1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    и на Deborah пудрите ми се многу ок :)
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ме интересира доколку некој има користено течна пудра од Gosh..да ми каже колку е задоволен?
     
  3. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Презадоволна :D
     
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Фала ти..И мислам дека ќе земам за да сменам малку :)
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Моментално ја користам за првпат. И задоволна сум од неа, доста покрива, и убаво се мачка на лицето ( не како некои како прашина да ставаш по лице). Порано долго ја користев Севентин и сега ја сменив со Гош и позадоволна сум. Иначе ја купив 500 ден.
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Е баш сакам да покрива ама и убаво да се размачкува и да не ја прави сува кожата..Па да негде 570 денари е..не е проблем парите, важно да е добра.Фала ви девојки на информации :*
     
  7. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    jas sum prezadovolna i ne ja menuvam za nisto ja koristam 14 kata mi go pravi liceto i prirodno pokriva,okolu 520 e vo drogerijata cosmo
     
  8. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Фала Тањаааа.. :)
     
  9. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    nema na sto...pozdravce :P
     
  10. Desi.lala

    Desi.lala Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Имам 19 години. Би рекла дека кожата ми е мрсничка. Користам моментално Seventeen Time Plus, имам темен чоколаден тен, но на моменти како да ми е бледо-жолтеникаво лицево (кога немам пудра). Немам голем проблем со мозолчиња во нормални денови.. не е да ми е којзнае колку бебешко лицево, али немам сериозни проблеми. Нормални се мозолчиња во ПМС..
    Но, мојот проблем е дека многу тешко можам да најдам соодветна боја на течна пудра за лице. Колку и да внимавам како бирам и колку и да мислам дека соодветстува на мојот тен, на крај излегува дека откако ке нанесам на цело лице, истото ми мава на црвено, а вратот ми е скроз друга боја! ..И тоа со секоја пудра до сега! Или ми се многу темни или ми се многу светли. - Што ми предлагате освен мешање на 2 нијанси ?? Има ли некоја течна пудра која би била решение за мојов тип и боја на кожа ?

    п.с. Барам пудра која што нема да има ефект на бетонирано лице! ххаха

    Поздрав, <3 :*
     
  11. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Па пробај со менхетен стварно е добра ...ќе си одбериш сама нијанса која најдобро ти стои...
     
  12. Desi.lala

    Desi.lala Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Благодарам.. До сега немам користено таква. Ќе пробам, па ќе ви кажам како "ми стои" :))
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Благодарам.. До сега немам користено таква. Ќе пробам, па ќе ви кажам како "ми стои" :))[/quote


    И јас го имам истиот проблем сум пробала и со менхетен пудра ама или ми е многу темна или многу светла. Односно со сите пудри ми е така. Размислувам дали да земам незнам како се викаше таа на тв шоп што ја рекламираа знам дека даваат една многу светла една многу темна пудра па да си ја измешаш таа нијанса што ти одговара. Ама над 1000 ден.е :worried:
     
  14. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Само побарај менхетен мат пудра ...таа покрива повеќе и не се мрси толку лицето..поззз па пиши :)
     
  15. Desi.lala

    Desi.lala Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Мене таа од фото-шоп не ми е некако сигурна... :\ .. Ке побарам менхетн, само што овој пат директно ке пробувам на лице или врат, а не на рака :))
     
  16. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    probaj ja gosh ama 18 kata ke ti odgovara i mislam deka ke bides prezadovolna,ke go dobies toa sto go posakuvas.Vo crna tuba e a cenata e okolu 520 den.pozz ;)
     
  17. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Se soglasuvam :)
     
    На Elen.b му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.089
    Дечки,а за летно време?!
    Малце е налудничаво да се гипсираме со тешки пудри на плус 500.
    Јас летно време ставам само коректор,ама некогаш не е доволно,имам ставано и од менхетен чија опаковка е во бежова боја со црно капаче,но не ми прави мерак,мрсничка е за летно време,а ич не покрива,а демек полесна пудра,ама цк,не ми се допаѓа.
     
  19. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    јас моментално ставам крема па коректор и после пудра во прав а течна не зашто како што ми се поти лицево и имам мрсна кожа со течната лом ке ми се стори лицево... и само во прав ставам во комбинација со коректор.. пробај така.. ;)
     
  20. monik1993

    monik1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    dali bemkite na liceto nastanuvaat od pudra...?