1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Пудрите од Лореал се супер, со црвено капаче е за сува, а со сиво за масна коза, во стаклено сисенце, и на сите сто ја имам препорачано се задоволни! инаку ако сакате пудра сто покрива многу, тогас ви ја препорачувам од Ревлон! а ако немате проблематично лице а сакате да имате пудра на него, лесна и убава мене ми е од Gosh , во црно пластично сисенце! инаку пудра сто најмногу ја имам користено е камена пудра од Max factor! ви ја препорачувам за секој ден:) :inlove:
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Вчера ја земав пудрава за прв пат, пред година дена ја користев Серумот и бев прилично задоволна, ама дефинитивно оваа повеќе ми се свиѓа. Серумот е полесна, не е толку покривна и дава убав свеж изглед на лицето, додека пудрава има семи мат финиш и е за нијанса попокривна од серумот. Мене лично ми се свиѓа многу, иако имам комбинирана кожа, и со секоја пудра светнувам после некое време иако ја фиксирам со камена или со пудра во прав. Па ни со оваа не е исклучок ама искрено мене тоа не ми претставува проблем. Убаво изгледа на лицето, не ми се собира околу носот, кај сувите делови на образите или кај порите на носот. Не е воопшто тешка, напротив лесна пудра е, многу лесно се размачкува, и изгледа многу природно.
    Од мене 9/10 :) :clap:
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  3. arontt

    arontt Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    506
    Допаѓања:
    1.637
    Колку пари е оваа? :)

    ....И оваа?
     

    Прикачени фајлови:

  4. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Менхетенот е 450, а тајм плус 350 :)
     
    На arontt му/ѝ се допаѓа ова.
  5. InnaPH

    InnaPH Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    никако да си најдам некаја пудра што ептен ќе ми одговара :( сум пробала многу, и поефтини и поскапи и течни и камени... Имам многу сува кожа. Некој со слична ситуација како мојава да ми даде совет? :D
     
  6. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Девојки дај кажете некое пудро за сува кожа ама ефтино да е нешо не стоам добро со парите :| ....се ми се евра па не ми се раситнуват хахахха ;) :D
     
  7. Th3g1rl

    Th3g1rl Активен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3
    Јас по толку потрага по пудра за лице конечно ја најдов совршената: Mineral Long Lasting Foundation од Fresh minerals. Прекрасна е! Ни да ти се исфрли лицето ни ништо и супер покрива. Може да ја користат и лица кои имаат проблеми со алергија на лицето и слично. Мене ептен ми се погоди, а и една другарка ја кориси и е задоволна. Е сега за цената баш не памтам колку беше ама од 1000 до 1800 некаде ( не ме држете за збор). Сега ми се потроши, а ја користам од април некаде и скоро секој ден ставав. Деновиве ќе одам пак да ја купам па за точната цена подетално ќе пишам.
    [​IMG]
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.451
    Не можам да сфатам како ви се фрлаат пари за нешто што ви ја уништува кожата.

    И кога цената е толку висока, тоа значи дека е наменета за некој кој сериозно има потреба да покрие нешто на лицето. Но тоа не би требало да бидат недостатоци на тинејџерска кожа туку за зрелата кожа, односно недостатоци како што се брчките (оние ептен „хард - кор“ брчки!).
    Зарем не сте свесни што може да направи секојдневната употреба на пудрите на младата кожа (не само на пудрите, но темата е за нив) на вашето лице? Сосема е во ред да ставите за посебна прилика, излегување или кога навистина сметате дека е потребно, но за секој ден? И самото користење на пудра придонесува за во иднина да имате повеќе за покривање.

    Најдобронамерен совет е кога немате потреба, нанесете само коректор на местата каде што сакате да покриете недостаток и не ставајте пудра. И откако неколку пати ќе излезете без пудра на лицето, ќе сфатите колку полесно ќе ви биде, колку марами и јаки од кошули нема да бидат за перење после еден час носење и дека понекогаш навистина нема потреба од пудрата. :)
    Верувајте, природното е секогаш поубаво и ако вие без пудра на лицето се гледате како бостанско плашило, некој друг го мисли сосема спротивното ;)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  9. naturally

    naturally Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.362
    Мислам дека и ја сменија амбалажата на оваа пудра :^) , се надевам не ја имаат уништено внатре. Ако некој ја има во новава амбалажа нека пише каква е.
    Ваква беше
    [​IMG]

    Сега е ваква
    [​IMG]
     
  10. arkona

    arkona Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    3

    А иначе трае пудрава?
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Сум кажала и пак ќе кажам, Vichy пудрите и само Vichy. Јес да се посоленки ама вредат за сите пари. Покира се, подолго стои, не ја суши кожата ... Одлични се. Јас си ја нарачав мојата трета веќе по ред.
     
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.072
    Пол:
    Женски


    овие пудри ги има во аптеките нели?
     
  13. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    310 денари
     
    На dushiche му/ѝ се допаѓа ова.
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Да на Реплек и во некои приватни поретко.
     
  15. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Јас користам една пудра на Менхетен која не е ни течна ни тврда, туку како пенаста е.
    Презадоволна сум!
    :)
     
  16. Ireney

    Ireney Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    11
    Здраво дечки, има прекрасни пудри и е наоѓаат, но мојот проблем е друг.Јас сум мн Бледа(бела) со сивкасто зеленускаст тон на кожата.Значи не ми е ни жолт ни розев.А со месање на тие две бои не се добива тоа што јас го сакам..треба и таа зелена компонента(olive skin tone).До сеа не сум начекала соодветна пудра за мене..Се забегувале накај жолта или розева иако биле светли.Дали некој се соочил со сличен проблем, и ако нашол пудра нека ме просветли.

    http://lh6.google.com/nicolexiejm/R...rtVPqwjVez8/s1600/platinum-zhang-ziyi-hq4.jpg
     
  17. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    10.085
    Ги има во сите зегин аптеки, а во Сити мол има избор на тестери за таму да си пробаш, што не е сум сретнала на друго место.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиов проблем! И секогаш ме прашуваат дали со розев или со жолт подтон, а двете ми се разликуваат -_- Соодветна боја ми беше Севнтин тајм плус 3ка, мн е светла, нека не те плаши бројкава. Е сега за покривање, не покрива мн, што ми е пак друг проблем мене :(
     
  19. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Во која парфимерија во Скопје може да се најде да се купи Ревлон?? Што мислите за Ревлон камена пудра???
     
  20. strawberry111

    strawberry111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    57
    Женски јас не се разбирам многу во пудрите затоа што имам речиси чисто лице , со 1-2 мозолки во месецот па би ве замолила да ми препорачате некоја пудра за мрсна кожа ( инаку имам 16 години и ставам само за излегување) :)