ја имате, богами го гледате Тетово како Авганистан....
  A мене кога ќе идам во други градови, ме прашуваат од кај си, кажувам и они вакви8-|....ПА НЕ СИ ШИПТАРКА? - МИЕ МИСЛЕВМО ДЕКА НЕ СИ НАША...и знаеш колку ми паѓа глупо....буквално ваќе у сваки град реагираа за мене, и со тоа докажуаа кој прост менталитет си го држи нашава држава, т.е еден македонец колку менталитет има :D
   
  На НаталиЛили, tessie и Flower27 им се допаѓа ова.
 19. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  60.800
  премногу сител гледате. :lol:
  разбирам јас, ама тоа е се политика пласирана преку медии.

  Ела, дојди па види, па Тетово е метропола за другите градови, се имаме. Добро и најзагадениот град сме, ама штрајкуваме, белким нешто ќе се смени 8)

  Дури и жена градоначалничка имаме, значи ептен сме понапредни сега :P
   
  На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Јас не се сомневам дека Тетово е убаво, ама убедена сум дека ќе беше многу помирно ако беше со помал процент шиптари. Не се чудете на прашањата. Една професорка шиптарка од мојот град ќе прави мултиетнички проект со млади од ку, тетово, прилеп и струмица и ми вика "еее кај во Тетово ќе најдам Македонци". Шиптарите овде си го претставуваат како етнички чист Тетово иако не е. Не се сложувам дека е безбедно. Да пратиш дете во школо и да мислиш дали ќе дојде тепано, избодено. Пак ќе кажам гимназијалецот што го прободеа , тоа е факт, а не измислица на сител. Да имаше Тетово барем 40% Македонци ќе беше поубаво. Малку и разединети Македонците не се моќни каде и да се.