1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тетово

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 16 февруари 2014.

  1. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Јас кога идам накај Те идам или со Руле Турс или Еуротурист(тој иде до Гостивар) изгледа за него ти кажале дека остава пред кампусот.Некој што знае дали остава таму нека ти пише ја само ова знам
     
  2. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    А повратната за назад во Скопје каде да ја купам ако ме соберат од пред кампусот?? таа ми ја имаат кажано, само не знам од каде да ја купам картата бидејќи нити во Гостивар нити во Тетово ме собираат, туку пред кампусот.
     
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Во Тетово ќе одам летово.
     
  4. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.925
    Допаѓања:
    18.037
    ^
    И во 2014 истото си го кажал :lol:

    Туку кажете ми дали има некое ресторанче околу манастирот во Лешок?
     
  5. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Ima vo manastirskiot kompleks mn ubava kafana. :)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    34.201
    Пол:
    Женски
    Да :) во склоп е со манастирот.
    Ти препорачувам да одиш :)
     
    На Tanjamm и Sofi.ja им се допаѓа ова.
  7. ..Queen..1998

    ..Queen..1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Во Тетово и тетовско дефинитивно има што да се посети и види. Почнувајќи од цркви (Св.Кирил и Методиј, Св.Богородица, Св.Никола), познатата Шарена Џамија, областа Бањиче, Тетовското Кале, потоа Лешочкиот Манастир, Белојшките водопади-Петачко Водиче, Попова Шапка, Варвара, Брезно, сега доста познати по кафани и базени се и Брвеница, Сиричино и Теарце...итн итн:):$
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Многу е убаво во Лешок. Вреди да се посети. Фреските со свежа боја. Ресторанот од карши, преубаво.
     
    На carangigia и ..Queen..1998 им се допаѓа ова.
  9. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Манастирот Лешок е преубав, природата и воздухот се посебни, сме оделе за празникот Голема Богородица, кога е и слава на манастирот, колата ја оставаме на паркинг подолу и пешачиме до манастирот, ама толку е лесен воздухот, не се осеќа замор воопшто, иако е угорница.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 5 други им се допаѓа ова.
  10. mintyflowers

    mintyflowers Активен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2020
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Ај помош за путуење малце. Треба со другарка од Тетово да идеме до Скопје утре, да слеземе кај Skopje City Mall. На страните за превоз пишува дека бусот застанува само кај Ѓорче и на автобуска. Некако чудно ми е. Има некој патувано Тетово- Скопје периодов?
     
  11. optimal

    optimal Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Машки
  12. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    10.460
    Пол:
    Женски
    Ооо тетово мој најсакан... не сум јас од таму али живеев 1 год, па најомилен град ми е бре :inlove::inlove: офф секој ден се шетав од крај до крај, палма мол, тој над веро што е ресторанот , заборавив како се викаат, сум била и во албански и маледонски места, најубавите ќебапи ги јадев таму во кебапчијата кај пазарот, имам шетано и по селата убавини....:inlove::inlove: планините многу се убави сум била на попова шапка, маврово абе каде не... сум била и по тие албанските кафани мајкооо колку пари фрлат албанците па и не е чудно што нашиве одат со нив. Сум немала проблем со нив е само не треба да ги изазиваш односно да не им се насмееш оти одма мислат сакаш да се ебеш одма ти се лепат хаха интересни се. Е само навечер после 12 е малку страшно за само девојче да шета а доколку си во група не. Ако се враќам во Мк некад таму ќе си купам стан, ќе се дружиме ли тетовчанки?? :inlove::inlove:

    Едит: и мора да напоменам многу гужва има многу сообраќај али за добар гз сегде е пешачки.
     
    Последна измена: 18 ноември 2022
  13. Verica1994

    Verica1994 Нов член

    Се зачлени на:
    25 август 2023
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Добар ли е шопингот во тетово