1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 16 февруари 2014.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Така некако. Тие нема што да се селат. Си имаат работни места во АРМ, МВР и ред други институции, ,плус шверцови, пари за трето дете и што уште не. На потегот од Скопје до Тетово има над 30 џамии и мене тој дел на Ирак ми личи. А и Куманово нема да биде поарно за некои 6 до 10 години, ако Македонците продолжат да продаваат имоти на племиња.
     
    На bambina carina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Осамената09

    Осамената09 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Точно е дека Тетово не е како Скопје или Охрид.Не се сеќавам дали некогаш имало некаков проект за во Тетово,а и не само Тетово еве и Гостивар.И незнам зашто сите го презираат градот,точно е дека има многу албанци и ''владеат'' со градот ама тоа е затоа што ние им дозволуваме.Порано тие се плашеле од нас а сега мие од нив.Немам никаков проблем со нив,имам многу пријатели албанци,турци..ама тука се и тие кои што се понашаат како да се слезени од планина и тие се оние кои го уништуваат градот
     
  3. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.208
    Пол:
    Женски
    Палма мол е у Тетово :)
     
  4. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Сум била Тетово и градот е одличен,мене ми се свиѓа како е уреден,не го замислував така.Можеби дека првпат и се ми било интересно. :D Имате убави места,особено Шарената Џамија и Лешочкиот Манастир.Бевме и до калето фино е се на се.Исто многу убави села има во околината на Тетово,имам слушано за нив и тие ми се на листата.Повторно би дошла тука,што да не.
     
    На Осамената09 и IronLady им се допаѓа ова.
  5. bambina carina

    bambina carina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Знам,ама мислев дека има и во Гостивар,нешто ми се измешало.
     
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Ајде помош со инфо. Скопје - Тетово беше 110 денари, така?А од Тетово до Лешок колку е во еден правец?
     
  7. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185
    30-40 денари
     
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Мислев со такси?
     
  9. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    17.204
    Околу 200, 200 и нешто.
     
  10. Forgotten

    Forgotten Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    185
    Со такси е 250 денари ама имаш комбиња редовно :D
     
  11. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.505
    Пол:
    Женски
    Не сум била Тетово, поточно сум била во шарената џамија од основно али во градот, во центарот не сум била. Забележав по пат на секој чекор златари има :?:
     
    На Zeynep му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lisandra

    Lisandra Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.787
    Пол:
    Женски
    Сум била во Тетово на поминување само, има евтини убави работи по дуќани шо можат да се најдат, далеку ми е, не знам дали ќе одам пак искрено се чуствувам како во друга држава да сум стапнала се албанци има, јазикот, кафичите, се кај и да се свртиш.
     
    На Zeynep му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Би сакал да отидам до Палма Мол во Тетово. Кажете ми дали има продавници за облека или за џабе да не идам?
    И кои отприлика продавници за облека ги има, а што ги нема во Сити Мол во Скопје?
     
  14. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    има продавници за облека ,II Cammino,Tom Tailor,Waikiki,, и др ...Во секој случај има убави работи ..
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ги има тие продавници и кај нас. Мислев некоја што ја нема.
     
  16. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Ako trazite muski i zenske dzemperi ovo je super mesto..zove se Varteks Ima strana na faccebook varteks di caprio. A adresata e na cosot pomegju m tito I blagoja toska.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Бев во Тетово викендов и само Палма Мол вредеше. Бев низ центарот ама ништо интересно не видов.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    a kakav je REMALL centar?
     
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Голем и нема ништо посебно.


    Инаку Тетово го обожавам, многу денови поминав таму со оглед на тоа што баба ми живееше во Тетово.
    Ама Тетово што никогаш нема да го извадам од срце е она пред 20 години кога со другарките си трчкавме до плоштад, времето кога ги знаевме сите баби во околината (и тие не знаеа нас хаха), времето кога мирисаше на тазе леб од пекарата во близина..
    Сега ни пекарата мириса, ни бабите не знаат, всушност со комшиите ни муабет не се прави бидејќи 80% се прават дека не зборат македонски, Шарена Џамија ми има поинаков сјај, салата во дворот на гимназијата ми го попречува видикот кон долниот дел на џамијата, а продавниците...е тие не се тоа што беа. Сега има само чудна облека и многу злато, а на сите излози пишува дека златото на излог не е за продажба хаха

    Убаво е да се прошета и да се види Тетово, чисто за да се знае каков град е. За мене за жал, градот ја изгуби душата..




    Патем..

    Ме чуди коментаров со оглед на тоа што е скоро невозможно да стигнеш до Шарена Џамија а да не поминеш покрај плоштадот...а сепак да ги видиш златарите хаха
    Освен ако не сте влегле од страната на Гостивар, ама и тогаш е невозможно златарите да ги видиш а плоштадот не:D
     
    Последна измена: 31 март 2016
  20. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Со која релација автобуска линија се оди од Скопје-Тетово-Скопје, ама да остава во близината на Штулов кампусот?
    Ми кажаа дека Ск-Те-Гостивар оставал пред кампус?
     
    На labavzhivot му/ѝ се допаѓа ова.