Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.437
  Допаѓања:
  63.849
  Пол:
  Женски

  Ја имам користено јас. Имам масна кожа , и ми беше добра секако морав да ја сетирам со камена пудра или пудра во прав.
  Е сега не е воопшто покривна и ќе ти се допадне ако немаш недостатоци на лицето. Ја имав најсветлата нијанса ама не ми се допадна воопшто , јас имам неутрален тен , а нијансите на пудрава се темни и розеви..
   
  На pravnicka_2604 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pravnicka_2604

  pravnicka_2604 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам на брзиот одговор. :) Значи голема е веројатноста и мене да не ми се погоди пудрава, јас користам 52 од Боржуа Хелти Микс и ми е погодена буквално како втора кожа. Идејата беше да сменам демек нешто полесно и природно, ама ако е така со нијансите тешка работа. Искрено не ни загледав во нијансите зашто секако утре треба пак да одам да си земам крема за лице. Да не имаш некој предлог за пудра или да си останам сепак на хелти микс. :)
   
  На poppie и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.437
  Допаѓања:
  63.849
  Пол:
  Женски

  Ти каков тип на кожа имаш ? Сува? Зошто гледам ја користиш ХМ :) до која цена сакаш и дали мора да е природна?
  Повеќето природни што ги имам пробано се такви нијансите , темни , сиви/розевкасти..
   
 4. pravnicka_2604

  pravnicka_2604 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Па нормална, сува на моменти ми е кожава. НЕмам некои неправилности, којзнае што да покријам, повеќе ми е за изедначување на тенот и некое мало црвенило знае да ми се јави на образите. Неутрален тен имам и јас, а пудрата не мора да е природна, гледам барем препаративата да е природна, а декоративата баш од причина што тешко се погодува, не сум користела природна до сега. Цена до кај 600-700.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.437
  Допаѓања:
  63.849
  Пол:
  Женски

  Види ја на Ревлон колорстеј за нормална до сува кожа а ако сакаш од Буржуа пак , city radiant :)
   
  На pravnicka_2604 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Babygirll3

  Babygirll3 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2019
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Можеш да ја пробаш и на max factor lasting performance пудрата, доста лесна пудра, не остава никакви траги стварно е супер, долготрајна е, и цената е тука мислам дека околу 700 и нешто али стварно вреди.. долго време ја користев али ја сменав бидејќи не ми е доволно покривна. Има средна покривност што значи океј е али јас сакам повеќе покривни. Не дека имам некои недостатоци али ете хаха
   
  На pravnicka_2604 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  8.552
  Пол:
  Женски
  ми дадоа на подарок течна пудра од авон, LUXE , во стаклено шишенце.
  чини ли?
  многу пазам што ставам на лице,доста осетливо ми е, ако е неквалитетна сигурно ќе се вцрвам.
   
 8. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  3.654
  Допаѓања:
  70.893
  Пол:
  Женски
  Мене ич не ми прија. И не ми покрива. Ама мама е презадоволна. А она има поосетлива кожа од мојата
   
  На LunaGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  8.552
  Пол:
  Женски
  ќе морам да ја шлапнам еднаш изгледа:)
   
 10. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  3.654
  Допаѓања:
  70.893
  Пол:
  Женски
  Е стави си еднаш двапати де :makeup:
  Неоти имаш нешто за покривање ти.
  Лицето огледало ти е:inlove:
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  8.552
  Пол:
  Женски
  ќе морам да договорам специјално искачанка за да ја испробам:lol::makeup:
  фала маци:l:
   
  На Bubce38 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Препорака за течна пудра до 2000-2500 ден, со која што и после 8-9 саати нема да бидам како торта у фацата? Барем додека сум на работа на оваа жештина да ми издржува 8 часа.За екстремно мрсна кожа .
   
  Последна измена: 11 јуни 2019
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.437
  Допаѓања:
  63.849
  Пол:
  Женски
  Една од овие две :) втората е водоотпорна + по покривна. Нај убаво е да си пробаш во MAC и да си одлучиш која да земеш. Цените се околу 2400 денари

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На buba4e89, ludamaja10, Kjara15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Супер ако првата е полесна уште подобро. Мада по мое ја мислам ако е полесна побрзо ке светнам.Фала ти премногу. Да дојдам до ќеш ке пробам. :D
   
  На buba4e89, ludamaja10 и koritsaki им се допаѓа ова.
 15. Red_Strawberry

  Red_Strawberry Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Predlog pudra za suvo lice so golema pokrivnost ? Sakam da ja koristam za pospecijalni priliki...
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.648
  Допаѓања:
  78.378
  Пол:
  Женски
  Боржуа Хелти Микс, Тајм.
   
  На Red_Strawberry му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nalla

  Nalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Clinique Even Better или Beyond Perfecting?
   
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.437
  Допаѓања:
  63.849
  Пол:
  Женски

  И двете се добри за нормална до сува кожа. Покривноста им е слична , според мене even better :)
   
  На Nalla му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.752
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Прочитав дека сега има производи на Катрис во Космо, па ме интересира дали од HD пудрата имаат и други нијанси или само истите 4 кои ги имаше и во ДМ?
   
 20. Nalla

  Nalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам! И јас бев мааалку повеќе за истата :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.