Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.393
  Допаѓања:
  6.502
  Пол:
  Женски
  Исклучително покривна. Незнам дали постои попокривна.
  Ама, лош состав има... Јас долго ја користев и бев презадоволна. Тоа беше кога не обрнува внимание на состојките. Сега не би ја користела ни под разно, само за свадби на пример би можела.
  За мојата свадба шминкерката ме нашминка со неа. Не мрдна.
   
  На TutiFuti и Elence93 им се допаѓа ова.
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Ја има ли во Шатци или Елксир таа на Менхетн? Во ДМ знам дека не носат, а Космо ми е далеку. И цена отприлика ако знаете.
   
 3. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.903
  Допаѓања:
  27.693
  Пол:
  Женски
  Искрено јас ја видов во rewe Германија маркетот и мислам дека беше околу 5.49€ ама не сум сигурна за цената, знам дека ми ја фалеа едно време па да видам повеќе искуства, барам многу покривна пудра.

  И за оваа ако може збор два 20190718_134521.jpg 20190718_134454.jpg
   
  Последна измена: 18 јули 2019
 4. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  Top face каде можам да најдам?
   

  Прикачени фајлови:

  • PT465.jpg
   PT465.jpg
   Големина на фајлот:
   29 KB
   Прегледи:
   26
 5. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  8.028
  Пол:
  Женски
  Користам пудра од марката Feinty Beauty и сум многу задоволна од неа.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mamaJana

  mamaJana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.379
  Пол:
  Женски
  Моментално користам Буржоа хелти микс ама ми треба нешто попокривно..
  Предлог девојки?
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tears_of_the_sun

  Tears_of_the_sun Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Мој предлог е да ја пробаш оваа,јас ја користам и задоволна сум покривна е и трае. 20190722_160446.png
   
  На ludamaja10 и mamaJana им се допаѓа ова.
 8. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Леле најомилена пудра
   
  На Tears_of_the_sun му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Која цена е пудрава во продавниците на гр? И дали е доста покривна? Ја користам Боржуа хелти микс, али сакам да сменам бидејќи морам да ставам два слоја, па брзо ми се троши, а не е баш ефтина.
   
 10. Tears_of_the_sun

  Tears_of_the_sun Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Околу 400 и нешто а мене ми е доволно покривна.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  1.750
  А каде може да се најде Дермакол?
   
 12. Vojdana

  Vojdana Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Мислам дека конечно ја најдов идеалната пудра за мене. Римел ластинг финиш 103, стаклено шишенце со црвено капаче. И благодарам на девојката во Космо што ми ја препорача откако ми го виде лицето. Имам светол тен, а доста сува кожа и на Т-зона малку мрсна. Пудрата е густа, текстура како крем има и убав мирис. Но, најважно ми е што не удира ниту на жолто ниту на розево, туку има баш крем боја. Покривноста е средна, се фиксира убаво.
  За девојки со сува кожа топло ја препорачувам.
  Од Мејбилајн Афинитон 16, што ја утепав од користење , оваа ми е е доста подобра
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.111
  Допаѓања:
  12.460
  Пол:
  Женски
  Предлог за мн покривна пудра(дури и тетоважа да покрие)?
  Цената нее битна.
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Estée Lauder Maximum Cover, таа во темно-сина тубичка.
  Цената е околу 3000 денари, 30мл.
   
  На TutiFuti и mariatim им се допаѓа ова.
 15. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.111
  Допаѓања:
  12.460
  Пол:
  Женски
  Ovaa? 996359.jpeg
   
 16. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.335
  Допаѓања:
  2.157
  Пол:
  Женски
  Пудра со средна покривност и лесна текстура за комбинирана кожа? До 450 ден.
   
 17. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  4.096
  Пол:
  Женски
  Исто и јас барам ама овде во скопје, најде некаден?
   
 18. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  3.814
  Пол:
  Женски
  Пудрата на Ingrid so minerali. Јас ја, користам со години
   
  На MarigoldA му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  Huda Beauty немам видено нешто по покривно.
   
 20. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.111
  Допаѓања:
  12.460
  Пол:
  Женски
  Kade ja ima Rose?