Титаник 2 (Titanic II)

Дискусија во 'Филмови' започната од Lady-Love, 4 јули 2011.

 1. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Знали ГРОЗЕН ФИЛМ, не може филм да се нарече, ме изнервираа, нема ни 1 посто добра секунда како оригиналот, не може ни копија да се нарече, не си го трошете времето за филмов не вреде.
   
 2. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  ПОГЛУПАВ ФИЛМ НЕМАМ ГЛЕДАНО...оргиналот е незаменлив!!!
   
 3. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  За ништо не би го менувала Титаник. Оригинал си е оригинал и нема да успеат да направат подобар - мое мислење. И плус Ди Каприо е незаменлив :inlove: така да не планирам да го гледам :)
   
 4. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  :o И Титаник2 ли има ..... може да се замисли ТиТаник без ДиКаприо? :?: :)
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.256
  Добро бе, јас на која планета живеам ?! :^)
  Првпат дознавам дека има и второ продолжение на Титаник. :tmi: Како што можев да видам, не ве воодушевил баш. Не би го гледала ни јас. А не би го гледала ни Титаник уште еднаш. Три пати доста е во животов. :)
   
 6. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.245
  Пол:
  Женски
  Првпат дознавам дека има и второ продолжение на Титаник. :^) :fubar:
   
 7. flowerly

  flowerly Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Титаник не е Титаник без истите глумци со кои сум го гледала филмот 109653 пати. Сите нивни зборови ги знам,и плус знам дека донекаде се ова е точно,според вистинска приказна,додека колку что знам 2 дел не е. :) ДиКаприо за ниеден не го мењам у тие години. :inlove: :*
   
  На Salfetka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.088
  И тој со Леонардо не е според вистинска приказна,постоел тој човек со такво име Џек ама приказната е изменета :)
   
 9. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  1.445
  И јас :^)
   
 10. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Znaci poglupav film od titanik 2 nemam gledano vo zivotov.Znaci ostaj so filmo e so razlicni glumci, tuku filmo nema nikakva prikazna so gopravi najglupav i najdosaden :puke:
  [mod-kirilica:60lwswes][/mod-kirilica:60lwswes]
   
 11. MarioCasas

  MarioCasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  36
  mislam deka posle prviot ne trebale ni da se potrudat da pravat nov del - zaludno :)
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  Не е нов дел или некакво продолжение, едноставно филм за потонувањето на Титаник, неповрзан со оној филм што сите го знаеме.
   
 13. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Ниедна копија може да го достигне оригиналот. Ни една!
  Не сум го гледала и не намеравам. Титаник е Титаник - првиот филм што можеше да ме расплаче.
   
 14. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Многу смешно :D Ја ко што знам втор дел се снима за филм што има продолжение на приказната. Тука што има да се продолжи, дека Титаник испловил од океанот :lol: Не ни знаев за филмов, не го ни гледам :!:
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Филмот е убав, нема што. Но сметам дека Титаник е еден и единстве, и сево ова не е кој знае колку special.
  Инаку навистина сакам да го гледам филмот Jack is came back,"продолжението" на Титаник, ако некој знае линк за онлине да го гледам нека ми пушти ЛП
   
 16. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.088
  ^Ако може линкот и јавно да се сподели :)
  Дали некој ја знае конкретната цифра на верзии на Титаник,значи кои се сите верзии што се снимени до сега?
  п.с. Оваа година се одбележува 100 годишнина од потонувањето на Титаник па мислам во таа чест ќе има крстосување по истиот пат по кој се движел Титаник во 1912.Исто време исто место,кој може да оди блазе му ;)
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Очекував многу повеќе :wasntme:
   
 18. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  НЕ сум го гледала, ниту пак мислам да го гледам.
  Титаник како Титанки, оргиналот.. Тој 1 дел.. според мене најдобар е :inlove:
  Овој не верувам да е нешто убав..