1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Sephora или cultbeauty јас ја имам само на тестер еднаш пробано дека ми беше страв акни да не ми направи ама сестами ја користеше и ок и беше. Исто и Marc Jacobs е лудило покривна и многу убаво стои. :)
     
    На buba4e89 и mariatim им се допаѓа ова.
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    20190725_203419.jpg Искуство со оваа пудра? Гледам српски јутуберки ја фалат доста. И ако знаете каде имаат штанд, бидејќи во Капитол веќе нема :(
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.651
    Пол:
    Женски
    На mariatim му/ѝ се допаѓа ова.
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    88.428
    Пол:
    Женски
    Ова е мојата омилена пудра, ја има на штанд во Џамбо меѓу ескалатори и во сити мол, некаде околу котон мислам. 400 денари и е цената.
     
    На MarigoldA, Astrum.Obtutus и Elence93 им се допаѓа ова.
  5. Adriana.O

    Adriana.O Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2017
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    308
    Пол:
    Женски
    5678576-1.1024.jpg
    За каква кожа е, ја има ли некоја користено и цена?
     
  6. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    10.408
    Пол:
    Женски
    Ова е одлична пудра. Јас ја купив од City mall на еден од штандовите на приземје. 300 денари. Средна покривност (за мене доволна, а имам лице со доволно недостатоци), не е тешка, немаш чувство дека пудра имаш ставено. Не ставам прајмер под неа. Хидратантна е, многу е пријатно чувството додека нанесуваш, неутрален мирис. Многу малце оксидира, долго трае, не остава траги по облека или телефон.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    4.411
    Пол:
    Женски
    Не :shake:
     
    На Brinetka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kiss69

    kiss69 Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Што мислите за пудрава? Дали е доволно покривна? 20190730_212519.jpg
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    На Mermaid90, Glossy-girl и kiss69 им се допаѓа ова.
  10. Lola122

    Lola122 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
  11. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    околу 500 денари
     
  12. lusii

    lusii Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    1.855
    Пол:
    Женски
    Да ја пофалам пудрата Top Face instyle.
    Мислам дека конечно ја најдов совршената пудра за мојата кожа, комбинирана, мрсна Т-зона. Лесна е, има природен финиш, ниту мат ниту сјаен. Убаво покрива, би рекла средна покривност, иако немам многу за покривање, само црвенило. Нијансата ми е најпогодена од сите пудри што сум ги пробала. Не мрда од лицето, не се пресликува. Ја носев цел ден и по неколку часа само светнав на носот, но не страшно. И многу ми е важно што не ми се собира во линиите до устата. Ја пробав и сетирана со камена, и без, не мрда.
    Случајно ја видов и ја купив, околу 320 денари, и испадна дека си ја најдов совршената пудра :)
     
    На buba4e89 и Cvekence789 им се допаѓа ова.
  13. Ivancula123

    Ivancula123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2016
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Kaj ja ima pudrata?
     
  14. lusii

    lusii Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    1.855
    Пол:
    Женски
    Не знам за во другите градови, јас од Прилеп ја зедов.
     
  15. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Девојки кажете ми каде да ја најдам пудрата ко крема е од нивеа, пред некој ден видов реклама имаат сега интаква козметика, не е бб крема туку нешто мицеларна пудра па да ја пробам зашто нивеа производи доста користам.
    Користев макс фактор како крема што е, но цената отиде до плафон 940 ден иако е стара пудра, не е новитет држи цена, а се наоѓаше и за поефтино.
     
  16. Mariia05

    Mariia05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    33
    Некаде кај нас може да се најде maybelline dream urban cover?
     
    На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Harper

    Harper Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2018
    Пораки:
    618
    Допаѓања:
    7.393
    Пол:
    Женски
    Пудрава ја начекав на попуст и ја зедов да ја пробам зошто никогаш не бев пробала некој производ на Макс Фактор. И дефинитивно никогаш повеќе нема да ја сменам. Имам комбинирана/мрсна кожа и пудрава ми стои баш како што сакам. Покривна е, не е cakey и мислам дека и без прајмер ми ги загладува порите (не дека имам нешто проширени пори ама имам). Има неутрален подтон и после долго трагање по совршената пудра, најдов нијанса која ми одговара совршено, 75ка (golden sand мислам беше и мислам дека е и најтемната нијанса таа, останатите се прилично светли). Денес ја носев од 8 часот утрово и дури сега ја избришав и баш гледав, лицето ми беше како сега да сум ја нанесла. Во текот на денот само еднаш натапкав со хартија на челото и околу носот зошто малку бев светната и заматирав со камената пудра на Римел и тоа беше тоа. И мислам дека да не е олку жешко ни тоа нема да ми биде потребно. 10/10 :l:

    514zLCMooeL._SY355_.jpg
     
    На LollySky, Miss.N, pamelche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.763
    Да се поправам, после овој коментар престанав да ја нанесувам со сунѓерче туку со прсти и почнав да ставам прајмер од Голден роуз и разликата е толку огромна шо не ми се веруваше дека е истата пудра. Го изедначува тенот и многу убаво лежи на кожата, не е многу покривна но е надоградлива, и со камена пудра на носот и челото ми стои до 4,5 часа на ова жешко.
    Баш пред недела време пак ја земав.
     
  19. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Препорачајте ми пудра за кожа којашто е склона на акни и црвенило после нанесување на пудра.Ја користам на Revlon, што мислите за нејзиниот состав? Иако се трудам што е можно повеќе да ја избегнувам пудрата сепак си треба.
    Ја користам приликава да ја прашам и @Biodevojka за мислење.Ја гледав пудрата-коректор на alverde но нигде нема нијанса што мене ми одговара,ја имаат само 05.
     
  20. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Драга за нијансите не би знаела да ти кажам сепак персоналот од дм ќе ти каже. Што се однесува до пудрите одбери некоја на алверде која е твоја нијанса. Не знам точно во моментов кои пудри ги има меѓутоа еве сликај нешто од алверде што ти се допаѓа па врз база на декларацијата може горе долу да ти кажам иако не може да гарантирам како твојата кожа ќе реагира на истата. Поздрав.
     
    На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.