1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тиктокификација на дебатен клуб: Заеднички профили на парови

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од theowndemon, 21 април 2024.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. FriendOfDorothy

    FriendOfDorothy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2024
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    2.285
    Тоа е sooo 2010s. Како и самиот фејсбук. Фејсбук немам повеќе од 5-6 години. Ме потсетува на тетки со семе синапово цитати, пиши ,,да" за Св. Петка да влезе во твојот дом (навала од ,,да" во коментари), заеднички профили, мажена жена која се потпишува ,,Stojanka Trajkovska EX Stavrevska", цели албуми од одмор без некаква селекција на слики у фазон ,,Elena added 200 photos to album Summer 2013", ини фини, цитати од џамбазов, политички сатуси, споделување на песнички од јутуб. Пензионерска платформа. Мислам дека и најмногу говор на омраза токму на фб имам читано.
     
    На Mumoftwo30, Scott Weiland, dandelionsss и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Mazegin

    Mazegin Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    831
    Ауу да. Мнг смешна работа ми е тоа. :rofl:
    Некако повише ми делува како презиме од прв брак, уствари моминското да ти било. :rofl::rofl:

    Едит: членот погоре напишал нешто во врска со мал милион албуми. Мислам дека луѓето веќе нема што не објавиле на фб. Каде јадат, каде пијат, еднаш на почетна ми излезе пар гушнати и легнати во џакузи. Дел од коментарите беа “хејеје од што е матна водата?” :worried: Не знам која е поентата на такви пре интимни моменти да се објават на соц. мрежи? Да се пофалат на комшиите најверојатно. :?: Што според мене е простачки и грозно. И не е задолжително секое кафе и оброк да се сликаат. :rofl::rofl::rofl:
     
    Последна измена: 22 април 2024
    На Anyshka, VDT2906 и Mrs. right им се допаѓа ова.
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.701
    Допаѓања:
    11.124
    Пол:
    Женски
    • Како гледате вие на заеднички профили на парови?
      - Ужас, како едниот партнер да е принуден да прави нешто такво, само за да "заслужи" нечија доверба.
    • Која би била причината за постоење на истите?
      - Недоверба, љубомора.
    • Дали постои страв од изневерување и дали затоа би постоеле заеднички профили? Колку би биле ефективни?
      - Да, затоа и постојат. На една моја пријателка од личен, профилот ѝ стана заеднички. Она е прилично тивка и повлечена, многу културна. Ама не се противеше. Често мене кога ми беше потребна мажот ми враќаше. На крај ќе речеше тука не е х, туку у. И после кога ќе се видевме мораше да се правда. Мене ми беше незгодно, избегнував и да ѝ пишувам зошто често со тоа како да ја ставав во незавидна позиција.
    • КОЈ од партнерите го контролира профилот? Дали има можност за еднаков пристап?
      - Машкото, секако. Нема можност за еднаков пристап.
    • Што при разделба/развод?
      - Пријателката од погоре имаше развод. Буквално мина низ пекол и до ден денешен не ми кажала ништо лошо за мажот. Не дека не гледав што се случува. А не бев само јас свесна за односите меѓу нив.
    • Дали се работи за зависност од партнерот? Како е љубомората вклучена?
      - Жената се облекува(ше) многу скромно, мажот често ја стегаше за лакт и беше љубоморен. Она не се ни фарбаше (со 1/2 бела коса) ама ептен убава и кротка жена, буквално невозможно да не привлече внимание со нејзиниот карактер. До ден денешен е истата, сега живее далеку поубав живот и си замина, оти виде дека нема аир.
     
    На Petar Pan 085, Gosh, anggell и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Bouncing Joy

    Bouncing Joy Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2022
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Машки
    Немам проблем со заеднички профил иако јас лично не би правел ама мислам дека заеднички профил во брак е еден гест на љубов и почит пошто во брак нема што а и нема потреба да кријат било што меѓу себе брачните партнери освен ако некој сака да шврља настрана по социјални мрежи ондак да потребен е посебен профил.

    Моментално сум во врска каде и двајцата ги оставаме телефоните на маса и немам проблем да и го покажам телефонот и да и отворам чат кога ќе го побара тоа од мене а нема ни таа проблем кога јас ќе го побарам истото. Некој ќе рече љубомора и посесивност ама ако ти го сакаш и почитуваш партнерот нема да имаш проблем да отвориш чат и да кажеш со кого пишуваш пошто во врска/брак не треба да има никакви тајни
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    15.396
    Допаѓања:
    47.370
    Пол:
    Женски
    Многу ми е загреота
     
    На Scott Weiland му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Rovena

    Rovena Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2023
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Покрај наведениве причини во воведот, има уште една.
    Тоа би биле маж и жена што воопшто не се замараат за фб, не постираат ништо, не лајкуваат, користат само за да следат промоции во Тинекс, Рамстор, Сити мол. Имаат горе долу ист круг на пријатели, и немаат потреба од два профили, зашто интересот е единствено тој. И да, пак е глупаво да се двајца потпишани, ама и самите социјални мрежи се глупост.
     
    На Mumoftwo30 и Gosh им се допаѓа ова.
  7. Manako2

    Manako2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    5.315
    Пол:
    Женски
    Една мајка,заедно ни учат децата па нема фб,го користи тој од мажот и. Немој да си пишува со други тој,така ќе го контролира.И сега двајцата ги читаат сите пораки. Еднаш во кафич,ајде да се сликаме и означи ме. Не дека некој ми брани ама што има да стои на мој профил туѓ маж што не го ни знам. Престанав да и пишувам освен на вибер,ќе ми чита женски муабети секој ден нечиј маж.
     
    На Gosh, Anyshka и eliesaab им се допаѓа ова.
  8. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.188
    Допаѓања:
    11.135
    Пол:
    Женски
    За мене нема поголема глупост од заеднички профил, ни во врска ни во брак. Како да немаш сопствен идентитет. Секој човек си е за себеси. И нема врска то демек ајде во брак сте па така нема некој да се швалерисва. Тој што сака да си оди наоколу дали имате или немате заеднички профил ќе го прави тоа. Плус ти пишува некој порака пример другарка и зошто партнерот да чита? Која е поентата? Можи другарката сака нешто само мене да ми кажи....
     
    На Mumoftwo30, Anyshka и eliesaab им се допаѓа ова.
  9. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.173
    Допаѓања:
    32.286
    Пол:
    Женски
    Каква гест на љубов со заеднички профил?
    Аха да, тој/таа што сака да швља сигурно ако имаат заеднички профил нема да швљаат, која глупост.
    А што има партнерот да ми чита што сум пишувала со другарка, или обратно, може сака никој да не знае.
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.570
    Допаѓања:
    18.439
    Пол:
    Женски
    Ма каков заеднички профил, јас ни креветот не го делам со него не па профилот. :rofl:
     
    На Snowflake97, FridaodaMk, Mumoftwo30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.173
    Допаѓања:
    32.286
    Пол:
    Женски
    А после развод на кого ќе му остане заедничкиот профил? :D
     
  12. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.570
    Допаѓања:
    18.439
    Пол:
    Женски
    Незнам за профилот ама креветот јас ќе го земам :rofl:
     
    На FridaodaMk, Mumoftwo30 и Anyshka им се допаѓа ова.
  13. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Marija Kire Stojanovski denes slavi rodenden....
    I ti od kultura pises srekjen rodenden a nemas pojma na koj e...
    Se naoga nekoj pise: :Dsrekjen rodenden kolega da si ziv I zdrav I od dole komentar fala mnogu kolega ama na Mare e rodenden :D
    I sto da se odgovori poveke....:D
     
    На FridaodaMk, Mumoftwo30 и Anyshka им се допаѓа ова.
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.488
    Допаѓања:
    108.509
    Пол:
    Женски
    90% од тие заедничките профоли имаат и посебни профили под друго име..
     
    На Mumoftwo30, Anyshka, Adidas888 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Petar Pan 085

    Petar Pan 085 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2023
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    1.909
    Пол:
    Машки
    Точно
    Така да нее правило ако имаат заеднички профил нема да се изневеруваат , ќе си направи лажен профил :D
     
    На Mumoftwo30 и Anyshka им се допаѓа ова.
  16. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.149
    Допаѓања:
    4.853
    Пол:
    Женски
    Имам пријатели со заеднички профил, мажот е во странство жената е тука, и најјако е кога сами си коментираат на слики,ке пише он многу те сакам и она му враќа од истиов профил,абе циркузи се.
     
    На Snowflake97, Mumoftwo30, Petar Pan 085 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.570
    Допаѓања:
    18.439
    Пол:
    Женски
    Они и синг ко се, праат лажни профили па што останало за во брак :D
     
    На FridaodaMk, Anyshka и Petar Pan 085 им се допаѓа ова.
  18. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    1.142
    Ова ми е тотално без врска. Подобро да немам профил отколку ова да стои.
     
    На Anyshka и Petar Pan 085 им се допаѓа ова.
  19. Andrijano31

    Andrijano31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2021
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Машки
    Глупости во колор издание.
    По тоа ќе процениш колку им тежат мозочињата.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LiquidLuna

    LiquidLuna Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2021
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    18.621
    Пол:
    Женски
    Нема кој не познава или нема видено некој ваков профил и најјаки се жими се :rofl:
    Едни познаници, Југославија генерација имаат заеднички профил ама КирчеМаријана Трајковски
    Името и презимето споено. И ако го бараш Кирче пример, нема да го добиеш оти Маријана се расправа у ЖДМ. Ама Кирче стои на профилот и неговиот роденден е ставен, пошо он е мажот во куќата нели. ( Ова се нивни зборови, не јадам трици на празно :rofl: )

    А еднаш женава ми беше пишала за вагинален проблем, дали сум имала искуство. Викам сигурно нема да ти се исповедам на профил кој што маж ти го чита, незгодно ми е. И ми се јави накурчена " па секако ќе му кажела она на него, шо имало врска дали сум пишала "

    И тука можеш да видиш колку им сече паметот и на Кирче и на Маријана :rofl:

    А на прашањето зашо немаат посебни профили, "Не им требало, се си кажувале они, баш се"

    .. проблеми у глава се ова јас мислам :)
     
    На Mrs. right, Selena01, злоба и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.