Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.960
  Допаѓања:
  110.913
  Пол:
  Женски
  И ја имам сува кожа, поготово на челото и кога ќе ставам таму уште повеќе ми правеше да се познаваат.
  Не знам, мене не ми се допадна. Сепак различна кожа, различно искуство, пред да ја земам и јас тука читав позитивни искуства :)
   
  На glittergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  9.206
  Пол:
  Женски
  Која ја користиш сега? И јас имам сува кожа кај челото и никако да погодам некоја пудра.:|
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.960
  Допаѓања:
  110.913
  Пол:
  Женски
  Па уште ја имам оваа, не сум ја дотрошила и таман сакав на Хелти Микс да дадам шанса, фати ова со Коронава и ми се одложи купувањето.
  Хелти Микс доста ми ја препорачаа, а пред тоа од Авон ја користев оваа:
  s-l400.jpg

  Се двоумам пак да ја земам (а веќе немам од кај да порачувам од Авон и затоа сакав да сменам), но ниедна ко оваа не ми одговарала, сите ме прашуваа шо пудра имам, лицето стакло ми го правеше. А други па викаа ич не им била убава, сепак ќе да е до кожата, на секој нешо различно му одговара.

  Пробај ја и ти Хелти Микс, чим се доста задоволни од неа, би требало да е добра. :)
   
  На poppie и f.girl им се допаѓа ова.
 4. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.704
  @f.girl @Dream-Girl Пробајте ја хелти микс. Јас ја користам, имам сува кожа и убаво дава свежина. На попуст е во Еликсир -750 ден.:inlove:
   
  На Dream-Girl и f.girl им се допаѓа ова.
 5. Dandra

  Dandra Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  66
  Max factor ili loreal kupete si ili cd i kraj najdobri se a dr sve se dzabe frlanje pari

  I mene me interesira
   
  Последна измена од модератор: 16 мај 2020
 6. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Ако не треба голема покривност, ВВ или ЦЦ пудрите се ОК за на лето мислам. Над нив само бронзер или руменило и топ изглед. На крај може фиксатор за шминка,а и не мора, кој сака.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.704
  Оксидираат повеќето пудри од тие брендови.
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Дали е Ревлон колорстеј на попуст во Зегин? И ми треба малку помош со нијансите. Ја имав 150 buff но ми е пресветла, која оди после неа со жолт подтон? 180 можеби?
   
 9. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  4.013
  Не е на попуст, некој имаше ставено слика на форумов дека е купена намалена па им пишав, но по редовна цена си е 790.
  Инаку да 180 е потемна и со жолт поттон, јас ја користам, а сум со доста светол тен.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. glittergirl

  glittergirl Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2015
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  1.990
  Пол:
  Женски
  Јас се мислима да ја купам биодерма тонирана крема со спф 50.
   
 11. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Јас имам сигурно 6,7 разни ББ и ЦЦ креми, и сите во глобала ми се ок. Една ми е само со спф, 20 мислам беше.

  Се двоумам која пудра со спф да ја земам!? Читам, но немам идеја која.
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Спф во пудра не штити скоро воопшто. Не е замена за крема со спф. За да имаш корист ти треба мноогу пудра. Посебно бидејќи пудрите се најчесто со спф 15, 20, што е многу малку. Така што мој совет купи си пудра која ти одговара плус крема со висок спф :)
   
  На poppie и Ева33 им се допаѓа ова.
 13. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  5.684
  Препорачајте ми некоја солидна покривна пудра, што не оксидира за комбинирана кожа со минимално изразени суви делови на образите.
   
 14. Dea.1519

  Dea.1519 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Zdravo, dali vo nekoja od parfimeriite kade se prodavaat bourjuis proizvodi ima testeri?
   
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Ne veruvam deka gi imaat ostaveno testerite,bev vo dm pred nekoj den pobarav tester od eden korektor mi rekoa devojce povleceni se radi situacijava pa odposle mi tekna ama srekja od oko si go pogodiv
   
 16. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Хелти Микс е на попус во ДМ, 700 денари:D
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  5.684
  Нешто збор повеќе за Боржуа 123 пудрата.
   
 18. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Јас ја имам користено, имам комбинирана кожа со суви делови (посебно околу носот). Има солидна покривност и не оксидира, лесна е на лице ама малце ми ги изразуваше сувите делови и изгледаа како лушпи. Само поради тоа не би ја купила повторно
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.038
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од пудрата на Фенти Бјути,сакам да нарачам преку официјалниот сајт. Поштарината е 9,95долари преку Dhl.
  Меѓутоа ме занима дали е за комбинирана кожа,дали е трајна?
  8966A52C-5E9A-4FA4-A23E-56523AEBCDEB.png
   
 20. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.452
  Јас не бев задоволна од пудрата, имам комбинирана кожа, ми ги истакнуваше порите и сувите делови кај образите и по некое време носење ми се собираше во наборите околу носот и на челото... Многу лошо ми изгледаше лицето со пудрава
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.