Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  Sephora или cultbeauty јас ја имам само на тестер еднаш пробано дека ми беше страв акни да не ми направи ама сестами ја користеше и ок и беше. Исто и Marc Jacobs е лудило покривна и многу убаво стои. :)
   
  На buba4e89 и mariatim им се допаѓа ова.
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  20190725_203419.jpg Искуство со оваа пудра? Гледам српски јутуберки ја фалат доста. И ако знаете каде имаат штанд, бидејќи во Капитол веќе нема :(
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  На mariatim му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Ова е мојата омилена пудра, ја има на штанд во Џамбо меѓу ескалатори и во сити мол, некаде околу котон мислам. 400 денари и е цената.
   
  На MarigoldA, Astrum.Obtutus и Elence93 им се допаѓа ова.
 5. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  5678576-1.1024.jpg
  За каква кожа е, ја има ли некоја користено и цена?
   
 6. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  6.948
  Пол:
  Женски
  Ова е одлична пудра. Јас ја купив од City mall на еден од штандовите на приземје. 300 денари. Средна покривност (за мене доволна, а имам лице со доволно недостатоци), не е тешка, немаш чувство дека пудра имаш ставено. Не ставам прајмер под неа. Хидратантна е, многу е пријатно чувството додека нанесуваш, неутрален мирис. Многу малце оксидира, долго трае, не остава траги по облека или телефон.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. boo3

  boo3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  2.563
  Пол:
  Женски
  Не :shake:
   
  На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kiss69

  kiss69 Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Што мислите за пудрава? Дали е доволно покривна? 20190730_212519.jpg
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  На Mermaid90, Glossy-girl и kiss69 им се допаѓа ова.
 10. Lola122

  Lola122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
 11. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  179
  околу 500 денари
   
 12. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  1.380
  Пол:
  Женски
  Да ја пофалам пудрата Top Face instyle.
  Мислам дека конечно ја најдов совршената пудра за мојата кожа, комбинирана, мрсна Т-зона. Лесна е, има природен финиш, ниту мат ниту сјаен. Убаво покрива, би рекла средна покривност, иако немам многу за покривање, само црвенило. Нијансата ми е најпогодена од сите пудри што сум ги пробала. Не мрда од лицето, не се пресликува. Ја носев цел ден и по неколку часа само светнав на носот, но не страшно. И многу ми е важно што не ми се собира во линиите до устата. Ја пробав и сетирана со камена, и без, не мрда.
  Случајно ја видов и ја купив, околу 320 денари, и испадна дека си ја најдов совршената пудра :)
   
  На buba4e89 и Cvekence789 им се допаѓа ова.
 13. Ivancula123

  Ivancula123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2016
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Kaj ja ima pudrata?
   
 14. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  1.380
  Пол:
  Женски
  Не знам за во другите градови, јас од Прилеп ја зедов.
   
 15. Flower123123

  Flower123123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  Девојки кажете ми каде да ја најдам пудрата ко крема е од нивеа, пред некој ден видов реклама имаат сега интаква козметика, не е бб крема туку нешто мицеларна пудра па да ја пробам зашто нивеа производи доста користам.
  Користев макс фактор како крема што е, но цената отиде до плафон 940 ден иако е стара пудра, не е новитет држи цена, а се наоѓаше и за поефтино.
   
 16. Mariia05

  Mariia05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  32
  Некаде кај нас може да се најде maybelline dream urban cover?
   
  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Пудрава ја начекав на попуст и ја зедов да ја пробам зошто никогаш не бев пробала некој производ на Макс Фактор. И дефинитивно никогаш повеќе нема да ја сменам. Имам комбинирана/мрсна кожа и пудрава ми стои баш како што сакам. Покривна е, не е cakey и мислам дека и без прајмер ми ги загладува порите (не дека имам нешто проширени пори ама имам). Има неутрален подтон и после долго трагање по совршената пудра, најдов нијанса која ми одговара совршено, 75ка (golden sand мислам беше и мислам дека е и најтемната нијанса таа, останатите се прилично светли). Денес ја носев од 8 часот утрово и дури сега ја избришав и баш гледав, лицето ми беше како сега да сум ја нанесла. Во текот на денот само еднаш натапкав со хартија на челото и околу носот зошто малку бев светната и заматирав со камената пудра на Римел и тоа беше тоа. И мислам дека да не е олку жешко ни тоа нема да ми биде потребно. 10/10 :l:

  514zLCMooeL._SY355_.jpg
   
  На LollySky, Miss.N, pamelche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.482
  Допаѓања:
  9.276
  Да се поправам, после овој коментар престанав да ја нанесувам со сунѓерче туку со прсти и почнав да ставам прајмер од Голден роуз и разликата е толку огромна шо не ми се веруваше дека е истата пудра. Го изедначува тенот и многу убаво лежи на кожата, не е многу покривна но е надоградлива, и со камена пудра на носот и челото ми стои до 4,5 часа на ова жешко.
  Баш пред недела време пак ја земав.
   
 19. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  2.638
  Препорачајте ми пудра за кожа којашто е склона на акни и црвенило после нанесување на пудра.Ја користам на Revlon, што мислите за нејзиниот состав? Иако се трудам што е можно повеќе да ја избегнувам пудрата сепак си треба.
  Ја користам приликава да ја прашам и @Biodevojka за мислење.Ја гледав пудрата-коректор на alverde но нигде нема нијанса што мене ми одговара,ја имаат само 05.
   
 20. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  5.266
  Пол:
  Женски
  Драга за нијансите не би знаела да ти кажам сепак персоналот од дм ќе ти каже. Што се однесува до пудрите одбери некоја на алверде која е твоја нијанса. Не знам точно во моментов кои пудри ги има меѓутоа еве сликај нешто од алверде што ти се допаѓа па врз база на декларацијата може горе долу да ти кажам иако не може да гарантирам како твојата кожа ќе реагира на истата. Поздрав.
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.