1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Титаник 2 (Titanic II)

Дискусија во 'Филмови' започната од Lady-Love, 4 јули 2011.

 1. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Дали сте го гледале титаник 2?
  како ви се допадна?
  јас го имам гледано неколку пати и ми е многу интересен и ако имам слободно време пак би го гледала.
  но и овој филм е со иста приказна.повторно
  машката улога ќе загине.

  http://www.youtube.com/watch?v=f720MNvOeVc
  да не се разбереме погрешно титианик 2 а не втор дел кога ќе биде оживеан Џек.
   
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Titanic 2

  Не сум го гледала.
  И колку сака нека биде убав филмот, ДиКаприо за никој не го мењам. :inlove:
   
  На zaljubenakiss и Gioia им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Hема Tитаник 2, мислам дека барав и не е вистина ова :D и да има, не би го гледала, Tитаник ко Tитаник!
  за мене ништо посебно :)
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Го гледав јас Титаник 2,ама многу нормално, не се мери со оригиналот.Немаше ниту таков раскош, ниту таква романтика, ништо.Не знам ни зашто се труделе да го копираат, кога ниедна копија нема да може да го надмине.
   
  На Jowe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Не сум,а и немам ни во план да го гледам....Титаник си е Титаник бе :)
   
 6. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не сум го гледала, а и не планирам. Мислам дека е само копија на оригиналот, кој според мене е еден од најубавите филмови на сите времиња.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Не сум го гледала и не би го гледала.
  Не сакам сликата од оригиналот да ја расипувам за ништо на светов.
   
  На bal0n43 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Грешка си има Титаник 2.Како што и кажав погоре јас го имам гледано,но мислам дека не ми е од дивиди клуб мислам дека брат ми го спушти од интернет. ;)
   
 9. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Јас пак не би го нарекла 2 дел зошто
  приказната е сосема иста освен главниот глумец кој сакал да направи нов брод да докаже дека нема да се случи истото ко и претходниот Титаник,да пропадне
  имаше многу глупи делови како делот на почетокот кога
  таткото на главната глумица трча по ледениот санта мраз
  оф боже,не ме ни чуди што има релативно мала оценка на имдб |(
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Eпа, јас не можев да го најдам, само 1от ми го отвараше ;)
   
 11. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  И просветли не ајде, кои се глумците во Титаник 2?

  Мои другари кога го даваа на А1 премиерно Титаник по 10ти пат направија група на facebook за филмов и дури имаше и како дискусија, леле што се случува во тој дел. :D
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  [​IMG]
  Eте постер од филмот и имиња на глумците ако сте слушнале за нив.Рејтинг има 1.9 :D
   
 13. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  главна женска угола:Marie Westbrook(Amy Maine)
  главна машка улога:worried:hane Van Dyke(Hayden Walsh)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  а каде мозе да се симне титаник 2 со македонски превод?
   
 15. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Незнам, види, еве ти неколку линка, од каде сакаш симни го..
  http://www.kat.ph/search/titanic-2/
  http://thepiratebay.org/torrent/5792715/Titanic_2_(2010)
  http://www.moviewatchlist.com/movie-titanic_2
  http://www.giornale.sm/movie-online-titanic-2
  Еве превод:
  http://titlovi.com/titlovi/titanic-ii-111752/

  Ама незнам, до сега не сум го симнала, а не ни планирам во блиска иднина. :) Види од кај ти е нај сигурно, таму симни.
   
 16. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Би го гледала. Ај ќе го симнам кај братучед ми, тие имаат 120 GB ( p.s. ако дозволат, ама ќе дозволат така да ќе го симниме ;) ) Само не сакам да се разочарам од некој аматерски работи и ептен избегано од Титаник со Винслет и Дикаприо, барем да има допирна точка :)
   
 17. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Ни Титаник 2 нити па 22 нема да го замени ТИТАНИК...Не сум го гледала нити па сакам да го гледам, нема потреба да ја расипувам сликата...
   
 18. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  потполно се согласувам со тебе! :)
  уште десет дела да измислат, нема да бидат подобри од првиот со ДиКаприо! :)
   
 19. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  И јас не би го гледала, ипак огригинал си е оригинал.
  Колку сакаат нека прават делови, никој не си може со првиот. ;)
   
 20. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Титаник 2 го немам гледано,ама би го гледала ме интересира да видам и да споредам со оригиналот :)
  Инаку титаник ми е еден од најомилените филмови,а исто така и глумците во главна улога се незаменливи.
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.