1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Кога е се во прашање пудрите, имам користено различни додека не најдов која најмногу ми одговара. Моментално користам од Max Factor. Vichy е добра и мислам дека одговара на секоја кожа.
     
  2. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13

    јас ја купив пред некое време таа пудра ама ич не ми се погоди ми беше темна и тешко се размачкува мн е густа.. незнам мене воопшто не ми се свиѓа...
     
  3. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    а може некој да ми каже каква пудра во прав да си купам??? да биде за мрсна кожа...
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    почнав на менхетен да ја користам и е одлична во црно паковање е
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    l`oreal infallible i max factor miracle touch se mn mn ubavi
     
  6. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Да, PAN STIKOT од max factor е одличен покрива се а и долго трае
     
  7. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    lizalka лично според мое искуство мене пудрата од young derm ми го уништи лицето!Цела бев покриена со бубулици а кога престанав да ја користам ми се исчисти лицето.И мислам дека подобро е да дадеш 1000 денари на добра квалитетна пудра која ке ти го штити лицето и негува отколку оние на пазар од по 100 денари па на 25 години да имаш брчки на лицето.Мое мислење! ;)
     
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Решив да сменам пудра и да си купам на макс фактор, ама читајки по форуми дознав дека тие пудри содржеле многу олово што било штетно за лицето... Запознаени ли сте вие со тоа?
     
  9. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Јас си користам антибактериска од менхетен и супер ми е, немам никаков проблем од неа.
     
  10. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.426
    Јас ја користам мат пудрата на maybelline и сум презадоволна, ми се допаѓа бидејќи не го суши лицето ниту пак му дава дополнителен сјај
     
  11. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    од Hemel-perfect cover околу 1000ден е али како покрива ептен добро и мат е,ја има по аптекиве мислам дека :)
     
  12. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Јас користам пудра на Импала, не е воопшто скапа, околу 180 денари е, а стварно е многу убава, мат е, прекрива се и лицето го прави многу мазно, ова не го кажувам само јас, имам и многу другарки што ја користат и многу се задоволни :)
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас имам прилично чисто лице и кога немам потреба не употребувам пудра. Ја користам Јанг Дерм, ефтина е, а многу е убава, не е јака и не ми предизвикува проблеми со кожата на лицето. Јас имам мрсна кожа, а камена пудра (од Авон) ставам само на челото и на носот или брадата каде најмногу се мрси кожата.
     
  14. srnicka.milicka

    srnicka.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Jas koristam od max factor i do sea bev prezadovolna se do vcera koga si kupiv od kim parfimerijata i e uzasna, znaci dolgo vreme ja koristam i znam kakva e a ovaa sto ja kupiv od tamu ne e ni priblizno do originalnite max factor pudri, ocigledno deka e falsh ili ja imaat rasipano poso e katastrofa nisto ne pokriva procirna e i voopsto kako da ne si stavil, ne e gusta, sakam da ja vratam ama za zal ne ja zadrziv fiskalnata taka da nemozam, prerazocarana sum.
     
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Сега почнав и импала да користам.Не е добра за мојата кожа знам дека има колаген,ама се трудам да ја ставам само кога е неопходно не секој ден и пред спиење ја отстранувам обавезно.Ми се допаѓа тоа што е водоотпорна и долго трае.
     
  16. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    За девојчиња од 14/15 до 18 години има пудри од Авон - Colortrend има и течна и камена пудра и коректор. За над 18 години има Ideal Shade - течна и камена пудра, 3 во 1 кремаста пудра и пудра во стик. За над 35 години Anew - течна и камена пудра. Искрено овие од Anew се најефикасни за жените бидејќи имаат подмладувачки ефект. Сите пудри од Авон се добри. :)
     
  17. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    колку само ич не се убави пудрите од авон и орифлејм.. ја не би ви препорачувала од таму да користите пудри мене ич не ми се сигурни.. најубаво и најсигурно отиди си во unique и одбери си квалитетна пудра на лице место..
     
    На Dzeksonka и eleni23 им се допаѓа ова.
  18. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Воопшто не се согласувам! Авон има многу убави производи и јас ги користам веќе долго време. Од пудрите имам пробано и течна и камена, презадоволна сум, а најдобро е тоа што се класифицирани според возраста.
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zver

    zver Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    4
    Јас порано користев seventeen 2ka сега користам seventeen 5ка. 2ката ми беше светла но не толку многу а ми одговараше на кожата, сега купив 5 многу ми е темна па ја измешав со друга пудра од oriflame најсветла. Сека кога ја ставам на лицето не личи дека сум ставила пудра туку исто како да сум ставила паштета па уште кога ке ставам и пудра во прав на ништо не личи.Така да оваа ја фрлам дефинитивно но првин ке купам друга но не знам каква seventeen ми одговаат на кожата ама неможам да си најдам соодветна нијанса со мојата боја на кожа 2ката ми е светла 3ката и 4ката се црвени а 5 ми е многу темна :? Ве молам за некој совет, а инаку сум црна но имам бледо лице накај жолтеникаво ...
     
  20. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13

    а си ги пробала тројката и четворката или мислиш дека ке ти биде ко црвена бојата??? ако не си ги пробала купи си ја тројката...