Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. angel4444

  angel4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
  каде да ја најдам Кетрис ХД? И која и беше цената отприлика?
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.434
  Допаѓања:
  13.961
  Пол:
  Женски
  Еликсир види и мислам 400 и нешто.
   
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Во Дм во Веро Џамбо. Во Еликсир веќе не носат Катрис изгледа, во Капитол и Веро делот е заменет со Римел.
   
 4. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Здраво пудрата на Clinique знае некој каде се продава каде ја има ?
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  Во Космо тинекс , Еликсир и Анабела :)
   
  На Nikolinaaa.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  5.054
  Знаете за каква кожа е? Screenshot_20190904-154923.png
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  1.946
  Која цена е?
   
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  5.054
  Здраво
  Не знам дали е за овде прашањето. Не најдов тема општи прашања за лице.. затоа овде пишувам

  Кога ставам пудра ми се лупи кожата на и околу носот. А и онака е и без пудра може да не е толку приметно.

  Решение? Некој што се соочил со такво нешто?
   
 10. bella24

  bella24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2014
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  788
  подлога или крема за лице, види го и видот на пудрата, изгледа не ѕи одговара на типот на кожата. ми се случувало и мрне на периоди, ставам на деловите кај што се суши, одвечер подебел слој крема или невен и се регулира
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  1.060
  Пол:
  Женски
  Мораш претходно да ставиш добар хидратантен крем да постои и да се впие во лицето. Јас го имам истиот проблем околу носот и на т-зоната. Шминкерка жи препорача и 2-3 пати неделно да правам пилинг на чице за да немам проблеми со пудрите, и обавезно кога планирам по "свечено" да се нашминкам одвечер правам пилинг. Земав еден обичен, од Орифлејм.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Мене ми се случува тоа во зима и секогаш ставам навечер повеќе крема на носот и околу. Исто и пред да ставам пудра, неколку минути претходно ставам повеќе крема на тој дел.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски
  Во Мк околу 2400 мислам :?:
  Јас Клиник пудри во Сефора купувам со поголем попуст може и за 18-20 евра да се најдат
   
 14. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  6.349
  Што е финтава со пудрата на Bourjois во Анабела е секогаш 500, во ДМ редовна цена околу 800,на попуст беше 650?
  И на двете пишува потекло Франција:?:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  ДМ секогаш е најскап во однос на останатите дрогерии, освен Балеа, Алверде и останатите нивни бреднови, сè друго е поскапо секогаш.
   
  На Marina*F, crazylady, Sofi.ja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  Некој да ми предложи пудра за сува до нормална кожа, со видливи пори?
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  1.946
  Што мислите за пудрата на catrice HD ?
  Дали вие што ја користите ви создава црвенило,бубулици или акни?
   
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Мене ми е омилена пудра во однос на тоа како изгледа, но сега сфатив дека ми создава акни. Потоа ги испитав состојките и видов дека уште на првите места има состојки кои ги затвараат порите или ја иритираат кожата. А штета, никако не можам да и најдам добра замена.
   
 19. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.289
  А што мислите за пудрата на Дебора 24 оре екстра кавер? За каква кожа е?

  Каде ја има?
   
  Последна измена од модератор: 19 септември 2019
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Дали некоја знае каде мчже да се нарача боржуа cc кремата онлајн?