Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.033
  Пол:
  Женски
  Mac studio fix fluid
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Отприлика која е цената и каде го има?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Околу 2500, во MAC Skopje City Mall
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cvetce12345

  Cvetce12345 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2020
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Девојки што мислите за пудрата од авон 24 hours?
   
 5. Elena1001

  Elena1001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  987
  Пол:
  Женски
  Женски помагајте, кажете некоја пудра за сува кожа. Доста ми е сува кожата но приметувам дека кога ќе ставам од кремата eucerin hyaluron filler пудрите малку од малку подобро ми легнуваат. Сакам да биде долготрајна, да изгледа природно на лицето и најважно да има убав жолт подтон. Имам чуден тен на лицето, баш сум жолта.
  Многу барам знам :)
  XM ја користев поодамна ама за многу кратко ми ја снемуваше од лице. Ревлонот е супер но немаат жолти нијанси, пробував да правам микс од две но не е тоа тоа а супер ми легнува. Сега ја користам bourjois always fabulous но пак е проблем подтонот ко да ми е на портокалово, и ко да не е за суво лице. Имам користено и доста други пр. loreal true match, премногу ми е ретка и како да не ми легнува воопшто на лицето туку си клизи пудрата.
  Дајте предлог
   
 6. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.630
  Пол:
  Женски
  Буржоа Хелти микс, има и убави нијанси со жолт подтон.
   
 7. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.487
  Допаѓања:
  9.300
  Мислење за оваа пудра за секој ден за ова време за комбинирана кожа со мрсна т зона?
   

  Прикачени фајлови:

  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Одличен ! Јас го нанесувам со прсти така најдобро ми се покажа , инаку пробав и со четка и мокро сунѓерче . Прекривноста е слаба кон средна , но сепак покрива . Дава здрав изглед на лицето , јас имам комбинирана кожа , ја сетирам со бебешката пудра од ДМ babylove и стои 4-5 часа без проблем
   
  На ludamaja10 и pamelche им се допаѓа ова.
 9. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  А подостапна и поевтина варијанта, бидејќи не живеам во Скопје?
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.033
  Пол:
  Женски
  Јас овде ја купувам 30евра.
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Некоја друга подостапна слична на оваа оваа само во Ск ја има
   
 12. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  18.670
  Пол:
  Женски
  Вршат и достава.
  Пиши им на Инстаграм.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.033
  Пол:
  Женски
  Пробај ја на makeup revolution define & conceal може ќе ти се допадне.
   
  На mssuniquee и Amelia им се допаѓа ова.
 14. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  Добар состав има?
   
 15. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Некој да предложите течна пудра од кои сте задоволни? (слика и цена) Благодарам однапред
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.188
  Допаѓања:
  3.391
  Пол:
  Женски
  Кој број од Мејбилин фит ми мат одговара на Боржуа хелти микс 52? Знам дека нема тестери и не сакам да се задржувам долго во ДМ.
   
 17. lalinda

  lalinda Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  6
  Предложете ми пудра, имам многу суво лице и бел тен. Некоја што ќе покрива убаво и да не ми биде тешка на лицето, ако воопшто е можно тоа :D и цена ако знаете колку е
   
 18. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  на bourjouis city radiance, природен изглед, добра покривност, и топ е за сува кожа а преубаво изгледа ко крем да имаш ставено и башкс имаш светли нијанси шо не се портокалови
  ПЛУС 30 спф и нешо за против загадувања..искрено одлична е и за комбинирана нормална кожа со малце сетирање пробај јс може ке ти се свиѓа
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Мислење/искуство за loreal infallible foundation fresh wear, далии ја препорачувате ? :clap:
   
  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.
 20. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  преубава е ако си најдеш нијанса, за комбинирана мрсна па и за нормална мислам дека ќе е топ. Мат е и трае, природно изгледа и покривна е лесна е.Малце се лоши светлите нијанси затоа имав јас лично проблем, инаку може би ми била и омилена пудра.
   
  На Astrum.Obtutus и blady им се допаѓа ова.