1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. sungerce

    sungerce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    Jас ја користев на лореал ама катастрофа немозеш пола саат да ја измиеш толку трајна пудра немам сретнато а ја користев само за вечерно излегување а сега ја користам на seventeen time plus
    http://seventeencosmetics.com/en/colour ... _plus.html и ми се допага мене лично многу и за навечер и за преку ден.
     
  2. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    [​IMG]

    Мајка ми ми ја купила пудрава ама јас не знам каква е :?: Ако ја користела некоја од вас нека сподели искуство! :) Инаку имам мрсна кожа...до сега користев од Макс Фактор :)
     
  3. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505

    Јас ја користев оваа пудра до пред неколку дена и супер ми беше. Но бидејќи треба да се менуваат - ја сменив. Убава е, за сите типови на кожа е. Најбитно кај една пудра е да ја погодиш нијансата ;)
     
    На Queen.S му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    Што си е сигурно, сигурно си е. Ќе си останам на оваа, ако не друго испробана ми е :D
     
  5. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Се одлучив и си ја купив оваа па ќе видиме како ќе ми одговара на лицето[/quote

    А која покрива повеќе од двете во што е разликата меѓу http://produkte.schlecker.com/media/art ... 154001.jpg и http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... AA300_.jpg ?????????
    Поззззззззззз
     
  6. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Незнам кој прв ја спомна пудрава на Менхетен, ама им ја крена продажбата 100% :lol:
    Ама стварно е добра пудрава и јас си ја купив. Стварно е 30мл. ама па и цената е пониска. А навистина е убава како да е во прав, а течна и покривна е доста. Единствено нешто што морам да ставам малку помрсна крема пред да ја нанесасм, зошто ми се познаваат како лишајчиња на одредени делови. Кожата ми е сува на одредени делови, посебно во зима во делот околу устата и долниот дел на образите многу ми се перута.
    Но, помрсно и истовремено хидратантно кремче и супер! Јас сум задоволна, и јас би ја препорачала. Особено за комбинирана и помасна кожа.
    + Да додадам не се троши многу, сосема малку е доволно за да се размачка на цело лице и некако се прилагодува на бојата на кожата.
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    Двете исто покриваат, само што таа во синото пакување е за тинејџерска кожа со акни, па ко да ги сушела акните.
     
  8. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    колку пари е оваа пудра?
     
  9. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    ^ Менхетен мат пудрата е 420 денари во Јуник. Незнам по другите парфимерии не ни прашав.
     
  10. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Ја користев подолго време Giordani,прилагодивата течна пудра на Oriflame.
    Решив да ја земам новата Giordani mineral therapy,ама не сум многу задоволна,првата беше далеку подобра и оваа ја подарив на сестра ми,може она ќе ја бендиса.
    А јас сега ја користам оваа пудра на Bourjois,може малце поскапа е,ама досега сум најзадоволна од неа.
    [​IMG]
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Се мислам следен пат дали да ја земам Maybelline Satin Liquid, Deborah Comfort Lift (како на росонерка) или оваа на Bоurjois. Каква кожа имаш ти? Дали е хидратантна пудрава? Колку ја зема? :hai:
     
  12. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Да,хидратантна е пудрава и лесно се впива во кожа,супер е за сите видови на кожа.
    Пудрава ја земав 700 и нешто,кога ја земав имаше и некој промотивен попуст со + уште некој производ.
     
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Дека купував пудра пред недела две и пак има промоција. Во Јуник и во Шатце сигурно има со маскара се некои, некои со сенки беа мислам дека. Може има и во други парфимерии не знам. Во Шатце во ГТЦ стоеја одма до касата.
     
  14. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Да ве прашам ја има ли кај нас Maybelline superstay пудрата? Мн ја фалат на Youtube во последно време. Немам време да излезам да прошетам да видам што има по нашите парфимерии па ако може некој да ми каже дали ја има или не :) и цена од прилика ако ја има :)

    А и да ве прашам дали некоја од вас има искуство со Revlon Colorstay или Revlon photo ready? :)
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Ревлон Колорстеј е одлична пудра и вреди за парите. Само има малку чуден мирис, мене ми мириса на кисела павлака :?: , ама не е неподнослив. Финишот е преубав, дава свежина на лицето, а и нијансата ми беше неверојатно погодена. Пак ќе си купам. Ја имам користено за нормална до сува кожа, а има варијанта и за мрсна.
    Фото реди не сум ја користела.
     
  16. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    оваа фото реди мислам дека ја нема во Мак не знам мозеби јас ја немам видено никаде :) а колорстеј ја користам веќе три години од таа за мрсна кожа и сум презадоволна
    а ако ја има некаде Revlon photo ready кажувајте сакам да ја пробам :)
     
  17. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.789
    Пол:
    Женски
    ^^ Исто и јас ја користам ColorStay на Revlon и баш сум задоволна, убава пудра е, убаво се размачкува и трае долго.. :)

    Јас ја користам 180 Sand Beige нијансата за комбинирана до мрсна кожа,
    имам прилично светол тен и долго време ми требаше да ја пронајдам идеалната пудра зошто сите пудри кои ги користев пред тоа имаа црвенкаст под тон, а оваа има жолтеникав и ми е супер.
    Инаку супер е пудрата, вреди да се проба ! ;)
     
  18. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Како што претходно споменав ја купив пудрава,нијансата топ ја погодив,проблемот со сјајот на т зоната исчезна,ама сега дури ми се лупи кожава од што е сува како лишаи ми се прават...се нервирам,а ставив подлога Dove крема,не знам што да направам за да не ми се прави така,а за т зоната пак сум презадоволна :(чаре?
     
  19. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Ќе нанесиш помрсна крема, јас ја користам кремата на Нивеа и кога ќе ја ставам оваа пудра, мака си немам. А сестра ми и вака и така има проблеми, и се појавуваат и неа лишаи. :^)
    Пробај ти вака, со ваков крем, ако не бива, тоа значи дека не ти одговара пудрата.
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    Јарец нанеси крема помрсна на цело лице освен на т-зоната. Јас денес се зезнав, не ставив крема, одма ставив пудра и лицето ми беше катастрофа, ама па затоа не светеше ич.