1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    32
    Дали има некој користено пудра од Авон...ке ве молам за мислење.? Се мислам што да правам, летово е ужасно за користенње препарати кои уште толку ги затнуваат порите на лицето но за излегување сепак по малце , ..Чекам мислења девојки, на два ума сум :^) :) Благодарааааааам :$
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Грл23, јас користев од авон таа со смирувачки ефект што пишува, и не беше толку лоша, само не покрива многу. Околу 350 денари е. Можеби и одговара за во лето :?: полесна е. Ама сепак немој да си го мачиш лицето со тешки пудри летово, доволно ти е само малце колку да речиш си ставила. Јас не практикувам толку многу пудра во лето, еднаш неделно не ми иде да ставам,за поспецијални прилики.
     
  3. tefu4ka

    tefu4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    ако може да ми препорачате некоја камена пудра фала од напред :)
     
  4. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    и јас ја користев таа со смирувачки ефект ама од идеал шеид натурал течната пудра од авон нема поубава до сега шо сум пробала ем е лесна, ем покрива се. како крем пудра е повеќе одма се впива. иначе околу 600 ден е ама претежно е на попуст до кај 400
     
  5. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    абе валентина се убив од барање на оваа пудра аама ја немааа |( каде да ја најдам има на лореал ама оние тру мач а идеал баланс нигде нема :(
     
  6. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    32
    Фала до Кате и Лина...накрај завршив со севентиин...Сепак не сакав да ризикувам и да купам нешто што немам пробано , а им се токмам на овие едни 2 од Авон по 600 денари се ама ајде здравје следн пат,поззз до вас :*
     
  7. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Јас вчера си порачав од Авон лесна течна пудра ideal shade 460д. и коректор, па ке видиме колку се добри :^)
     
  8. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ана05 немој да се двоумиш најдобри се :y: ги имам користено
     
  9. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Пудрава е сон!..........и сега шеткам со лице стакло 8) :lol: :inlove:
    [​IMG]
     
    На Minnie89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    а има ли некој од вас користено пудра во стик? ??
    денес бев да си купам коректорче за да не ставам пудра на цело лице.. и продавачката ми рече дека коректорот се користи само за подочњаците и околу очите.. а такво пудро во стик би било најдобро за летно време...
    иначе стикот беше на голден роус .. па сега нз шо да правам :worried: :worried: :worried:
     
  11. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    potvrduvam. I jas ja koristam i ja obozavam :clap:
     
  12. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    izvini nemozam da procitam na koja marka e,i koja cena e?pozz
     
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    na Maybelline e, ama neznam koja cena e vo MKD zosto ne ja kupiv od tuka. Ne bi trebalo da e poveke od 600 mislam :?: ama odlicna e.
     
  14. tanjaaaa

    tanjaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    13
    ti blagodaram mila :P
     
  15. stefanijata

    stefanijata Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    taa pudrata od maybeline.. kolku pokriva.. mnogu e temna ? se poznava? :/ dosega ne sum slusnala za taa pudra iskreno a mi treba mn... nemozam da najdam asalna pudra :worried:
     
  16. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Незнам и јас колку е овде во Македонија, мене ми стигна од странство....ама можам да кажам дека пудрите овде и пудрите во странство се милион светлосни години различни!

    А за тоа момето што праша пудра стик, јас ти ја препорачувам Carlo Di Roma...одлични се, прикриваат премногу! Од Беаути Шоп ја купив и многу сум задоволна! Позззззз :inlove:
     
  17. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Jas imam lice sklono na akni i crnki, no ne mi e tolku masna kozata osven kaj t-zonata.Mi treba nekoja koja ne e masna i koja gi pokriva aknite i dupcinjata, no i da ne e teska bidejki sepak imam problematicna koza. Procitav deka preporacavte mnogu, se mislam pomegu Deborah i Maybelline.... i kazete mi kolku cinat! Pozz :)
     
  18. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    абе кажете ми каде да ја најдам на лореал- идеал баланс??? ја барав во јуник и ким ама ја немаааа :( има само некои други на лореал..
     
  19. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Јас имам кожа како твојата. Веќе имам пишано дека користам пудра на Deborah-Color copy и ептен сум задоволна. Ја купувам тука во Куманово. 650 ден. е. За Maybelline не знам колку чини и не сум ја користела досега.
    Позз ;)
     
  20. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Dali pudrava e za problematicna masna koza?? Sodrzi li kolagen? Ovde tesko da se najde ovaa pudra, no sepak ako ja nasol nekoja neka pise!