Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Менхетен пудрата ја зедов, ако барате покривност - паштета права ама сакав да кажам дека ја платив евитно во Германија, Мк никогаш не би ја купила. Уште не ми е пробана баш добро, треба да ја мешам, а светлата бб крема не е во мене... само ми беше поентава дека ако сакате да знаете која е преполна со силикони, барајте вака паштети.:):D
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smurffet

  smurffet Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Loreal True match намалена во дм од 839ден на 655ден. За мене најдобрата пудра. Подобра и полесна за мене од Ревлонот :)
   
  На lipstickmadness му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Designer

  Designer Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  858
  Препорака на пудра за сува кожа?
   
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.576
  Пол:
  Женски
  Хелти микс,моментално на попуст у Шатци парфимерија.
   
  На Designer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Designer

  Designer Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  858
  Која цена е?
   
 6. Different7

  Different7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2016
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  357
  Пол:
  Женски
  610
   
  На Designer му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  1.336
  Пол:
  Женски
  И јас ја користам еве неколку години супер е :)
   
  На Harper му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Дали би можеле да ми препорачате пудра средно покривна со пристапна цена отптилика 500 денари за комбинирана,мрсна кожа?Користам подолг период бб крема и нанесувам камена пудра,ама одма чим искочам на топлово цела светнувам
   
 9. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.576
  Пол:
  Женски
  Loreal Infallible во црна туба,со океј состав
   
  На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
 10. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  52
  Bourjous 123 cc.
  Posle dolgi borbi si max factor, L'Oréal, Rimmel, essence...
  Pudrava e ko korektir krema, hidratantna, za Suva koza i koza skloba n'a crvenilo. Zenav vtoro pakuvanje I moram da kazam od ostanatite mi se iritirase liceti, crvenilo, subi delovi...
  Sredno pokriv à so Spf éliminera crvenilo Regular à cena 760 no so popust mi izleze 500den.nrma da zazalis!
   
 11. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  А немаш приметено дали акните и црвенилото ти се од пудрата? Мене лом ми го направи лицето оваа пудра и открив дека содржи парабени кои ми ги предизвикувале акните. Пробај смени ја пудрата и земи си добра крема. Пробај ја на лореал во црна туба за мрсна кожа (препорачана како пудра со ок состав) или барај пудра што нема парабени во неа.
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  2.638
  Јас еден период ги менував постојано пудрите и се сомневам дека е до тоа но и константно ставав секој ден без да го одморам лицето.Сега не ни помислувам на пудра но нели некогаш за некоја прилика ми треба и сакам да најдам добра пудра што ќе знам дека нема да ја ставам со страв.Ти благодарам што ми одговори.:hug:
   
  На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.703
  За каква кожа е?
   
 14. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.703
  Screenshot_2019-08-25-13-47-53-1.png
  Дали ја има негде пудрава во Скопјево?
   
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Bourjois 123, збор до два за неа?
   
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Пудра за многу мрсна кожа?
  Значи каква и да ставам, после половина час светнувам како лампион, и покрај тоа што ставам камена.

  Или да почнам фиксатор да ставам?
  А не сакам толку да ја малтретирам кожата...

  Ревлонот за мрсна овдр читав дека е чудо, мене ништо...освен што убаво ми се размачкува, не ми остави посебен впечаток.

  Ја гледам на Maybelline matte + poreless, во тубичка, што мислите?
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.906
  Пол:
  Женски
  Види каква крема за лице користиш, јас би обрнала внимание на тоа. Ако ставаш некоја која има силен мат ефект, во комбинација со пудра тоа знае да биде рамно на самоубиство за масната кожа, во смисол - ќе почне уште повеќе да ти се замастува, колку и да фиксираш со пудра во прав или фиксатор.

  Убава е Фит ми од Мејбилин, лесна е, а и покрај тоа убаво покрива. Поубава ми беше кога ја нанесував со четка, но тоа си е веќе прашање на личен вкус.
   
 18. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Сега за сега комбинирам, прво ставав oil control 50 фактор на Еуцерин, сега на Биодерма hydrabio gel creme за нормална и комбинирана, некогаш ги комбинирам и двете од страв да не се пресуши.
  Најмногу ми матираше мат флуидот на Еуцерин, ама сметам дека не ја храни кожата доволно и го прекинав.

  Ќе ја пробам оваа Мејбилин, плус на попуст е во ДМ околу 370, и да не е добра да не ми е криво.:wasntme:
  Ти благодарам.
   
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.576
  Пол:
  Женски
  Немој да си помислила Фит ми да ја купуваш.. секако освен ако не сакаш да имаш убаво лице
   
 20. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Што не ти се погоди тебе?
  Ти се исфрли лицето или?