Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Ја поружна пудра од Affinitone у зивот немам пробано. Уште стои како си ја купив, секој мопжен недостаток ми го истакнува на лицето,па и таму ај што нема се појавуваат ккао суво лицето,исперутано,воопшто не можеш да ја размачкаш како нормална пудра подеднакво,се познава секој потег.Ужас.јас имам сува ,па може да кажам и мешана кожа,ама пудрава е стварно без везе барем на моја кожа.Течна пудра,ама се претвора во прав кога ја нанесуваш.таква беше и таа Wonder Finish ,ама таа беше преубава.
  А ова дали јас добро разбрав дека пудра Диор е околу 1000.Многу евтоно тоа, со оглед на тоа дека Max factor има пудри 900 ден, а е средна класа. :?:
   
 2. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  317
  Miss Sporty, dnevna i Carlo di Roma za nojke!
   
 3. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Околу 400 денари и не е мрсна и многу ми одговара бидејки јас на челото и носот имам мрсна кожа .Така и се вика Ideal Balance.Пробај ја ако имаш мрсна кожа не е скапа :) :) ;)
   
 4. Desperate

  Desperate Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  3
  Јас ја користам Deline и супер е плус не е скапа :)
   
 5. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  81
  Јас имам мрсна и проблематична кожа и до сега најзадоволна сум од Deborah-Color copy. Исто и на Revlon не се лоши пудрите.
  Позз до сите :)
   
 6. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  еее супер ич не е скапа баш ке ја купам да ја пробам се надевам дека ке бидам задоволна :) ;) фала ти за информацијава :*
   
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  94
  Јас мислам дека мозолчињата ти се појавуваат од кремата што ја ставаш под пудрата. Затоа што пудрите од менхетен се антибактериски и секој козметичар ги препорачува на тие со проблематично лице, затоа што не предизвикуваат ништо. Сепак сега е многу топло, а кремата ги затвара порите и не дозволува да дишат, па и пудрата одозгора кога ќе ја ставиш го фиксираш лицето и не му даваш да дише, па како резултат на тоа се појавуваат мозолчиња. Пробај со пудрите на севантин, тие се полесни а покриваат. Јас сега користам таква и задоволна сум.

  Овие пудри се убави да, но ги препорачуваат над 25год, барем јас кога сакав да купам, така ми кажаа. Но не покриваат многу, повеќе се хидратантни, за оние со стакло чисти лица.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Овие пудри се убави да, но ги препорачуваат над 25год, барем јас кога сакав да купам, така ми кажаа. Но не покриваат многу, повеќе се хидратантни, за оние со стакло чисти лица.[/quote]

  epa koj ti kazal te izlazal ,zasto bas tie se preporacuvaat za pomladi zosto se lesni pudri a i helaty mix-ot prekriva odlicno ;)
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Девојки, пред извесно време си купив камена пудра од дебора, и искрено многу ми се погоди. Долго време експериментирав, па еве оваа ја препорачувам на тие што имаат мрсна-комбинирана кожа, убаво покрива, не се лепи одма, не свети лицето, подолго време трае, убава е навистина.
  Само колку да ви кажам ,ако на некој сега му треба ваква, мислам дека нема да згреши. А и не е многу скапа, 310 денари ја купив.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  Малку оф топик, ама прашањево е во врска со пудра, па тука ќе го ставам. Ме интересира како ја нанесувате камената пудра? Врз течна или само камената директно врз лицето (нормално секојдневниот крем како подлога). Јас немам навика да користам камена, само течна, а знам дека е убаво да се стави малку, ја прави по трајна шминката нели? Па кажете ми како ја нанесувате, само таа или прво течна па камена? Фала... :)
   
 11. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  Јас ставам прво крем за лице,...па течна пудра....и на крај камена меѓутоа само на помрсните делови т.е на Т-зоната.....плус руж на јаболкниците за изразување...... :)
   
 12. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  Фала за одговорот Грл23. Не сум користела до сега камена, па ми беше страв да не изгледа премногу камено :D како восочна фигура, но ако ставам по малку на одредени делови, како што викаш, сигурно нема да делува гипсано. :)
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  Пудра никогаш во живот не сум користела. Сега пред матурата купив една баш за таа намена. Impala е пудрата и ја имам само два пати употребено. Али ок е, иста боја е со бојата на мојата кожа, па кога ќе се размачка убаво не се приметува разлика.
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Добро, не дека јас нон-стоп ставам пудра, ама сега ај за навечер или за посебни прилики ставам ама по малку, никогаш не се малтарам, да ми изгледа како со брашно да сум се натапкала. Понекогаш ставам прво малку течна и коректор, ако има нешто да се покрие, најгоре по малку камена. Често пати знам и само да поминам со камената, колку да се рече дека сум ставила пудра. е во лето, речиси и не ставам пудра, топло е, ми се масти и онака лицето, нема потреба од оптеретување со тешки пудри.
   
 15. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  118
  каде може да се купи менхетен пудрата и која цена е
   
 16. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  па јас ја купив ск во Unique,мат пудрата е 420 денари а другите видови незнам колку се...Али тука некаде се движат цените а пудрата е мн добра...
   
 17. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  118
  вики44е фала за одговорот
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  ноу проблем пиши како ќе ти се допадне ,покрива СЕ :)
   
 19. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  18
  и јас ја земав истата од Unique иста цена,но мозе да се најде и во други парфимерии ;)
   
 20. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  118
  баш сакам да ја пробам пудрава зошто не можам да си најдам асална пудра секави има пробано али нуту една не ми одговара или бојата нема да ја погодам или од кога ке ја ставам ми прави лишаи зошто имам сува кожа.оваа н а менхетен мора да се проба