1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Титаник: Крв и челик (Titanic: Blood and steel)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Vikica.cuci, 21 април 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  Титаник:Крв и челик е серија составена од 20 епизоди каде е прикажано градењето на легендарниот брод РМС "Титаник".Во серијата не само шо е опишана изградбата на Титаник, туку и во целост е прикажана борбата на работниците за своите права.Серијата се емитува на Фокс Лајф секоја сабота и недела од 20 часот.Дали некоја од феминките ја гледа серијава и какви впечатоци ви има оставено?Мене искрено ми се допадна.
   

  Прикачени фајлови:

 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  убава серија е неколку пати сум ја фатила ама повеке ја гледам заради глумецот :inlove: :inlove: Kevin Zegers :inlove: :inlove: ауу каков е ( дека сме во исти ден родени затоа ) ххх :rofl:
   
 3. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  аууу глумецот е :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  Само за изградбата ќе биде серијава?
   
 4. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.172
  Допаѓања:
  21.443
  Пол:
  Женски
  А торент има ли некаде од серијава? Барав на замунда, ама нема... А на Сител не сакам да ја гледам затоа што ќе биде синхронизирана. :puke:
   
 5. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  Па изградбата е главна тематика, но како шо имам пишано погоре прикажана е и борбата на работниците за нивните права, има романса малку и така. Ептен ми се бендиса мене серијава, ама по темава се гледа дека мала гледаност имала на форумов :lol:

  Еве ти линкче за симнување http://kickass.to/titanic-blood-and-ste ... 47630.html
  Јас кога видов дека ќе ја даваат на Сител си реков супер, пак ќе си ја изгледам, ама се откажав од таа намера кога видов дека е синхронизирана на Македонски...
   
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  12.990
  Допаѓања:
  86.576
  Пол:
  Женски
  Вреди серијава да се гледа? ЈАс не можам да поднесам со синхронизација па не ни погледнав ама сакам вакви историски серии.
   
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.088
  Пол:
  Женски
  Баш ја гледав вечерва првата епизода, остај што е синхронизирано туку и не ме воодушеви нешто. Можеби дека сум навикната на онаа верзија со Кејт и Леонардо :lol: не знам ама како што ми изгледа нема да и дадам втора шанса на серијава .
   
 8. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.172
  Допаѓања:
  21.443
  Пол:
  Женски
  Јас ја симнав целата серија, само проблем ми е што нема англиски преводи за сите епизоди, а ирскиот акцент во серијава не го разбирам целосно.

  Стигнав до 7 епизода, и ептен ми се допаѓа концептот. Можеме од друга страна да ја видиме приказната за најголемиот брод. И не е дека се работи само за изградбата на Титаник, има и многу други покомплексни прашања кои се појавуваат во серијата. Затоа и ме привлече да ја следам. Ја препорачувам на сите да ја гледате. :)
   
 9. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  5.016
  Пол:
  Женски
  Јас кога почне серијата, ја ставам на mute и само го гледам убавецот :inlove:
  [​IMG]
  Кој поглед, која насмевка ... Yupp I'm in love :lol:
   
  На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.