Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Од Еликсир парфимерија
  https://e-elixir.mk/shop/bourjois-cc-cream/
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
 3. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  l'oreal infallible foundation fresh wear? Мислење за пудрава, искуство?:clap:
   
 4. Hulya1901

  Hulya1901 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Предложете некоја течна пудра, многу ми се поти лицето на брадата, челото и над усни. Иначе после бременост образите ми се сушат и ми се зацрвенува па не знам што да користам, ете ако има некој со истиот проблем да каже.
   
 5. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  9.943
  Пол:
  Женски
  На Irida и poppie им се допаѓа ова.
 6. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.289
  Јас користам, одлични се :l:

  Сакам да прашам дали има некој користено осветлувач за пудра? Каде го има и како се користи?
   
  Последна измена од модератор: 26 септември 2019
 7. PrettyDramaQueen

  PrettyDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  4.115
  Пол:
  Женски
  Мислења за Golden Rose HD пудрата?

  Имам нормална, на одредени места сува кожа, и во потрага сум по нова, полесна пудра за преку ден, но и да е покривна.

  До сега ја користев Catrice HD, но ми се презасити кожата од неа, и ми делува премногу суво кога ќе ја нанесам, па барам некоја замена :wasntme:
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Има на Алверде ама викаат не е добар.
   
  На ludamaja10 и poppie им се допаѓа ова.
 9. ~Allure~

  ~Allure~ Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Јас користам светла пудра за да осветлам друга. Имам една апла бела за осветлување (можеш и некој светол коректор ако имаш) и еден темен коректор што го користам за контури и за затемнување на пудра по потреба. Само не мешам во цело шишенце туку пред да нанесам на тацна си ги мешам и така си добивам боја. Може само да се припази кога мешаш различни формули као мат, ултра покривна со некоја полесна ама па и такви комбинации можеш да си правиш. За нијансата да има ефект битен е само пигментот односно треба да е ултра бела или ултра темна за да направи разлика во тонот без да треба да ставаш многу и така и нема мн да влијае на формулата.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.082
  Допаѓања:
  81.537
  Каде ги има пудрите?
   
 11. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.289
  Ги има во Сити мол (наспроти Теранова) и во Гтц имаат продавница.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bela.m

  bela.m Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2015
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  5.514
  Пол:
  Женски
  Само on-line ли се нарачуваат? Не се сеќавам дали кај нас во мкд има продавница нивна?
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  Има продавница во Сити мол , спроти Тренд кафе. А мислам може и да се порача , мислам дека имаат и страна :)
   
  На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  9.943
  Пол:
  Женски
  има во сити мол и во гтц продавници.
   
  На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.
 15. JustBeautiful

  JustBeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, читав коментари ама не видов некој со сличен проблем. Лицето ми светнува уште кога ќе се нашминкам, особено летниов период, не ме спасува ни камена... Некоја пудра што би ми помогнала, течна и камена?
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Kade mozam vo Skopje da najdam la roche possay pudra za lice?
   
 17. fluffym

  fluffym Нов член

  Се зачлени на:
  15 март 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Mene edinstveno nesto sto kolku tolku me spasuva e kat von d lock it foundation, ja nema kaj nas, mozebi najblisku vo sephora vo grcija ja ima, a online ne znam, malku e teska pudrata vo smisla mnogu e pokrivna, ama vredi. A kamena uste ne sum nasla nekoja, ama se mislam za laura mercier translucent ili edna od mac (ne pamtam ime tocno, kako translucent e i taa ama kompaktna, citav deka e mnogu dobra za mrsna koza)
   
  На JustBeautiful и koritsaki им се допаѓа ова.
 18. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  1.342
  Пол:
  Женски
  Некомедогена пудра за масна кожа?
   
 19. Unicornus

  Unicornus Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  Се мислам помеѓу L'oreal infallible matte во туба што е и Revlon, која од овие е подобра?
  Имам мрсна кожа, а ми треба пудра со голема покривност.
   
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.981
  Допаѓања:
  8.233
  Пол:
  Женски
  Пааа ревлон ја немам користено, ама по мое искуство сите мат и во туба се совршени за мрсна кожа и обично повеќе покриваат.
  Конкретно оваа во туба има добар состав, не е пренатрупана со силикони, јас не можев боја да си опреелам затоа што ми беше темна. Околу 750 мислам дека е, а на акција по 400-500 можеш да ја најдеш, така да не е штета ако не ти се погоди.
  Е сега ревлонот е поскапа, доста добра пудра, ја фалат ама колку е full coverage како што бараш, не знам.:D
   
  На buba4e89 и Unicornus им се допаѓа ова.