Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Оваа е за комбинирана со мрсна т-зона.
   
 2. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.452
  Таква кожа имам.. напишав горе.
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  За комбинирана, мрсна кожа е, ама по подолго користење увидов дека не стои убаво на кожата. Се гледаат порите , не ми се допадна сепак. На почетокот ми се гледаше супер
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kahlua

  Kahlua Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Според мене оваа пудра е за екстемно масна кожа. Мојата кожа е комбинирана и премногу ми го сушеше лицето, но не е тешка и океј изгледа после 6-7 работни часа. Ја пробав и со прајмерот, не ми промени мислење дека е ту мач.

  Најголема предност е што има голем избор на нијанси и со сигурност ќе најдеш подтон и нијанса која ти одговара.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски
  Некоја да ја има пробано пудрава на NYX Can't stop won't stop?
   
 6. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Јас , моја омилена пудра !
  Има средна покривност , многу е сува и матт . Доколку имаш комбинирана кон масна кожа би ти одговарала но ако имаш суви делови мислам дека не бидејки се познава и ги истакнува. Особено сега за топлите денови ме држи матт цело време
   
  На koritsaki и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  Фала ти :) која нијанса ја имаш? Ќе ја земам само уште нијанса да изберам светла неутрална :) немам суви делови, лицето баш ми е масно
   
 8. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Nude е мојата портокалова е доста
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  Ја порачав alabaster ,благодарам уште еднаш :inlove:
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Дајте слика од пудрата
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам веќе пола година на maybelline Fit me matte plus poreless, одлична ми е.
   
  На Moon2255 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Selest и buba4e89 им се допаѓа ова.
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  18.670
  Пол:
  Женски
  Која цена е?
  Ја има ли кај нас во Alexander?
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски
  Јас ја порачав по цена од 13 евра со 20% попуст од страната на NYX
  за во Мк треба да ја има во Александар :)
   
  На ludamaja10 и senza.parole им се допаѓа ова.
 15. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  18.670
  Пол:
  Женски
  Им пишав, чекам да вратат. :D
  Од Софи видеото го гледав и ептеМ ми се допадна.
   
  На ludamaja10 и koritsaki им се допаѓа ова.
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  Баш пиши што ќе ти одговорат. Ќе пишам мислење од понеделник натаму кога ќе ја пробам :)
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 17. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  18.670
  Пол:
  Женски
  Ми вратиле дека ја имаат.
  1250 ден. и' е цената, јас за нијанса Vanilla прашав, ја имале и таа. :)
  Пиши обавезно како ќе ти се свиѓа и пиши за твојата нијанса каков подтон има.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  Јас ја одбрав Alabaster , се консултирав со нив ми рекоа дека нијансава спаѓа во светлите со неутрален подтон. Супер штом ја има, ќе ти кажам обавезно каква е :)
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Пудра за нормална кожа накај сува која добро покрива? До 600-700 ден. Боржуа хелти микс ми е слаба, a L'oreal infallible ми се собираше во линиите
   
 20. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Препорака за ваква пудра, салам вака на лицето да ми легне и ваков бронзер, како на Елена Screenshot_20200519-215043_Chrome.jpg