Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Мислам дека важи за една од пудрите со најлош состав, како и катрис и менхетен.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  6.184
  Вака на Cos Dna претежно зелено е, само една црвена ознака за парабен.
  Уф, ме збунивте сега.

  А чии пудри имаат убав состав?
   
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Vidi Bourjois,wetnwild
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Bourjois - Healthy Mix ама не е за мрсно лице, Wet And Wild - Photo Focus или за мрсна најдобра ти е L'oreal - Infallible ама во тубиче, не во стаклено шишенце.
  Јас сакав да ја земам таа иако сум со комбинирано лице, само не знам нијансите, темни ми беа тие што ги пробав.
  Мат е, затоа мислам дека добро би одговарала на мрсна можа, а е околу 750 денари. На попуст се наоѓа и околу 400-450.
   
 5. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  3.768
  Пол:
  Женски
  Користев Seventeen 02 и Bourjois Healthy mix vanilla досега и сум задоволна од тоа како стојат на лице ама после 3-4 часа ми светнува лицето а сакам да ми биде мат цело време. Прилично сум бела и имам сува накај комбинирана кожа па ако може да ми препорачате пудра и нијанса?
   
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Дали ги сетираш со пудра во прав или камена? Така ќе ти трае пудрата многу подолго и ќе ти држи мат.
   
  На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  3.768
  Пол:
  Женски
  Не, не користам камена
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  Пудриве поготово оваа на Буржуа не е за комбинирана кожа , ако сакаш исто на Буржуа земи ја 123 перфект, ќе бидеш задоволна :)
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  3.768
  Пол:
  Женски
  Користела некоја од вас ваква?
   

  Прикачени фајлови:

 10. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.289
  Screenshot_2019-08-31-10-22-33-1.png
  Пробај ја оваа. Прилично има добра рецензија и средна покривна моќ. Мислам дека во Сити мол ја има.
   
  На MarigoldA му/ѝ се допаѓа ова.
 11. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  812
  Допаѓања:
  671
  Пол:
  Женски
  Мене ми помага MAC prolongwear да не светам како со другите пудри. Се преродив со оваа пудра а што се не имам пробано. Е сега си е поскапа. Или пробај ја L`oreal во црна туба ама нијансите се малку чудни, зависи како ќе си погодиш.
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Оваа пудра не е за сува кожа туку за комбинирана.
   
 13. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.585
  Dermacol Acnecover, нема парабени, нема силикони, содржи масло од чајно дрво кое наводно делува антисептички на кожата. И јас ја земав поради проблеми со лицето, претходно долго време користев на Seventeen на база на силикон, па решив да пробам со нешто по природно, барем да одмори малку кожата. Не ми прави апсолутно никаков проблем, дури ми ги смирува црвенилото и акните.
  Има блага покривност, тоа е тој минус кај поприродните пудри и дава малку светкав изглед на кожата, па јас ја сетирам со камена пудра без силикони од Алверде.
  Делува многу природно на кожата,со оглед на тоа што имам и широки пори на некои делови од лицето, кои знаат да изгледаат лошо со некои други пудри, со оваа воопшто не се ни приметува дека сум ставила нешто.


  Јас, можеби 5 6 години.
  Доста е кремаста, густа по структура, добро покрива, но барем мене ми светнува по неколку часа во Т зоната.
   
  Последна измена: 31 август 2019
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  1.946
  Која цена е? Дали има потемни нијанси и од каде ја купуваш? Ти благодарам.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.585
  850 денари е. Има овластени дистрибутери низ Македонија кои можеш да ги најдеш на официјалната страна на Дермакол на фб или на нивниот сајт. Најчесто аптеки, козметички салони.

  Еве ги нијансите.

  s-l640.jpg
   
 16. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.289
  Некој да не ја има користено пудрата на Дебора 24оре перфект да каже мислење?
   
 17. Vgikii

  Vgikii Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  предлог за витаминска добра пудра?
   
 18. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  3.768
  Пол:
  Женски
  Bourjois healthy mix
   
  На Vgikii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  16.884
  Пол:
  Женски
  Дали idealMatt пудрата на Ингрид е иста во туба и во стаклено шишенце?
   
 20. bella24

  bella24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  788
  препорака за темна пудра за лице, без портокалов подтон? ама баш темна не мора многу јака и покривна