1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тиктокификација на дебатен клуб: Bryan Johnson и трагањето по младост

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од theowndemon, 7 април 2024.

?

Дали сте слушнале за проект Блупринт?

  1. Да

    7 глас(а)
    25,9%
  2. Не

    20 глас(а)
    74,1%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    19.663
    Допаѓања:
    265.840
    Со оглед дека секоја будала е инфлуенсер тиктокифициран, не ни сфаќам што уствари да дискутираме. Немав слушнато, прогуглав, уште една будала во низата, овој ваљда мочка не пие, уште тие да треба да се дискутираат :?: Вишак пари и време, сВе тоа за на ГО.

    Не знам кај предложувате теми, јас предложувам еве следно ББЛ (значи не било која операција, конкретно), зошто е толку популарна иако носи толку голем ризик од смрт.
    Тагнете ме ако не видам.
     
    На eliesaab и Gosh им се допаѓа ова.
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.897
    Допаѓања:
    158.374
    Пол:
    Женски
    https://forum.femina.mk/threads/Тиктокификација-на-дебатен-клуб-договори.34767/
    Обично во второто мислење на секоја нова тема го ставам линкот на кој се предлагаат теми и тој шо ја предлага секогаш добива ознака. :D

    Пример за операцијава и да се збора конкретно евентуално прашањата ќе надовестат и други зафати пошто би се видел "Кардашијан ефектот", поставување "body trends" онлајн итн. Иако можам да видам како BBL би се направил "ѕвездата" во тој контекст. Додуша моментално, од кога Кардашијанс извадија импланти, е во пад. Јас лично би вклопила во некоја тема за "Кардашијан ефект" со нагласок на BBL пошто беше огромен дел од нив како и од стандардот за убавина последните години пред heroin chick да дојди ин пак.

    Ова ме потсети дека сакав да предложам тема за променети стандарди за убавина и зошто џен зи личеле постаро муабетите. :D И ЏоЏо Сива драмата и како и негативен PR е полезен.
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.897
    Допаѓања:
    158.374
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2024-04-10-10-50-51-590_com.miui.gallery-edit.jpg
    Дали ова значи дека џинџер не е здраво? :D :rofl:
     
    На CameliaMiller, Cosmic Girl, Космонаут и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    39.884
    Мислам, можел само на психолог или на психијатар да отиде, и да си живее нормален живот, ете со син му да одат да изиграат партија фудбал, после да отидат на по едно пиво и пица, на враќање да купат сладолед и да го кркаат додека гледаат некое филмче...

    И не изгледа нит помладо, нит поздраво. Баш напротив, изгледа болно, неухрането...

    Треба да ксне нешто мрсно, ајвар пример.
     
    На CameliaMiller, eliesaab и theowndemon им се допаѓа ова.
  5. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    19.663
    Допаѓања:
    265.840
    Не ми е идејата за општо пластични операции, зборувам за екстремно опасна операција, последно на пример, мајка на 7 месечно бебе (и две постари) почина. Така што не ми е идејата која ставила вештачки трепки и филери, туку операција која носи голем ризик од мачна смрт.
     
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.897
    Допаѓања:
    158.374
    Пол:
    Женски
    Ако дискутираме директно и само операцијата изолирано од то зошто е популарна и кој ја прај популарна, не знам како би се вклопила во темата. Али ако имаш идеја како - пиши во темата за договори или пиши ми ЛП.
     
    На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.897
    Допаѓања:
    158.374
    Пол:
    Женски
    Не велам дека заборајв да напишам потсетник, ама ... Утре ја заклучвам темата. :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.