1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    мене сега ми текне дека сакам да си купам камена пудра, или пудра во прав... ама затоа што до сега немам користено барам помош од вас да ми препорачате некоја добра, тинејџерска..
    инаку имам комбинирана кожа.. и сега моментално ја користам течната пудра на јанг дерм и супер ми е..
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Имав пишано и пак ќе кажам дека пудрата на Кетрин Арли (мислам дека е, никако да го погодам името :$ ), воопшто не ми се допадна.

    Ама пред некој ден другарка ми си ја купила камената пудра, и ептен е задоволна, ја пробав и на моето лице, ептен убаво и складно ми одговараше на кожата.
    а и 180 ден. е :)
     
    На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Добра е бе оваа...колку што знам камената е супер,ми ја имат фалено
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Срце, не е секогаш до пудрата, некогаш е и до кожата. Верувај, кожата многу се менува со годините, па многу често се случува некој крем или пудра да не ти одговара повеќе иако си го користела подолго време. Тоа е нормално, кај сите се случува истото, бидејќи кожата не може да биде иста цел живот. Со стареењето се менува, со временските услови се менува, со промената на начинот на живот се менува. Кожата е онаа на која најбрзо се забележуваат сите промени. ;)
     
    На sesilija и eleni23 им се допаѓа ова.
  5. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    И јас тоа сакав да ве замолам да ми препорачате некоја камена пудра и сакав да ве прашам таа камената од кетрин арли од каде ја набавувате? јас моментално користам течна пудра од мејблајн нова нешто со минерали, 450 ден. во космо е и многу сум задоволна ефектот е како тру мач на лореал, а си заштедуваш 200 ден, па со нив ќе си купиш маскаричка исто од мејбилајн :D , а руменило користам од дебора иако некои го критикуваа јас сум многу задоволна. Инаку имам комбинирана кожа која станува мрсна кога треба да добијам или претерам со чоколадо :rofl: , која не се нафрла често, но откако ќе се нафрлам ми остануваат флеки со месеци, а пудрава од мејблајн ем е лесна ем добро покрива, со помош на коректорце од мисс спорти
     
  6. babyblue

    babyblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    12
    може да ставиш слика да ја видиме таа новата од мејбилајн, оти ја немам сретнато до сега во парфимерии
     
  7. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Елени, дали е оваа?
    [​IMG]
     
  8. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    Не, оваа а...


    [​IMG]

    И јас ја имам истата. :wasntme:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    ^^
    и....? :wasntme:

    коментар за неа?
     
  10. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Мене ми е супер, имам комбинирана/сува кожа... Ми се мења :D Кога ми е посува само крема си ставам пред да ја нанесам пудрава, и супер е.. Убава е и за преку ден и за навечер, покрива доволно, што значи не циментира, туку таман, ако имаш црвенило некое ќе ти покрие, се разбира со коректор плус како што има елени кажано погоре .. Тоа е тоа :)
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Денес си ја купив оваа пудра, дека нова, ми ја препорачаа за мојава „бездефиниција“ кожа :D . И ставив одма ко си дојдов прееска, и можам да кажам дека е прекрасна пудра :) Не светна ко масло, покрива доволно, прва пудра која од прво ставање ми застана перфектно. Се мсилев меѓу неа и Колор Копи на Дебора, ама искрено не ми се даваа уште плус 250 денари. Оваа е 440, супер е. Минерална, за осетлива кожа. Јас зедов 21, најсветла, ми го едначи тенот, пошто јас од тоа имам мака. Ептен е природна. А си прашав за менхетен, ама не ми кажавте :D
     
  12. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    Таа втрората пудра е, анфитоне минерал само јас 30-ката песок ја користам, бидејќи 21 ми беше некако многу жолта како болна ме правеше, а за тие пари ( 440-450 ден.) е многу ок пудра.Јас сум на работа по 10 саати и ми издржува што тешко се постигнува со други пудри, а можеш да ја користиш и за навечер. Користам пудра веќе 10 години и какви се не имам испробано (зборувам за пудри со цена до 800 ден., бидејќи повеќе пари ми се премногу да дадам за нешто што ќе ми трае макс. 2 месеци) и оваа е дефинитивно од подобрите, имаше порано една од орифлеим исто добра околу 300 ден. Беше ама не сум ја видела повеќе, а и смачено ми е да ја нарачувам, па да чекам, вака космо ми е на 100 м од дома што сакам и кога сакам идам и си купувам. Добра е и тру мач на лореал (со сиво капаче, од таа со црвено ми се перуташе кожата а ставав крема под пудрата) ама е за околу 200 ден. Поскапа. Менхетен ги немам пробано, а макс фактор се убави (поготово се добри ако имаш многу исфрлано лице) ама само за навечер зошто преку ден како пластично да ти е лицето изгледаш. Претходно со пудра и коректорче по 4/5 саати носење на пудрата ми се правеше мрсно, ама некој погоре кажа дека со камена пудра се избегнува тој ефект и навистина е така.Најдов дома некоја камена пудра од мајка ми и си ставам на челото, носот и брадата, но ми е веќе при крај па ве молам да ми препорачате добра камена пудра и да не е прескапа.Фала и позз
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^јас ја користам на Дебора, 29, и ептен ми се погоди, во црвена опаковка е, околу 310-350 денари е :) И убава и не е ич скапа :D Јас вчера ја пробав комбинацијата течна Мејбилајн и Дебора камена, супер е :) не мислам да менувам.
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    си ја купив камената пудра на catherine Arley и добра е... ми се свиѓа како изгледа лицето..
    бидејки не бев сигурна дали да си земам 5ка или 6ка.. си земав 5.5 (пола е 5ка, пола е 6ка) и увидов дека сепак ми одговара 5ката, делот со потемната пудра ке го чувам за летоска :)
     
  15. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    606
    Јас веќе 3 години ја користам пудрата од Лореал pure match. И не планирам да ја променам. До сега имам пробано многу видови, и оваа е единствената која ми одговара на мојата кожа (чувствителна и понекогаш склона на мозолчиња) . Добро покрива и изгледа многу природно ( не како да имаш малтер на лицето).
     

    Прикачени фајлови:

    • LOREAL_puder.JPG
      LOREAL_puder.JPG
      Големина на фајлот:
      24,8 KB
      Прегледи:
      319
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    ^ Која е цената на пудрава? :)
     
  17. mandarinki4ka

    mandarinki4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    sevantin e najdobra pudra do sega sto sum ja koristela
     
  18. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    И јас ја користам истата пудра, задоволна сум од неа, а цената беше околу 850 денари.
     
  19. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    606


    Не знам колку кошта кај нас, живеам во странство. Тука ја купувам околу 16-7 евра (не ми текнува точно) и ја користам 1 година, а може и подолго затоа што не ставам премногу, доволно ми е малце за да покрие.
    На почетокот ми се гледаше многу скапо ама сепак вреди.
     
  20. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    [​IMG]
    [​IMG]


    Yes yes the best
     
    На Extraordinary.girl му/ѝ се допаѓа ова.