1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Техники во секс

Дискусија во 'Секс' започната од џони џанак, 18 февруари 2020.

?

Дали техниката е важна во сексот?

 1. Да

  65 глас(а)
  92,9%
 2. Не

  5 глас(а)
  7,1%
 1. џони џанак

  џони џанак Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Ве читам подолго време, па решив да направам профил и затоа сакам веднаш да започнам со нова тема, а притоа да биде корисна и интересна за пишување.
  Во многу од темите има пишувано за големината на пенисот, како тоа иако е мал или пак голем техниката е битна во сексот, пози во секс итн.
  Во оваа тема сакам да подискутираме во врска со техниката на машкото во сексот:
  Што подразбирате под добра техника во сексот, а што во лоша?
  што девојките сакаат во сексот, а што нејќат?
  Дали веднаш сакате пенетрација?
  Дали прво сакате предигра?
  Која е идеална големина на пенис која сакате вашиот партнер да ја има?
  На кој дел од телото најпрво сакате да ве допираат во предиграта?
  Според вас како да се подобрат во техниката и слично?
  Оваа тема ја отварам со цел да биде интересна за пишување, а во исто време и момчињата да научат нешто повеќе во врска со желбите на девојќите во сексот.
   
 2. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.863
  Пол:
  Женски
  Епа види вака Џони,
  Техниката е многу битна, ама исто и големината и дебелината.
  Ако има некој 10цм каква сака техника нека има, дури и хеликоптер позатата, џабе.:D
  Ако има поголем 14цм па нагоре, техниката се учи со време.
  - Добра техника подразбирам да се движи убаво со ритам, не само да бутка и вади.
  - Индивудално е што сакаат девојките во сексот, а што не. Јас за себе ќе зборам, сакам доминантен и погруб секс.
  - Не сакаме веднаш пенетрација.
  - Сакаме предигра.
  - Според мене 18-20цм.
  - Од уста па надоле.
   
  На Arjanit2021, Strase, Spiceyourlife и 3 други им се допаѓа ова.
 3. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  10.924
  Пол:
  Женски
  Пред се ако е човек кој се умислува дека само едниот од партнерите треба да е задоволен тогаш ниту една техника нема корист. Право аут
  Второ кое е исто поврзано со првото да не мисли дека ако некоја девојка е влажна дека доживеала оргазам. И да те убедува во тоа а ти упорно сакаш да му кажеш индиректно дека е глуп ( ми се има десено)
  А за техники доволно да се разговара и да се знаат задоволствата на другиот партнер.
   
  На Роберт 7, SummerGirl, faye и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.077
  Пол:
  Машки
  Јас користам техника, лизга на влажно. Со текот на времето ја усовршив и веќе сум мастер хмм.
   
  На SummerGirl, Ygritte и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 5. Ygritte

  Ygritte Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  2.168
  Допаѓања:
  26.236
  Пол:
  Женски
  Доколку димензиите на двајцата не се усогласени мафни ја техниката :D
   
  На martiiinna, Tanjamm, Vlaad и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.394
  Пол:
  Женски
  Еве некои техники за машките:
  1.престанете да изговарате:ја ебев:envy:;
  2.престанете да мислите дека само вие треба да сте добро задоволени;
  3.не доаѓајте рашумени:lol:
   
  На Indiegurl, Cecko85, Arjanit2021 и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.239
  Допаѓања:
  77.059
  Пол:
  Женски
  Ова не се техники. :D
   
  На Валентајн и Hurikanke20 им се допаѓа ова.
 8. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.394
  Пол:
  Женски
  Ќе ги применат како такви:D
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.863
  Пол:
  Женски
  Мислам дека искуството тука највеќе има улога. На првиот дечко му бев прва идевме 7 години и мислев дека сексот ни е добар. Ама, после другиот дечко 8 год постар од мене, многу поискусен си викам што сум правела 7 години јас? Се задоволував со ич :worried:

  practice makes perfect.
   
  На Cecko85, Arjanit2021, Роберт 7 и 7 други им се допаѓа ова.
 10. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  608
  Пол:
  Женски


  Taman muabetot...da ne se povtoruvame toa e toa..
   
  На beauty&beast и hunter26 им се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.359
  Допаѓања:
  44.148
  Пол:
  Женски
  еве ја чу.Не ја знаев темава, види @Snowflake97, нова тема за демнење:angel: :rofl:

  еве како сакам јас:
  1. величина : 17+
  2.тело: згодно, тетовирано, околу к избричено, и намирисано тело
  3.прво сакам предигра со вклучен хендџоб или орал
  4. после се знае, секс, е сеа сакам прво споро, така некои 30 мин, после сакам брзо и експлозивно, и агресивно, пози менњавање, ја доле, па ја горе.Преферирам ја да не сум толку активна пошо снемувам сила, ама знам да го дигнам гзот некогаш
  :rofl:
  Господе прости ми.
   
  На Kasiopaja221, WildMk, Peanut Butter и 11 други им се допаѓа ова.
 12. Indiegurl

  Indiegurl Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  6.300
  Пол:
  Женски
  Ги сотре темиве до детал!:rofl::rofl::rofl:
   
  На Peanut Butter, Snowflake97, Pepper07 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.359
  Допаѓања:
  44.148
  Пол:
  Женски
  ја чутим чутим, ама кога ќе почнем да причам, пепел га правим
   
  На Peanut Butter, Snowflake97, Cecko85 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  15.610
  Пол:
  Машки
  Јас сакам покрупна жена, поиздржлива и да е активна. Ја замислувам мазгетина ме потиснува и ми тверка додека јас лежам и се одлучувам дали да ја пишам Португалија - Македонија двојка.
   
  На Snowflake97, Indiegurl и Feminka22 им се допаѓа ова.
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.359
  Допаѓања:
  44.148
  Пол:
  Женски
  знаеш дека би ти личела таква
  ама ја ваква би ти местела
  ај пиши Ivy Madison
  сите слики и` се со к у нејзе јеботе, не можам да постирам
   
 16. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  15.610
  Пол:
  Машки

  Ко бев помал на ова многу се попалував. Искусен порно гледач си!
   
  На Snowflake97 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 17. АничеБананиче

  АничеБананиче Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2021
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  3.790
  Пол:
  Женски
  Убаво да ме работи, длабоко и силно и на брзина!!!:inlove:
   
  На diskreten32, Snowflake97, Cent и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  15.610
  Пол:
  Машки
  Не си ич романтична и од овде можи да заклучиме сакаш некој доминантен маж. Зајачки, брзински.
   
 19. АничеБананиче

  АничеБананиче Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2021
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  3.790
  Пол:
  Женски
  Брзо свршувам и то ме пали
  па пукни сега:P
   
  На diskreten32, Pansion, Snowflake97 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.900
  Допаѓања:
  10.684
  Пол:
  Машки
  RIP inbox :rofl:

  Пресмешно ми е шо иде полноќ и стануваат активни темите од Секс. :devil:
   
  На Snowflake97 и Feminka22 им се допаѓа ова.