1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Титаник: Крв и челик (Titanic: Blood and steel)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Vikica.cuci, 21 април 2012.

  1. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Титаник:Крв и челик е серија составена од 20 епизоди каде е прикажано градењето на легендарниот брод РМС "Титаник".Во серијата не само шо е опишана изградбата на Титаник, туку и во целост е прикажана борбата на работниците за своите права.Серијата се емитува на Фокс Лајф секоја сабота и недела од 20 часот.Дали некоја од феминките ја гледа серијава и какви впечатоци ви има оставено?Мене искрено ми се допадна.
     

    Прикачени фајлови:

  2. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    убава серија е неколку пати сум ја фатила ама повеке ја гледам заради глумецот :inlove: :inlove: Kevin Zegers :inlove: :inlove: ауу каков е ( дека сме во исти ден родени затоа ) ххх :rofl:
     
  3. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    аууу глумецот е :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
    Само за изградбата ќе биде серијава?
     
  4. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    А торент има ли некаде од серијава? Барав на замунда, ама нема... А на Сител не сакам да ја гледам затоа што ќе биде синхронизирана. :puke:
     
  5. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Па изградбата е главна тематика, но како шо имам пишано погоре прикажана е и борбата на работниците за нивните права, има романса малку и така. Ептен ми се бендиса мене серијава, ама по темава се гледа дека мала гледаност имала на форумов :lol:

    Еве ти линкче за симнување http://kickass.to/titanic-blood-and-ste ... 47630.html
    Јас кога видов дека ќе ја даваат на Сител си реков супер, пак ќе си ја изгледам, ама се откажав од таа намера кога видов дека е синхронизирана на Македонски...
     
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Вреди серијава да се гледа? ЈАс не можам да поднесам со синхронизација па не ни погледнав ама сакам вакви историски серии.
     
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Баш ја гледав вечерва првата епизода, остај што е синхронизирано туку и не ме воодушеви нешто. Можеби дека сум навикната на онаа верзија со Кејт и Леонардо :lol: не знам ама како што ми изгледа нема да и дадам втора шанса на серијава .
     
  8. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    21.759
    Пол:
    Женски
    Јас ја симнав целата серија, само проблем ми е што нема англиски преводи за сите епизоди, а ирскиот акцент во серијава не го разбирам целосно.

    Стигнав до 7 епизода, и ептен ми се допаѓа концептот. Можеме од друга страна да ја видиме приказната за најголемиот брод. И не е дека се работи само за изградбата на Титаник, има и многу други покомплексни прашања кои се појавуваат во серијата. Затоа и ме привлече да ја следам. Ја препорачувам на сите да ја гледате. :)
     
  9. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    972
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Јас кога почне серијата, ја ставам на mute и само го гледам убавецот :inlove:
    [​IMG]
    Кој поглед, која насмевка ... Yupp I'm in love :lol:
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.