1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тинејџерски живот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од cveke123, 12 март 2012.

  1. sweetgirl77

    sweetgirl77 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    12
    Моментално сум во тој период и не ми е баш убав.Секоја ден по некоја расправија или со ,,другарки,, или со родителите.Се обидуваш да објасниш некои работи а никој не те разбира, кога ке помислиш дека се се средило тогаш се се расипува........
     
    На Carolin. и Dreams.678 им се допаѓа ова.
  2. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Мене ми се баш свиѓа тинејџерскиот живот.Нон-стоп 24/7 расправии со родителите,по некои расправии и со „другарките“ како што вели свитгрл777.Ретките но убави излегувања со неколку другарки.Па кога бев во раниот тин период почнав да си го развивам вкусот за мода.Убавина,ке пробам да си го изживеам максимум :D
     
    На sweet-star, QueenElena, RiRii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе :(
     
  4. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Епа и јас спаѓам овде некаде. И воопшто не е интересно. Дестинации Школо-Дома-Школо, нема излегувања со ‚‚другарки‘‘ пошо на прсти се бројат и не се друштвени и едноставно антипатични се.
    Расположение зависи. Скоро секогаш сум сериозна понекогаш дури и намуртена. Со мајка ми се карам често. Со татко ми не зборувам. Осамена сум, досадно е. Навреди летаат на сите страни. Со симпатијата друга приказна, ќе кажам карма. :tmi: Епа тоа е воглавно, монотоно.
     
  5. UltrasGirlMKD

    UltrasGirlMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    Помошшш .. :( Денешниов ден ми е ПЕКОЛ!!! А и не само денешниов и многу претходни личеле на овој...Моја другарка сака мој најверен другар шо го сакам како брат и неможам да поднесам дека он пишува и зборе со неа,иако не ја сака баш како она шо е затрескана (иако ја му кажав дека она го сака и сеа се каам) денес ден преубав,претопол сите излегуваат јас дремам дома ич не ми се иде никаде...Седам на тераса и одеднаш оп две мој другарки се шетат ај премолкнав не ме повикаа .. Седам на фејс гледам мојата најдобра другарка ставила слика кај шо се шета у парк го премолкнав и тој момент..После некое време ми се јавува другата најдобра другарка и ми расправа кај шо го видела симпатијата у парк,седел незнам што дрнмрн..Дечко ми немам теоретски шанси да го видам у текот на недела освен за виќенди пошо не е од мојот град..ЗНАЧИ ПЕКОЛ,УЖАСЕН ДЕН МИ Е..И кога ми изнакажа она едно убаво и се истурив на нејзе оти ако не на неа некој од дома шо не требаше ке настрада,или дечко ми шо уопште не би го сакала тоа ... Едноставно неможам да си разјаснам самата на себе кога и да излегувам и во парк и било кај секогаш они ми се на прво место,а денеска ( и претходни пати ми се има дешавано истото ) не ме викаат,и на крај ми праи извини срцок те заборавив .. :@ :@ :@ ;(
     
  6. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Сега сум во тој период и незнам како е хаха.Понекогаш е убаво ама секој ден се расправам дома,со другарките и ретко кој ме разбира..само некои другарки..Брат ми е помал и ме нервира,се што ќе направи тој,јас испаѓам крива.Школото го мразам,исто и наставникот по историја.
     
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Во средно многу подобро одколку во основно.
    Големо друштво, вистински другарки, излегувања до касно, журки, бегање од часови и по 10 кафиња на ден, смешки, глупости, пијанства во парк, прва љубов (леле кога ќе ми текне кој сум го сакала си се смеам кај ми бил паметот :D ), прва цигара, кавги со родителите, шмекања...
    И уште безброј работа, најубав период од животот дефинитивно, не сакам да заврши.
     
    На theghost, SunshineYo и prettyliar им се допаѓа ова.
  8. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Сега сум во пубертет :D испревртен дел од животот според мене .. на моменти ке се смеам ко улава па после тоа ке ми текне на нешто ке почнам да плачам ко улава :?: некогаш ми е попречено да уживам во пубертетот од разно разни причини па и тука е периодот кога убаво ке се затрескаме во некој |( СЕПАК мислам дека е најубав дел од животот :lol:
     
  9. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Стварно најубав период, секако ако ги одземеме караниците дома и проблемите со школото :lol:
     
    На Coco-Chanel и OneHeart им се допаѓа ова.
  10. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Сега сум во тој период, а досега арно си минувам, немам за што да се пожалам :D
     
  11. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    Тинејџерче сум и јас :rofl:
    Ако учиш си никој и ништо,само за препишување ти се умилкуваат.За да бидеш фаца,треба да носиш скапи работи секако,да си слаб и да го вадиш задникот и градите,да се дружиш со фаци и такви слични глупости.
    Сепак јас се дружам со скоро сите од одделение,сакам правда ама сфатив дека неможе никогаш и едноставно во животот треба да правиш како тебе ти одговара,зашто другите само те искористуваат...Викаат,во средно болје друштво и се,па се надевам хахаххаха
    Моите и не ме пуштаат баш да шетам,ретко,неможам да кажам никогаш. :)
    Си учам.Следната година ќе се трудам повеќе и на натпревари. :)
     
    На yeah му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Она кога си топло-ладно, сакам-не сакам, може-не може. Најубавите и нај луди години.
    Овие години се помнат цел живот.
    Особено во средно. Шмекање, бегања од часови, журки, оговарања, првите пијанства, првиот дечко, првиот бакнеж, па интересните кавги, па нервирањата за оцени. А нај нај нај добриот период е летото. Е тогаш се преродувам.

    15/16/17 се најубавите години според мене. Оние ситници за кои се нервираме како што се „има друга, не ме сака, нема мој број на фустанот, дебела сум, немам добар телефон, таа е поубава, едната веѓа ми е поубава“ и сл други работи се само глупости. Некој ден ќе ни биде смешно тоа што денес сме плачеле за глупости.

    А врвот е кога мислиш нема да најдеш друг, или нема да биде подобро, знајте дека сте грешка. Убавото тек ќе дојде на нас тинејџерите. Иако јас не верувам дека има нешто поубаво од тоа да си тинејџер.

    [​IMG]
     
    На Marossa, Golden, Elena69221 и 5 други им се допаѓа ова.
  13. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Тинејџеρсκиот пеρиод од животот е најубав. Уживајте тинејџеρи!
     
    На Amely му/ѝ се допаѓа ова.
  14. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Тинејџерка сум само 6 месеци, но веќе ми е преку глава од ова.
    Глупо е кога не знаеш која си и што си, па помислуваш дека си нешто што всушност не си, па се плашиш, па правиш голема работа од глупост.
    Последниве неколку месеци сум за на психијатар, :(
     
    На sara3 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bihterka

    bihterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    55
    Хаха.Мојата теен возраст беше многу помирна од вашата.Не бегав од часови,не излегував многу навечер,освен што се карав многу со моите и одтогаш многу се одалечив од нив и ,,вртев" дечковци.Интересно е што кога бев на студии еднаш се качивме во кабриолетот на другар ми 6 луѓе,а имаше место за 3-4 и отидовме од Истанбул до Бурса.
     
  16. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Тинејџерка сум и јас :) . Па најголемиот проблем го имам со мајка ми :@ . Кога ќе види дека имам другар машко одма си мисли дека ми е дечко :tmi: И викам добро бе можи јас да си имам другари? и вика ќе видиш ти.... Па другари ми се бе ејј :fubar: А сега нов проблем :worried: Сакам да се издепилирам на нозе, а таа нее чекај има време, в година.... :x , а веќе имам влакна срамота е да одиш неиздепилиран, па како ќе облечам шорцеви на физичко, како да се соблечам по купачи?? Незнам што да правам веќе, како да се справам?? и викам абе мамо во 21 век сме веќе... таа повторно НЕ и НЕ :@ :devil:

    Девојки помогнете :(
    Ви благодарам однапред за помошта :*
     
  17. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Хм,значи јас имам многу досаден живот. :(
     
    На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
  18. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Жими тинејџерскиот живот. Предосаден е, ништо не се случува. |(
     
    На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Amely

    Amely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Се сложувам :P
     
  20. macka5

    macka5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    307
    Баш е така и кај мене , иии баш онака реално ко кажа ова каков е животв тинејџерски.