1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тинејџерски волк (Teen wolf)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од GoldenRose, 30 август 2012.

  1. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Значи продуцентиве на серијава ме убиваат, секогаш се вака долги паузите(facepalm) Eптен ми фали,и јас едвај ја чекам новата сезона(poolparty):D
    И додека чекаме нова сезона, ве поздравувам со сликава.
    [​IMG]
     
    Последна измена: 7 декември 2014
    На GirlRose и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
  2. ivchee.ivche

    ivchee.ivche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Фала многу, ја најдов конечно и почнав да ја гледам:inlove::inlove:
     
    На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Од серијава ја имам гледано првата сезона. Кога се прекина, зошто јас изгледа проколната сум ко ќе почнам серија да прекинат, сериозно мислев дека има потенцијал и дека ќе биди нешто натака, ама откако се врати ми е онака ништо како што беше првата сезона. Како да фали нешто ама сепак ... :)
     
  4. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Леле,изгледа некој од главните ликови ке си иде,колку што разбрав,аман бе во 3-та сезона баш беше добра екипата на глумци,ми фалат сите од 3-та сезона,многу!Јас повторно ја изгледав целата серија,едвај чекам 5-та сезона.Нешто што очекувам од новата сезона е да ги спојат Париш и Лидија бидејќи многу си одат заедно.

    А,може некој да ми објасни што е финтата со "Desert Wolf" се спомнуваше во 4-та сезона но,јас не обрнав многу внимание?
     
    На kim.k, the.vampire.girl и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  5. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.579
    Јас само што започнав да ја гледам.Прв пат гледам вакви серии.Првата епизода од првата сезона ми се допадна.Тинејџерска,хумуристична и малку хорор.Баш како за мене.Додека сите епизоди ги изгледам ќе започне 5 сезона (според мои пресметки) (poolparty)
     
  6. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Никој ли не ја гледа новата сезона? Епа добро, тогаш јас ке си пишам. :D

    Ми се допадна првата епизода, беше баш опуштена и хумористична. Натаму исто така беа добри епизодите, но четвртава беше аут, дефинитивно многу лоша епизода. Не можам да речам дека ми се многу допаѓа атмосферата во серијава, ниту пак спуштам палец надолу. Не сум ни сигурна дека нешто ми е јасно во серијава, натаму кога ке ги објаснат работиве се надевам ке биде интересно. За новиот лик - Тео, можам да кажам дека МНОГУ не ми се допаѓа, скроз антипатичен. Друго, се надевам дека со овој љубовниов триаголник (кој крајно го нејќам) со Стајлс нема да го уништат карактерот на Стајлс и едвај чекам да видам што му се случи. :sweat: Многу ми се допаѓа акцијата со Малиа, нависина и се менува карактерот, срцка е. :l:
     
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам, само не ми текнало да коментирам.

    Серијата веќе не ми е истата, друго е без Алисон, Исак, Дерек ( No more Sterek ;(), Дени, Итан и Ејден. И Питер го нема, ама он секогаш се појавува од некаде, мислам дека пак ќе го видиме. Изгледа дека и Џексон ќе се врати, Колтон објавил слика на фб со повеќето актери, а и си замина од Arrow, па ќе видиме.
    Новата сезона е добра, ама не можам да кажам дека сум нешто презадоволна. Ми се допаѓа што уште има хумор, ама малце претераа со убиствава и со докторите. Тео воопшто не ми се допаѓа, како по обичај Стајлс е во право. Кира и Скот ми се срцки, посебно во последнава епизода. Мило ми е што Скот продолжи напред после Алисон, но сепак не ја заборави.
    Глумата на Дилан е нешто најдобро што се случило на серијава, ме воодушеви на почетокот на петава епизода. Не ги сакам Стајлс и Малиа заедно, а Париш и Лидија се добар пар, ама јас секогаш сум била и секогаш ќе бидам Stydia фан. Се изнарадував на сцените со нив двајца во последниве две епизоди :inlove:, мило ми е што не ја заборавија хемијата помеѓу нив двајца и покрај Малиа и Париш. Уште кога го видов ова на твитер, готова бев. :l:
    [​IMG]
    Најдобри сцени од овие пет епизоди ми се дефинитивно овие:
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    И ова за крај:
    [​IMG]
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    ^ Сериозно ја споредуваш смртта на Алисон со таа сцена? :o(facepalm)(facepalm)
     
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.579
    Секоја нова епизода се повеќе и повеќе ме копка.Искрено овој Тео некако ми е антипатичен. Ми изгледа како да е оној најглавниот.Овие докторите навистина се страшни.Самиот факт дека тие сами ги прават суштествата натприродни.Ја сум сепак за Стајлс и Малиа.На крај краишта веќе 5 сезони Стајлс се обидуваше Лидија да ја придобие,а пак ништо.Во споредба од оние четири сезони оваа е пострашна. Сега не знам што ќе се случи на оној со третото око,и зошто му требаше вресокот на Лидија да го снима :?: .Искрено многу ме интересира што има во таа книга.Не знам дали само јас го забележав,но во оваа сезона до сега има многу суштества од претходните четири.Инаку да прашам каде е Исак?И зошто Дерек се откажа?Не е интересно без него ;(
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема потреба од толку буквално сфаќање на работите, барање влакно во јајце и facepalm-ови. Работата не е дека e истата ситуација или било што, се беше друго таа сезона, туку сличноста во стравот кој се појави и кај Скот и кај Стајлс дека ќе изгубат некого што сакаат. Дури и тоа двете они што го кажуваат е намерно направено да си личат сцените.
    Инаку, уште додека го гледав тој дел ми текна на оноа Стајлс што и го збореше на Лидија:
    Исак си замина од градот заедно со Крис, татко и на Алисон.
     
    Последна измена: 23 јули 2015
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.579
    Секоја нова епизода ми ја прави серијава поинтересна.Искрено сега овој Тео.Мислам после ова не знам што да мислам за него.По сето тоа со потписот,а сега ова.Новата епизода некако каша-попара.Што значи сега враќањето на асмата на Скот,баба и на Лидија,мајка му на Стајлс.Некако не ми е јасно,но сигурно во другите епизоди ќе ми се појасни.Секако и ова со пијалоците во тој барот.Навистина е збунувачки.
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Вчера ја почнав 4 сезона.Како и сите други на почеток серијава ја сметав ептен досадна затоа што сето тоа го имав видено во ТВД амаа кога почна 3 сезона серијава ми стана број 1.

    Дерек ахх Дерек ми е омилен (мажот ми), ме полудува човекот, едноставно е прекрасееееееен, многу навивав за него и Џенифер ама кога се покажа која е и што е ми падна жал за Дерек.Многу ми е сладок кога зборува со жена бре ахх :inlove:.Верувале или не ама на секоја сцена каде што го повредуваа Дерек рикав како магарица, срцето ми се кршеше кога го тепаа ;(.
    Знам дека ќе го нема во 5 сезона и едноставно не знам како ќе живеам без него во серијава :u::u::u:.Ако умре има езеро да направам од солзи, ахх.
    Зошто секогаш се палам на постари мажи? :^):rofl:

    На второ место ми е Стајлс и он е мој дечко, никој да не ми го зема, 10 години разлика не се многу, он е мој и точка.Многу навивам за него и Лидија но џабе навивам.Едноставно ми е срце дечково мој :inlove::inlove:

    Близнаците, сеуште ги мешам, и не им знам имиња, ама синоќа ја изгледав епизодата кога еден од нив умира и едноставно ;(;(;(;(;(;(;(;(, не можев тоа беше крај за мене, да беше ТВД ќе се излечеше ама ова е ТW нема бегање.Како умре бееем, зашто зашто, уште не можам да го преболам ми фали :u:;(

    Исак, аххх, овој ми е швалерот :rofl::rofl:, зошто замина зоштоо, сакам да те гледам сакаммм :punch::punch:Со Алисон ми беа прекрасни, и делот:
    [​IMG] :rofl::rofl:

    Алисон за неа воопшто не ми беше жал, ама ич ептен ме нервриаше си заслужи :*

    Питер, многу секси си бре човек :sweat: се гледа Дерек на кој се истерал :lol:.Прво мислев дека е злобен но човеков е океј, многу е себичен и ми смета тоа, секогаш гледа само за себе..(и повторно постар маж, аман веќе ќе ми објасни некој зошто секогаш се палам на 30+ годишни?:@)

    Кира ми е супер, немам многу да коментирам исто и Лидија, и девојака на Стајлс (како се вика, по ѓаволите?)

    Скот ми е поседен на листа зошто е вториот Стефан Салваторе (знам дека многу споредувам со ТВД ама ликовите се тие).Секогаш ги штити пријателите, девојка му, никогаш никој не убива, демек алфа а појма нема од животот.Навистина како може он да е алфа а сите да го тепаат? :^)

    Ако сум заборавила некој значи не е вреден да се коментира :D
     
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.579
    За последнава епизода I'm like: Ах Скот,Скот...
    Со нетрпение ја чекам следната епизода за да видам како ќе му ја смачкат фацата на тој Тео.Многу ме нервира,сепак на крајот и не е the good guy (барем така си мислам).Пет сезони со Стајлс,а сега?Скот ја направи најголемата грешка еver.Сега не ми е јасно овие докториве што сакаат да направат.Искрено да прашам дали во оваа сезона има бааги повише убиства од претходните четири сезони или ми се причинува? :)
     
  14. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    И јас почнав да ја гледам.Многу е интересна,оддамна се спремам да ја гледам ама почнував други серии зашто не знаев дека е толку јака.За 4 дена изгледав 3 сезони и сега ќе ја почнам 4тата,по цели денови гледам,оддамна се немам призврзано се серија вака.

    Мене најомилен ми е Стајлс Стилински зашто многу ми е смешен, паметен и највеќе помага кога се во проблематична ситуација.На почетокот многу ми беа смешни со Дерек заедно :D

    Дерек е дефинитивно најсекси муж во серијата со се Питер,и фацата не му е лоша.:inlove::inlove: Не разбирам зашто има најлош живот од сите во серијава и секогаш прв си го добива ама нема врска,штета што не му најдоа некое асално женче.

    Скот-мене ми беа омилени пар со Алисон,се топев на нивните сцени и сега со Кира така -така.:|
    Не изгледа како лидер,како алфа,на пример за разлика од Дерек,ама до сега успешно си го штити пакот,барем поуспешно од другите.

    Лидија-многу ми е убава и многу е јака со тоа bitch attitude,мислам дека треба повеќе да вежба за да ги развие поубаво способностите како банши.Омилени ми се Стилински.:l:

    Алисон-Ме нервираше во втора сезона само,ама немам посебно мислење за неа,сепак пак ќе кажам многу ми беа омилен пар со Скот.
     
  15. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Оваа епизода ми го скрши срцето на парчиња.:u: ;( Многу ме изнервира Скот со тоа што мѕ верува на Тео, а не на Стајлс. Најдоброто пријателство на телевизија се раскина. Сакам да гу удрам тој Тео во фаца и онака му е антипатична, но Стајлс ке го среди во наредна епизода. :D
    Париш е многу згоден морам да кажам. :$

    Наредна епизода самр финале ке биде, којзнае колкава пауза па сега ке прават...
     
  16. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Прочитав дека сезона 5б ќе почне во Март.
     
  17. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    ^^ Јануари почнува 5б
     
    На prettyliar му/ѝ се допаѓа ова.
  18. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Јас скоро ја завршив 5А сезона и едвај чекам Јануари. Премногу се опседнав со серијава ко мало детенце, али им се восхитувам на целата актерска екипа што многу ми се свиѓа и за секој посебно ќе искоментирам, а и приказната е се поинтересна и поинтересна, секоја нова сезона си има своја приказна , си има своја цел и баш му се восхитувам на Џеф за делото.На некои им смета што стари ликови си заминаа па има многу нови али мене тоа воопшто не ми пречи,бидејќи Џеф баш супер се снајди со актерите кои решија да ја напуштат серијата.

    Главниот лик Scott многумина не го обожаваат ама мене баш ми е кул.Велат дека не правел многу гримаси,бил премногу озбилен, али ако изгледаш интервјуа,настани ќе воочиш дека Тајлер е многу позитивна,хумористична личност значи не му е баш лесно да го глуме ликот на Скот, Скот е сосем спротивно сериозен е,повлечен . А за згоден е презгоден :angel::inlove:

    Stiles дефинитивно најомилен лик.Заразлика од Тајлер , Дилан некако има полесна задача со глумењето на Стајлс,бидејќи баш разгледував по нет многу навики од приватниот живот на Дилан се внесени во филмот во ликот на Стајлс , и двајцата и ликот и актерот се да не речам ама скоро исти по карактер.Најмногу го обожавам пошто донекаде се пронаоѓам во него,како тој да е машката верзија од мене :D:l::l:

    Allison неможам многу да а коментирам,на почетокот 1 сезона ме нервираше ептен.Али после ми беше онака кјут,и сега кога повеќе ја нема ептен ми недостига , кога и да ја гледам сцената кога умира плачам.За актерката Кристал немам зборови, прекрасна е.(y)

    Lydia,омилена.Напочеток беше шмизла и онака мислеше само за себе,али предосетив дека Џеф ќе ја вклопи со останатите и ќе ја промени,и да стварно ликот претрпе драстична промена.Холанд е прекрасна актерка , и преубава. И офкорс омилен пар Стајлс и Лидија.:l::l:

    Derek.Ауф за ликов и за актерот немам зборови.Онака мрачен,секси,совршен.И многу ми недостига.:l:

    Kira.Слатка е и ми одговараат со Скот.:* Актерката е пресрцкаста исто така.

    Malia.Некогаш не ја поднесувам , некогаш ја обожавам, али мислам дека требе да и се обрне повеќе внимание , во главните ликови е али многу помалку ја има од останатите (замерка за Џеф).:)

    Liam.(the puppy) Преслатко суштество, го засакав уште првиот пат кога го видов како лик.Браво за актерот оти по природа е срамежлив , а баш се вклопува во серијата.:l:

    Isaac.miss him премногу.Еден од омилените ликови.И недостасува таков лик на серијата.Преубав пар беа со Алисон :wasntme:.

    Тheo.Најзгодниот негативец досега.И браво за оваа идеја на Џеф и останатите кои се одговорни за серијата.Баш е онака цреша на шлагот овој лик.

    Многу сакам да критикувам и да коментирам.Али за серијава немам баш големи критики , бидејќи секојпат ме воодушевува, со неа можеш и да плачеш и да се смееш.А најмногу што ми се допадна е кога Џеф кажа во интервју, првата недела кога почнале да ја снимаат серијата му се јавил на Tyler Posey и му рекол да ги викне колегите на кафе да се зближат повеќе за пријателствата во серијата да изгледаат пореално Tyler му рекол дека веќе биле кај него и го вежбале сценариото заедно.:PМи се допаѓа што сите се како една фамилија и во серијата а и во приватен живот.Ликовите,актерите,приказната,целата серија се е СУПЕР.

    Teen Wolf obssessed
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Леле озбилно ќе треба до јануари да чекаме? (wtf)
    И ми фали Дерек многу не е фер ова :D
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    ^^И мене ми фали,јас мислев дека барем ќе се појави барем една епизода сезонава ама ништо.