1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Имам мрсна и проблематична кожа. Препорачајте ми добра пудра која да ги покрива недостатоците и да не му дава дополнителен сјај на лицето.


  *Во темава ќе дискутираме за сите течни пудри кои можат да се најдат на нашиов, па и странскиот пазар.

  *Дополнето од модератор.
   
  На Bruneta, RebeliousGirl007, V.O.D.O.L.I.J.A и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  203
  Pan Stik пудрата од Max Factor. Супер е, и што е најважно е мат, па нема сјај на лицето, а и долго трае.
   
  На RebeliousGirl007, V.O.D.O.L.I.J.A, elka.timova и 5 други им се допаѓа ова.
 3. marinadejan

  marinadejan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  12
  Ima edni pudri vo Oriflame, Giordani Gold , tamu porano pisuvase deka se za zrela koza drn drn, majka mi mi dozvoli da gi koristam i da ti kazam ima super efekt, nemam nikavi posledici na liceto.Pudirte imaat nekolku nijansi i se mat taka da ne pravat dodaten sjaj na kozata sto i mene mi odgovarase. Cenata e okolu 500 den. Pozdrav
   
  На Nihan, RebeliousGirl007, V.O.D.O.L.I.J.A и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Revlon - Colorstay, за комбинирана до мрсна кожа. Повеќе од одлична е. ;)
   
  На crazylady, RebeliousGirl007, V.O.D.O.L.I.J.A и 6 други им се допаѓа ова.
 5. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  Manhatan е одлична. Јас ја користам бидејќи имам мрсна кожа, помага многу.
   
  На crazylady, Macadamia, Russia и 11 други им се допаѓа ова.
 6. fani

  fani Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  pudrata na DEBORAH e odlicna, mnogu e korektivna, dava mat izgled, sto znaci ne e mrsna i nema da ti sveti liceto i e mnoru nezna za kozata. Kupi ja nema da zazalis :)
   
  На V.O.D.O.L.I.J.A и cinderellce им се допаѓа ова.
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Менхетен камена пудра, најдобра е :)
   
  На Bebulleee, RebeliousGirl007, V.O.D.O.L.I.J.A и 5 други им се допаѓа ова.
 8. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  И јас користам во моментот Manhattan Clearface, но ставам и од течната и од камената пудра. Тоа е најдоброто што сум го користела досега, а имам пробано различни.
  Одлично покрива и се, но сакав да пробам и нешто друго, затоа што ако ставам само од течната пудра пак се јавува непријатниот сјај.
   
  На V.O.D.O.L.I.J.A и crticka им се допаѓа ова.
 9. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Камена Vitaskin
  а течна Impala
   
  На V.O.D.O.L.I.J.A и Pwincess им се допаѓа ова.
 10. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  Мене seventeen ми одговара, од сите други ми се појавуваа акни, а со оваа немам проблем. :)
   
  На Menasss, V.O.D.O.L.I.J.A, Didi.99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Хмм.. јас имам сува кожа! Значи кога нанесувам пудра најпрво треба да ставам крем за лице за да не добијам лишај (флеки на лицето). Пробав секакви пудри, од Авон, Орифлејм, Макс фактор, ма секакви и стигнав до Менхетен. Е сега ја користам таа, арно ама таа е за мрсна кожа (но не ми е проблем зошто секако ставам крем за лицето како подлога). Е сега почнаа да ми се појавуваат бубулици на лицето што никогаш сум ги немала и ми смета, и една да ми порасне се нервирам. :devil: Може ли тоа да ми е од пудрата зошто сепак таа е за мрсна кожа? :?: И ако имате некој предлог кажете ми каква пудра да користам за мојата кожа само да не е од Авон или Орифлејм.
   
  На V.O.D.O.L.I.J.A му/ѝ се допаѓа ова.
 12. wiccan

  wiccan Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Imash primeno mnogu dobri soveti kolku sto mozev da procitam, a mojot predlog ti e da probash Youngderm pudrata, mislam deka e od nekoja makedonska firma ne sum sigurna, pricinata radi koja ti ja preporacuvam e taa sto pudrava e za cuvstvitelna goza, ne e agresivna, maana i e sto ima samo dve nijansi a dobra strana e sto e dosta eftina, sigurno kje ja najdes vo sekoja apteka.
   
  На V.O.D.O.L.I.J.A му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Добро ли е да се користи Јонг Дерм?
  Прилично ефтина е, не ми делува сигурно, но само таа не ми предизвикува пецкање по лицето...
   
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  8.122
  Пол:
  Женски
  Јас користам Импала,не е скапа,а сум баш задоволна.И онака ставам премногу мало количество,речиси и не ми се познава,од навика да речам или од мисла. :) Во ептен посебни прилики користам и камена малку.
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 15. slagana07

  slagana07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  22
  Spored mene najdobra pudra za mrsna koza e na LOREALtecna e a koga ke ja stavis na lice se pretvara vo prav nema sjaj i super e za tie sto imaat mrsna koza a voedno e i odlicna sto na liceto dava priroden izgled a ne kako malter da si stavila na lice :lol:
   
  На Сињорина, Lana del Rey и ili.96 им се допаѓа ова.
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Јас користам пудра од Golden Rose, ја има во Рамстор - добра е. Ја користам можеби веќе три години и не ми се појавуваат ни флеки ни ништо. Пудрата е 300 денари ама стварно е добра, па затоа ја препорачувам. Сум користела и други пудри и ми создавале флеки на лицето, а оваа на Golden Rose од кога ја користам немам никакви проблеми. Доволно е и малку да ставиш на целото лице бидејќи е густа.
   
  На ivaa21 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Од течни Impala , Deborah а камена Giordani ( oriflame ) .
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Користам пудра на Голден Роус и сум задоволна.Пред тоа користев една од авон меѓутоа не покрива ништо. Инаку кога купувам пудра гледам да нема колаген и да не е мат .
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MarijaS

  MarijaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Young Derm е онака супер за лесна дневна шминка, ако не бараш перфектина покриеност на недостатоците. Ако имаш мрсна кожа обавезно мора да ја фиксираш со малку пудра во прав. А кога станува збор за нијансите, едноставно купи ги двете и мешај по малку од секоја додека не ја добиеш твојата нијанса.
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Имам користено и на Seventeen и на Deborah ама најубава пудра до сега ми е течната на Maybelline superstay silky. Презадоволна сум, ги прекрива сите бубулици на лицето, а камена пудра користам на Менхетен, антибактериска.
   
  На SunnyGirl2 и Barbiiie им се допаѓа ова.