1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тиесто (Tiësto)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од babylove123, 30 јули 2011.

 1. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Tijs Verwest (Тајс Вервест) е роден на 17 јануари 1969 година во Бреда, Холандија. Во својата кариера и работа е на далеку познат како DJ Tiësto .Читателите на едно од најдобрите клубски и денс списанија - Mixmag, ги одбраа најдобрите диџеи на сите времиња. На врвот се најде Тиесто, кој зад себе ги остави легендарните Карл Кокс и Пол Ван Дајк.41-годишниот Тиесто, уште нарекуван и "master of 'Trouse'", со извонредната кариера која ја имаше до сега, многуте настапи ширум светот и четирите албуми кои се продадоа во голем број на примероци, секако дека заслужeно се најде на првото место.

  [​IMG]

  Оваа песна ми е една од омилените :)
  http://www.youtube.com/watch?v=b3mOLJvbBwQ


  Јас го обожавам човеков . Што мислите вие за него?
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  На 1ви Септември лани во Скопје на Тиесто ооооооооооо какво доживување беше тоа закон е Тиесто многу си го сакам 8) 8) :inlove:
   
  На alekcoki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
 5. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  Мене многу ми е криво што не бев на 1 септември :( . Ај се надевам дека за брзо време пак ќе дојде :)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Искрено, не ми е нешто посебно. Не за друго, туку затоа што не обожавам ваков тип на музика.
  Најубава ми е Traffic, веќе сте ја постирале.
   
 7. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
 9. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 10. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Имам само едно видео CD со Тиесто од негов концерт live from Berlin мислам дека беше...има повеќе песни што ми се свиѓаат, некои од нив ставила Виножитка, да не се повторувам само ќе додадам.
  Мене лично типчево ми се свиѓа, ептен му е моќна музиката...сакам да го слушам.
  http://www.youtube.com/watch?v=MSvG8u7PdVM
  http://www.youtube.com/watch?v=2EaE0_gQ ... re=related
   
 11. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Другите можат само да се трудат да бидат како него.Најдобар е. :clap:
   
  На babylove123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
 14. alekcoki

  alekcoki Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  31
 15. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  незнам ама Тиесто го мрзам :)
  Бидејки мислам дека неговите песни не се за така доам да си ги слушаш.. е што ке пееш ммммммм
  А за во диско Лајк Лајк
   
 16. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  незнам ама Тиесто го мрзам :)
  Бидејки мислам дека неговите песни не се за така доам да си ги слушаш.. е што ке пееш ммммммм
  А за во диско Лајк Лајк
   
 17. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  Јас го сакам до даска. Едноставно, од мала го слушам, и ми е царски диџеј. Значи цар !
   
 18. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
 19. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
 20. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Го чекам денот кога повторно ќе дојде во Скопје. За неговиот квалитет нема што да се праи муабет.. најдобар е. 8)

  http://www.youtube.com/watch?v=IP8OVYyuC60