1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Технички проблеми

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 9 август 2010.

  1. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Еј Speechless фала ти многу за оваа инфоармација...ја си мислев кузнај што треба да направам дека немав македонска подршка ама со твоја помош се снајдов одма :)
     
    На Speechless му/ѝ се допаѓа ова.
  2. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Зошто не ми е во ред четот?Морам цело време да одам рифреш на цела страна за да ми ги покаже новите коментари.А тоа пилето го слушам од време на време.Што е работата?
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Имам проблем со најавувањето на форумот. Постојано ми покажува дека не ми е точна лозинката или корисничкото име, а точни се. Ниту капс лук е вклучен, ниту е на кирилица, значи се е во ред а сепак не сака да ме најави. Сега по ваш совет се уклучив со внесувањето на безбедносниот код. Како во иднина да го решам овој проблем?
     
  4. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    не знам кај да прашам, ваљда тука ќе добијам одговор, каде се гледа кои коментари имаат лајк и од кого е лајкот???
     
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Веднаш под мислењето (Под потписот) имаш Ова корисно мислење на **** (Името на форумџиката која го напишала мислењето) им се допаѓа на: ( Имиња на тие што им се допаѓа).
     
  6. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Незнам дали некој друг пријавил сличен проблем, па би ве замолила да ме известите дали е нешто до мојот комјутер или од кај вас. Ќе се најавам најнормално и после некое време самото ме исфрла и одјавува,тоа се случува постојано. Друг проблем кога одам во нови мислења не ми дава ништо,вели не се пронајдени резултати, што не е возможно.
     
  7. brmbrmbrm

    brmbrmbrm Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    незнам дали моето прашање ке ми го одговорите или не , ама незнам каде на друго место да го поставам ....малку сум да речеме нова на сајтов и не ми е јасно зашто во пораките ( во личните пораки ) кога ке испратам на некој порака ми стои во папката Се испракаат наместо во Испратени ? така треба или нешто не е во ред ? незнам дали пораките им стигаат на лугево со им ги пракам или не
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Таму стојат се додека примачот не ја прочита твојата порака, кога ќе ја прочита пораката автоматски пораката ќе се префрли во папката Испратени пораки. :)
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Зашто кога сакам да пратам лп на одредена форумџика ми кажува дека таа и таа не постои(бараниот корисник не постои)?? :^)
     
  10. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ако немаш напишано наслов на пораката, така ти враќа дека не постои бараниот корисник. Кај мене го приметив, поради тоа ми правеше проблеми.Или мислам дека е поради тоа :P
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :headbang: :D Мај мистејк!За една недопишана буква дигнав прашина без потреба. :fubar: :D
     
  12. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    мене синоќа не ми го отвараше форумот, тоест целиот портал. Едноставно од фемина ништо не сакаше. Само пишуваше problem loading page, знам дека е до овој сајт зошто се друго ми отвараше.
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    A мене додека бев најавена, ми се изгуби, се исклучи и после не сакаше пак да отвори Фемина . Така до прееска беше, сега еве работи :?: А и пред некој ден исто правеше, само оваа страница не ја отвора, и плус уште има теми на кои не сака ни да појми, warning пишува
     
  14. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Јас дури сега разгледувајќи, забележав дека не ми се бројат мислењата :^) Исто стојат, а треба негде над 25, 30 мислења плус да имам :?:
     
  15. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Зависи каде се напишани мислењата. Бројачот на мислења во категоријата ,,Форумски игри‘‘ и ,,Кафе муабети‘‘ е исклучен. Па сигурно таму се наоѓаат мислењата.
     
  16. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204

    Епа може.. не сум знаела :$ Фала за информацијата :*
     
  17. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    Добро зашто неможам да пишувам во боја? стискам на бојата, ми се појавува кодот, и го пишувам текстот на потребното место ама пак ништо..најверојатно е до мене сепак..пошто не глеам некој друг да се жали, па хелп плеасе!
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не е пожелно целите мислења да бидат напишани во боја. Користи болд или подвлечено ако сакаш нешто да потенцираш,немора со бојата, ако веќе не бива :)
     
  19. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    И тоа што викаш болдов ќе заврши работа :) ..иначе не пишувам по цели мислења во боја, само делови што сакам да ги потенцирам
     
  20. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    ТЕМА: Декорација на масата и храната
    Веќе неколку дена не ми дава пристап до темава, ми вели дека е со вирус и автоматски ја блокира..Check pleaseee :*