1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. cloud

    cloud Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    1.867
    Пол:
    Женски
    @kala21 , @Ladu in pink , @Mishela ви благодарам девојки. Пудриве се на попуст во Еликсир па затоа сакав да пробам нешто ново и да го искористам попустот. :) Можеби ќе ја земам Фејсфинити или повторно ќе се вратам на Ревлон да не ризикувам. :)
     
    На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. marta993

    marta993 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2017
    Пораки:
    1.549
    Допаѓања:
    29.030
    Пол:
    Женски
    Девојки колку е Цц кремата 123 на Bourjois со 50% попуст во Шатци, Анабела? :)
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    8.164
    Пол:
    Женски
    Ако во сите Анабела низ Мк,се исти цените, тогаш 360 ден.:)
     
    На ludamaja10, Antebellum и marta993 им се допаѓа ова.
  4. marta993

    marta993 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2017
    Пораки:
    1.549
    Допаѓања:
    29.030
    Пол:
    Женски
    Фала многу :)
     
    На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.184
    Допаѓања:
    10.085
    Санте мене воопшто не ми се допадна, убава лесна текстура ама многу се лупи кога ја нанесуваш, Изгледав како флеки да имам на лицето, најлошо потрошени 1200 денари
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Ја пробав пудрава, ја земав во космо на попуст. Ми се допадна што си ја погодив нијансата, барем брендов има нијанси и за оние со посветол тен. Убаво легнува на лице, средна покривност и не дава онаков сув, мат изглед. Ама дефинитивно не е за мрсна, комбинирана кожа. Мнооогу ми го умрси лицето и светнав за 2 часа. И остава траги на облека, телефон. Можеби на некоја со сува кожа ќе и се погоди повеќе. Јас се мислев помеѓу оваа и ревлон колорстеј но многу се плашам да не ме исфрли ревлонот бидејќи премногу луѓе имаат такво искуство со таа пудра, за жал. Иначе белл пудрата е на попуст во космо и е 217 денари
    Bell Royal Matt Hi Tech Make Up  01 1.jpg
     
  7. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
  8. cinderella7

    cinderella7 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    1.588
    Пол:
    Женски
    Дојдов да се пожалам од пудрава Catrice HD Liquid Coverage Foundation. Имам комбинирана кожа со масна т-зона склона кон акни и можам да кажам дека пудрата е ужасна, многу тешка и дава страшен "cakey" изглед не е трајна воопшто и ми предизвикува ситни акни и оксидира.
    [​IMG]
     
    На sorbet, buba4e89, x.Daisy.x и 4 други им се допаѓа ова.
  9. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Добра ли е ревлон колорстеј за комбинирана кожа, склона кон акни и формирање на лишаи ? Дали ја иритира кожата ?
     
  10. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    8.164
    Пол:
    Женски
    Мене да, ми ја иритира со црвенила. До душа, на се што ќе пробам ново, ми реагира лицето(ептен осетлива кожа имам) :( ама не се осмелив повторно да ја пробам. И ја дадов на брачеда ми.
    Инаку, за покривна-покривна е.
     
    Последна измена: 15 февруари 2018
    На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мене не. Одлична ми е, можеш да забележиш во темата вашата шминка низ слики како легнува на мое лице.
    И не се исфрлам од неа или нешто слично како што велат некои девојки.
    Имам комбинирана кожа.
     
    На Mishela, Rose96 и sofija014 им се допаѓа ова.
  12. s17

    s17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    768
    Комбинирана кожа
    Healthy Mixот ми е константен за секојдневна шминка што и да пробувам бидејќи стои убаво на сувата периферија на лицето.Го ставам со бјути блендер и изледа баш dewy.Некогаш ставам по heavy coverage коректор на Т-Зоната особено на нос ако сакам да не ми мрда.Сетирам со Rimmel Stay Matte Transparent незаменлив е.
     
    На MagsDestiny му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за мислењето :)
    Јас веќе ја земав Healthy Mix пудрата бидејќи од 123 Perfect беше останата само најтемната нијанса, а Healthy Mix серумот ич убаво не ми легнуваше на лице.
    Ќе видиме како ќе се покаже со повеќе користења, но еве досега цел ден што ја имам носено, 6-7 часа, сетирана на одредени места со банана пудрата од Makeup Revolution и спрејот за фиксирање од Golden Rose воопшто не ми го замасти лицето туку изгледаше баш природно, како воопшто да немам пудра на мене, и сум ептен задоволна :)
     
    На s17 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    И во Космо Хелти Микс е на акција, нели?

    Да обновам залиха на мајка ми.
     
  15. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Имаат -20% попуст на сите пудри од Bourjois и Max Factor :)

    А ако те носи патот кон Schatze, и таму како во Anabella важи попустот од -50% за сите продукти од Bourjois, освен -30% за Healthy Mix :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Kade ima schatze i do koga im e popustot na bourjois?
     
  17. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.798
    Пол:
    Женски
    Сум испробала скоро сè од дрогерискиве и пак сум на мисла дека според цената и квалитетот.
    Можев да “преживеам” пресликување и помала трајност, ама не и исфрлање, затнати пори и секако НЕ оксидирање.
    MAC Studio Fix Fluid и Estēe Lauder Double Wear, да не речам идентични во однос на квалитет.
    Не се шминкам секој ден, се наоѓаат често на попуст, а и silly sponge-от е лудило од измишљотина.
    Стварно премалку производ се користи со него, отпосле нема потреба од четки и бјути блендери, иако јас сосема малку поминувам со еден “Кајли Џенер” бјути блендер :rofl:, купен за цели 80 ден., ама бар не ми се распаѓа ко сè останато што сум користела.
     
    На buba4e89, crazylady, Sexybaby86 и 6 други им се допаѓа ова.
  18. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.982
    Допаѓања:
    261.048
    Ја земав 123 на Буржоа, немаше многу избор, но и јас сум некаде "во средина" (светол тен, но пегаво лице) па затоа светлите пудри не ме личат :) вака што пробав нијанса 56 beige rose ми се поклопи најдобро, не ми двоеше од врат.

    Сега ќе видиме по дома како ќе се покаже.

    Следна за пробување ми е и на МФ Фејсфинити, искрено го купив прајмерот Фејсфинити и не ми е нешто... помазно ми беше лицево со Прајм енд Фајн на Катрис. Затоа се думам.

    Јас на нос воопшто не ставам пудра, туку директно коректор (имам купено natural нијанса - само за носот, додека за останато користам светол коректор) и искрено само така носов ми изгледа добро. Масна Т зона имам, башка пегава, имам пори итн. Значи не баш фина кожа, и ако ставам пудра или ќе ми се избрише онака експресно (а пегите нема 100% да ги покрие) или пак ако врз обична пудра ставам коректор + камена, носов торта ми е.
    Вака коректор + камена само - реди ту гоу.

    Едит: до сега најпогодена пудра ми е 220 на Ревлон, но е доста течна и тоа ми е мала замерка.

    Некој прашуваше за пудри од Авон поназад - лично за тие пари ПРЕДОБРА е Flawless, само сите нијанси се жолтеникави (мене тоа не ми пречи), а таа што е како кремаста... не знам како се вика, мене ми е убава, но нема нијанса за мене. Најтемната претемна, една посветла - дури на сиво ми мава, уште една посветла - пресветла за мене.
     
    На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Има во ТЦ Буњаковец, до маркет Принц во Чаир, мислам дека има и во ТЦ Бисер, а порано имаше и на приземје во ГТЦ но не сум сигурна дали сè уште постои.
    Во Anabella попустот трае до крајот на февруари, па можеби е исто и за во Schatze но да не те излажам, не знам за сигурно.
     
  20. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    @kim.k
    Кратка рецензија за пудрава? На сликата многу убава ми стои.
    upload_2018-2-18_16-40-29.png
     
    На ludamaja10 и NewGirl. им се допаѓа ова.