Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.952
  Кога е се во прашање пудрите, имам користено различни додека не најдов која најмногу ми одговара. Моментално користам од Max Factor. Vichy е добра и мислам дека одговара на секоја кожа.
   
 2. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12

  јас ја купив пред некое време таа пудра ама ич не ми се погоди ми беше темна и тешко се размачкува мн е густа.. незнам мене воопшто не ми се свиѓа...
   
 3. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  а може некој да ми каже каква пудра во прав да си купам??? да биде за мрсна кожа...
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.301
  Допаѓања:
  2.885
  Пол:
  Женски
  почнав на менхетен да ја користам и е одлична во црно паковање е
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  l`oreal infallible i max factor miracle touch se mn mn ubavi
   
 6. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Да, PAN STIKOT од max factor е одличен покрива се а и долго трае
   
 7. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  lizalka лично според мое искуство мене пудрата од young derm ми го уништи лицето!Цела бев покриена со бубулици а кога престанав да ја користам ми се исчисти лицето.И мислам дека подобро е да дадеш 1000 денари на добра квалитетна пудра која ке ти го штити лицето и негува отколку оние на пазар од по 100 денари па на 25 години да имаш брчки на лицето.Мое мислење! ;)
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.776
  Допаѓања:
  2.065
  Решив да сменам пудра и да си купам на макс фактор, ама читајки по форуми дознав дека тие пудри содржеле многу олово што било штетно за лицето... Запознаени ли сте вие со тоа?
   
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  92
  Јас си користам антибактериска од менхетен и супер ми е, немам никаков проблем од неа.
   
 10. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  2.419
  Јас ја користам мат пудрата на maybelline и сум презадоволна, ми се допаѓа бидејќи не го суши лицето ниту пак му дава дополнителен сјај
   
 11. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  79
  од Hemel-perfect cover околу 1000ден е али како покрива ептен добро и мат е,ја има по аптекиве мислам дека :)
   
 12. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Јас користам пудра на Импала, не е воопшто скапа, околу 180 денари е, а стварно е многу убава, мат е, прекрива се и лицето го прави многу мазно, ова не го кажувам само јас, имам и многу другарки што ја користат и многу се задоволни :)
   
 13. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  486
  Јас имам прилично чисто лице и кога немам потреба не употребувам пудра. Ја користам Јанг Дерм, ефтина е, а многу е убава, не е јака и не ми предизвикува проблеми со кожата на лицето. Јас имам мрсна кожа, а камена пудра (од Авон) ставам само на челото и на носот или брадата каде најмногу се мрси кожата.
   
 14. srnicka.milicka

  srnicka.milicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Jas koristam od max factor i do sea bev prezadovolna se do vcera koga si kupiv od kim parfimerijata i e uzasna, znaci dolgo vreme ja koristam i znam kakva e a ovaa sto ja kupiv od tamu ne e ni priblizno do originalnite max factor pudri, ocigledno deka e falsh ili ja imaat rasipano poso e katastrofa nisto ne pokriva procirna e i voopsto kako da ne si stavil, ne e gusta, sakam da ja vratam ama za zal ne ja zadrziv fiskalnata taka da nemozam, prerazocarana sum.
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Сега почнав и импала да користам.Не е добра за мојата кожа знам дека има колаген,ама се трудам да ја ставам само кога е неопходно не секој ден и пред спиење ја отстранувам обавезно.Ми се допаѓа тоа што е водоотпорна и долго трае.
   
 16. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.274
  Пол:
  Женски
  За девојчиња од 14/15 до 18 години има пудри од Авон - Colortrend има и течна и камена пудра и коректор. За над 18 години има Ideal Shade - течна и камена пудра, 3 во 1 кремаста пудра и пудра во стик. За над 35 години Anew - течна и камена пудра. Искрено овие од Anew се најефикасни за жените бидејќи имаат подмладувачки ефект. Сите пудри од Авон се добри. :)
   
 17. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  колку само ич не се убави пудрите од авон и орифлејм.. ја не би ви препорачувала од таму да користите пудри мене ич не ми се сигурни.. најубаво и најсигурно отиди си во unique и одбери си квалитетна пудра на лице место..
   
  На Dzeksonka и eleni23 им се допаѓа ова.
 18. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  486
  Воопшто не се согласувам! Авон има многу убави производи и јас ги користам веќе долго време. Од пудрите имам пробано и течна и камена, презадоволна сум, а најдобро е тоа што се класифицирани според возраста.
   
  На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zver

  zver Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  3
  Јас порано користев seventeen 2ka сега користам seventeen 5ка. 2ката ми беше светла но не толку многу а ми одговараше на кожата, сега купив 5 многу ми е темна па ја измешав со друга пудра од oriflame најсветла. Сека кога ја ставам на лицето не личи дека сум ставила пудра туку исто како да сум ставила паштета па уште кога ке ставам и пудра во прав на ништо не личи.Така да оваа ја фрлам дефинитивно но првин ке купам друга но не знам каква seventeen ми одговаат на кожата ама неможам да си најдам соодветна нијанса со мојата боја на кожа 2ката ми е светла 3ката и 4ката се црвени а 5 ми е многу темна :? Ве молам за некој совет, а инаку сум црна но имам бледо лице накај жолтеникаво ...
   
 20. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12

  а си ги пробала тројката и четворката или мислиш дека ке ти биде ко црвена бојата??? ако не си ги пробала купи си ја тројката...