Тинејџерски живот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од cveke123, 12 март 2012.

 1. sweetgirl77

  sweetgirl77 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  12
  Моментално сум во тој период и не ми е баш убав.Секоја ден по некоја расправија или со ,,другарки,, или со родителите.Се обидуваш да објасниш некои работи а никој не те разбира, кога ке помислиш дека се се средило тогаш се се расипува........
   
  На Carolin. и Dreams.678 им се допаѓа ова.
 2. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  7.784
  Пол:
  Женски
  Мене ми се баш свиѓа тинејџерскиот живот.Нон-стоп 24/7 расправии со родителите,по некои расправии и со „другарките“ како што вели свитгрл777.Ретките но убави излегувања со неколку другарки.Па кога бев во раниот тин период почнав да си го развивам вкусот за мода.Убавина,ке пробам да си го изживеам максимум :D
   
  На sweet-star, QueenElena, RiRii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам со тебе :(
   
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Епа и јас спаѓам овде некаде. И воопшто не е интересно. Дестинации Школо-Дома-Школо, нема излегувања со ‚‚другарки‘‘ пошо на прсти се бројат и не се друштвени и едноставно антипатични се.
  Расположение зависи. Скоро секогаш сум сериозна понекогаш дури и намуртена. Со мајка ми се карам често. Со татко ми не зборувам. Осамена сум, досадно е. Навреди летаат на сите страни. Со симпатијата друга приказна, ќе кажам карма. :tmi: Епа тоа е воглавно, монотоно.
   
 5. UltrasGirlMKD

  UltrasGirlMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  27
  Помошшш .. :( Денешниов ден ми е ПЕКОЛ!!! А и не само денешниов и многу претходни личеле на овој...Моја другарка сака мој најверен другар шо го сакам како брат и неможам да поднесам дека он пишува и зборе со неа,иако не ја сака баш како она шо е затрескана (иако ја му кажав дека она го сака и сеа се каам) денес ден преубав,претопол сите излегуваат јас дремам дома ич не ми се иде никаде...Седам на тераса и одеднаш оп две мој другарки се шетат ај премолкнав не ме повикаа .. Седам на фејс гледам мојата најдобра другарка ставила слика кај шо се шета у парк го премолкнав и тој момент..После некое време ми се јавува другата најдобра другарка и ми расправа кај шо го видела симпатијата у парк,седел незнам што дрнмрн..Дечко ми немам теоретски шанси да го видам у текот на недела освен за виќенди пошо не е од мојот град..ЗНАЧИ ПЕКОЛ,УЖАСЕН ДЕН МИ Е..И кога ми изнакажа она едно убаво и се истурив на нејзе оти ако не на неа некој од дома шо не требаше ке настрада,или дечко ми шо уопште не би го сакала тоа ... Едноставно неможам да си разјаснам самата на себе кога и да излегувам и во парк и било кај секогаш они ми се на прво место,а денеска ( и претходни пати ми се има дешавано истото ) не ме викаат,и на крај ми праи извини срцок те заборавив .. :@ :@ :@ ;(
   
 6. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Сега сум во тој период и незнам како е хаха.Понекогаш е убаво ама секој ден се расправам дома,со другарките и ретко кој ме разбира..само некои другарки..Брат ми е помал и ме нервира,се што ќе направи тој,јас испаѓам крива.Школото го мразам,исто и наставникот по историја.
   
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.499
  Допаѓања:
  7.880
  Пол:
  Женски
  Во средно многу подобро одколку во основно.
  Големо друштво, вистински другарки, излегувања до касно, журки, бегање од часови и по 10 кафиња на ден, смешки, глупости, пијанства во парк, прва љубов (леле кога ќе ми текне кој сум го сакала си се смеам кај ми бил паметот :D ), прва цигара, кавги со родителите, шмекања...
  И уште безброј работа, најубав период од животот дефинитивно, не сакам да заврши.
   
  На theghost, SunshineYo и prettyliar им се допаѓа ова.
 8. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Сега сум во пубертет :D испревртен дел од животот според мене .. на моменти ке се смеам ко улава па после тоа ке ми текне на нешто ке почнам да плачам ко улава :?: некогаш ми е попречено да уживам во пубертетот од разно разни причини па и тука е периодот кога убаво ке се затрескаме во некој |( СЕПАК мислам дека е најубав дел од животот :lol:
   
 9. SunshineYo

  SunshineYo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Стварно најубав период, секако ако ги одземеме караниците дома и проблемите со школото :lol:
   
  На Coco-Chanel и OneHeart им се допаѓа ова.
 10. Linnea

  Linnea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Сега сум во тој период, а досега арно си минувам, немам за што да се пожалам :D
   
 11. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Тинејџерче сум и јас :rofl:
  Ако учиш си никој и ништо,само за препишување ти се умилкуваат.За да бидеш фаца,треба да носиш скапи работи секако,да си слаб и да го вадиш задникот и градите,да се дружиш со фаци и такви слични глупости.
  Сепак јас се дружам со скоро сите од одделение,сакам правда ама сфатив дека неможе никогаш и едноставно во животот треба да правиш како тебе ти одговара,зашто другите само те искористуваат...Викаат,во средно болје друштво и се,па се надевам хахаххаха
  Моите и не ме пуштаат баш да шетам,ретко,неможам да кажам никогаш. :)
  Си учам.Следната година ќе се трудам повеќе и на натпревари. :)
   
  На yeah му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Она кога си топло-ладно, сакам-не сакам, може-не може. Најубавите и нај луди години.
  Овие години се помнат цел живот.
  Особено во средно. Шмекање, бегања од часови, журки, оговарања, првите пијанства, првиот дечко, првиот бакнеж, па интересните кавги, па нервирањата за оцени. А нај нај нај добриот период е летото. Е тогаш се преродувам.

  15/16/17 се најубавите години според мене. Оние ситници за кои се нервираме како што се „има друга, не ме сака, нема мој број на фустанот, дебела сум, немам добар телефон, таа е поубава, едната веѓа ми е поубава“ и сл други работи се само глупости. Некој ден ќе ни биде смешно тоа што денес сме плачеле за глупости.

  А врвот е кога мислиш нема да најдеш друг, или нема да биде подобро, знајте дека сте грешка. Убавото тек ќе дојде на нас тинејџерите. Иако јас не верувам дека има нешто поубаво од тоа да си тинејџер.

  [​IMG]
   
  На Marossa, Golden, Elena69221 и 5 други им се допаѓа ова.
 13. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Тинејџеρсκиот пеρиод од животот е најубав. Уживајте тинејџеρи!
   
  На Amely му/ѝ се допаѓа ова.
 14. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Тинејџерка сум само 6 месеци, но веќе ми е преку глава од ова.
  Глупо е кога не знаеш која си и што си, па помислуваш дека си нешто што всушност не си, па се плашиш, па правиш голема работа од глупост.
  Последниве неколку месеци сум за на психијатар, :(
   
  На sara3 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bihterka

  bihterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2014
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  55
  Хаха.Мојата теен возраст беше многу помирна од вашата.Не бегав од часови,не излегував многу навечер,освен што се карав многу со моите и одтогаш многу се одалечив од нив и ,,вртев" дечковци.Интересно е што кога бев на студии еднаш се качивме во кабриолетот на другар ми 6 луѓе,а имаше место за 3-4 и отидовме од Истанбул до Бурса.
   
 16. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Тинејџерка сум и јас :) . Па најголемиот проблем го имам со мајка ми :@ . Кога ќе види дека имам другар машко одма си мисли дека ми е дечко :tmi: И викам добро бе можи јас да си имам другари? и вика ќе видиш ти.... Па другари ми се бе ејј :fubar: А сега нов проблем :worried: Сакам да се издепилирам на нозе, а таа нее чекај има време, в година.... :x , а веќе имам влакна срамота е да одиш неиздепилиран, па како ќе облечам шорцеви на физичко, како да се соблечам по купачи?? Незнам што да правам веќе, како да се справам?? и викам абе мамо во 21 век сме веќе... таа повторно НЕ и НЕ :@ :devil:

  Девојки помогнете :(
  Ви благодарам однапред за помошта :*
   
 17. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Хм,значи јас имам многу досаден живот. :(
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.736
  Допаѓања:
  5.116
  Пол:
  Женски
  Жими тинејџерскиот живот. Предосаден е, ништо не се случува. |(
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Се сложувам :P
   
 20. macka5

  macka5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  303
  Баш е така и кај мене , иии баш онака реално ко кажа ова каков е животв тинејџерски.