1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Здраво..!
    Ако може да ми препорачате некоја пудра, бидејки тешко да погодам некоја. ;( Имам светло лице ама не многу, онака средно, но на образите ми се појавува она руменило и незнам која пудра би ми го покрило тоа руменило, и ич убаво не изгледа усте кога ке ставам руж...
     
  2. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Па секоја пудра што добро покрива би ти го покрила руменилото :?: , избери си некоја од минатите страни, разгледај што девојкиве збореле за секоја пудра и во однос на тоа каква кожа имаш одбери си некоја... Доколку несакаш, многу да е тешка пудрата (многу да покрива) тогаш и некоја полесна ќе ти заврши работа, таман после и малце да ти се гледа руменко, ќе биде ко руж да си ставила.. :) :)
     
  3. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513

    И земи си зелен коректор перфектно покрива црвенила. Врз него нанеси пудра.
     
  4. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    ме интересира тој зелениот коректор остава зелени траги или не? има само на гош као што знам исто така и црвен од други фирими не сум приметила дека има!
     
  5. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.459
    Допаѓања:
    22.803
    Пол:
    Женски
    Девојки, денес во шопинг по нова пудра и претходно испробување на истите. :D

    Во право бевте за новата на Дебора "Comfort Lift", тоа и очекував од Дебора, скоро сите пудри им се добри, густи се и убаво прикриваат, идеални се за вечерно излегување..
    E сега, само мојот тен е доста специфичен и од Дебора обично ми одговара првата нијанса "Fair", само што имаат малку црвенкаст под тон а за мојата кожа одговара жолтеникав. ]:) , ама нема врска можеби и ќе си ја купам... :D

    Исто од Мaybelline-Dream Satin Liquid, ја пробав за прв пат, прекрасна пудра, многу убаво прикрива и таа, а мајка ми повеќе ме бендиса со неа.. :D
     
  6. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Loreal True match, тоа е тоа
    Презадоволна сум од пудрава, многу е добра, сите ми ја фалат :) а мајка ми краде од неа :D :P
    Пробајте ја нема да зажалите, морам да кажам дека имам нормална кожа :!:
     

    Прикачени фајлови:

    • 0.jpg
      0.jpg
      Големина на фајлот:
      19 KB
      Прегледи:
      250
    • product1_32206_600x600.jpg
      product1_32206_600x600.jpg
      Големина на фајлот:
      15,8 KB
      Прегледи:
      250
  7. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Како мислиш траги? Ако мислиш на дали се познава зеленото-
    Зависи како го нанесуваш и со каква пудра го покриваш. Ако е пудрата лесна и транспарентна, и ако не го нанесеш убаво нормално ќе се познава.
    Јас обично (откако ќе ставам фејс прајмер , подлога) нанесувам неколку точки мали на саканите места, со прсти размачкувам, врз тоа ставам коректор или крем пудра, потоа покривна пудра и финиширам со камена. И добивам беспрекорен финиш. :)
     
  8. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    здеаво девојки! деновиве се спремам да заминам во странство. па би сакала таму да ја купам пудрава од MAYBELINE dream liquid mousse, бидејки тука кај нас ја нема. по форумов читам многу сте ја фалеле, инаку мојата кожа е масна и акнеста.дали пудрава би одговарала на мојата кожа или не, бидејки на интеренет прочитав дека е многу тешка пудра, дека не одговара за тие со масна кожа итн....???? Kој ја пробал нека ми пише што поскоро!!! позз и благодарам однапред :)
     
  9. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    Блогови за козметика

    pudrata na maxfactor e zakon. po sovrseno nesto mislam deka nema.a se slozuvam za impalata.bljak
     
  10. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    оваа пудра убава е мат ,но после неколку часа цело лице ми изгледа како со брашно да ми е,
    а ставам крем под неа и вас така ви се случува?
     
  11. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    Кај мене понекогаш само, ретко. Ај денес баш ќе си ставам и подоцна ќе ве известам :D
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.571
    Пол:
    Женски
    Ако не ставам крема да, но ако ставам крема супер е .
     
  13. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    Сонувачка остави малку кремот да ти се впие во лицето потоа стави од пудрата.
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Девојки, знам пишувавте, ама сепак вака ќе прашам-оваа на менхетен, значи е за исклучиво мрсна кожа? Мене ми е комбинирана, со масна т-зона,ама дури и некогаш ми се лупи на носот, покрај устата. И затоа најчесто ставам во прав. Ама сакам и течна да земам сега, па да не ја утнам :?: Сакам да биде убава, ненападна, имам на мис спорти, ама повеќе е како кремче, лицето ми е чисто, ама сепак за навечер не можам да го изедначам тенот...не знам како да ви објаснам...ај предлог? :) Извинете што прашувам по стотти пат :$ Кожава ми е крива што нема нзс :lol:
     
  15. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Девојки, пудрата ми е при крај и сакам малку да сменам. Мислев тоа да биде Импала ама колку што имам прочитано многу не ја фалат. Колку што знаев јас Имапалата е бугарско производство и затоа не ми ја погалија (нешо многу мајмунлаци имао во бугарската козметика). Ама денес баш една другарка ми ја покажа нејзината пудра (Имапала) и баш се зачудив кога видов Made in Germany. Дали некој знае да ми каже точно од кај е пудрава (оти го сите го знаеме германскиот квалитет) и дали покрива?
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    6.829
    Пол:
    Женски

    Јас имам слушано дека е бугарска пудра,ама мене ми е добра.Јас моментално ја имам,баш сега ја гледам,ми пишува потекло: Германија.Мене ми е супер,убаво ми покрива :)
     
  17. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Импала е германска козметика колку што знам јас (барем така пишува). Само од пониска класа. А дали ќе ти се допадне пудрата зависи од она што си користела досега и на што ти е навикнато лицето. Зошто не направиш тест со пудрата од другарка ти?
     
  18. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Шај,јас лично не би ти ја препорачала Импала,бидејќи има колаген,а и моја другарка пред некој ден си купи импала и само што ставила одма и излегло црвенило на лицето...јас пред 2-3 години користев импала и баш и не верувам дека овдешната Импала е германска туку бугарска со некаква си “лиценца“,а и оттогаш па наваму мислам дека ја “измајмуниле“ пудрава.
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не можам да ве сфатам, па и да е бугарска, што е проблемот?
    :^)
    Помина времето кога се што доаѓаше од Бугарија не чинеше, прифатете го фактот дека Бугарија има одлична козметика и одамна не претрка во секоја област. :nod:


    А конкретно за пудрава, другарка ми ја користи и е многу задоволна, ама секоја кожа е различна- не можете да очекувате за ситни пари огромен квалитет.
    Веќе Макс фактор не е тоа што беше, а не пак некоја си Импала.

    Само маани да се наоѓало бре.


    И постот не е наменет кон никого конкретно, да не се најде некој повреден :!:
     
    На rossonerka и baguf4e им се допаѓа ова.
  20. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    ^^ ЕПА де секоја кожа е различна,јас ја користев Импалата пред 2 години и сосема добро ми одговараше,е сега кога ја зедов пред една недела и кога ставив веднаш ја тргнав и ми се појави црвенило ...значи не е дека не ми одговара на кожата,како тоа ми одговарала пред 2 години сега НЕ :^) а кожата ми е иста не ми е променета,значи пудрата е измајмунета како што вели спојлдбејби...