1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тијана Дапчевиќ ќе нè претставува на Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од MissMary, 28 август 2013.

  1. Heartbeat

    Heartbeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Изненадена сум, мислев дека ќе биде нешто полошо :О
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
  3. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Незнам што им е на луѓето :devil: значи ние да победиме нема да победиме тоа сигурно,бидејќи знаеме какво шоу е евровизија,така да незнам воопшто зошто тоа се спомнува.
    Читам коментари од типот лоша песна,очекувале многу повеќе од неа,не се разбирало што пеела,немала талент,не знаела да игра и сл. Па треба да се потсетиме претходните години што не претставуваше (со исклучок на Калиопи).
    Песната е супер и ми се допаѓа што има модерен ритам,доста ни беше од македонски мелодии со тапани,гајди...и со незнам уште што.
    Сигурна сум дека во живо ке биде уште подобра! :up: :music:
     
  4. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Песничкава не е лоша :dance:
    Мислам оваа година имаме повеќе шанси за финале со оглед на тоа што не настапува Србија,Бугарија и уште некој |(
    Иначе нас никој не ни чини,крајот не ни се наоѓа... самото учество на Евровизија преставува успех.
    Би било интересно Даниел да се појави некогаш на Евровизија :$
     
  5. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.594
    Пол:
    Женски
    Супер бе ги слушнав и двете верзии баш се фаќаат одма за уво,англиската верзија ми е за нијанса подобра од македонската,а се знае дали ќе пее на македонски или англиски?
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Добро е, јас очекував многу полошо :D
    И јас сум за англискава верзија, подобра ми е некако :wasntme:
     
  7. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Од толку Македонски пејачки,да не преставува Тијана е стварно не ми е јасно.
    Жена што живее толку години во Белград,Србија.
    Место да не преставува некој наш пеач/ка ...

    Во оваа криза,уште евровизија ни стребнала.Не дека многу пари одвојуваат нашиве за ова ама сепак,трошок е.
    Колку земји се имаат откажано од евровизија,и право да ви кажам паметно им е тоа.
    Жива глупост,никогаш нема да победиме или пак да бидеме во први 10,не се надевајте напразно!!!
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Seashell31

    Seashell31 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2013
    Пораки:
    736
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто уште одиме. Редно е да се откажеме веќе. Се знае како се гласа и кој оди во финале и такви работи. На ништо не личи веќе Евровизијава.
     
  9. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    И мене ми е нелогично да не претставува Тијана. Не знам ниту еден нејзин хит на македонски јазик. Таа и сестра и Тамара ми се лигави многу. Се сеќавам на Ексклузив ја имаше кога дошла во Ск со детето ја начекале во Ања и она вика пред камери - Ајде сега да платите Вук не се слика за без пари. Срамота!Некултура1Ќе отидат до Белград и мислат дека се во Холивуд, а ни еден хит нема.
     
  10. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Јас сум за англиската верзија ;) :D
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Морам да те демантирам со чист пример, Elena Paparizou кога победи за Грција,....она е гркиња која не живее и работи во Грција, туку беше повикана од нивна страна за да ги претставува. И им донесе победа...небитна е победата, сакам да речам ете ти прост пример. Зарем треба да ги плукаме и да се откажуваме од сите македонци што заминуваат да работат во странство или се омажиле/ожениле и слично.
     
    На tessie и Madam-A им се допаѓа ова.
  12. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Уште не се знаеле тоа. Не знам кога и како ќе се одлучува..
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^и јас сум за Англиската верзија
     
  14. nadja.d

    nadja.d Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    220
    Англиската верзија дефинитивно!
    Текстот и музиката се склопени убаво,во македонската верзија текстот нешто не ми оди рака под рака со музиката.
     
  15. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Можеби е паметно што Тијана ке не претставува,бидејќи Србија не учествува оваа година и ке гласаат за нас,таа има фанови таму. :) :^)
     
  16. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    ^^ Тијана имала фанови :?: Не знаев дека постојат и такви битија :wasntme:
     
    На Agrona, Silver.E, Mermaid90 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Иста ситуација беше и со Anggun - типката е родена во Џакарта, Индонезија, а ја претставуваше Франција на Евровизија пред некоја година. Нема врска тоа, барем нашава е чистокрвна Македонка.

    Инаку песната мене не ми е лоша (вака споредбено со други песни што сме ги имале претходните години). Само на англиски нека ја пее.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Тијана нема глас, мене лично ми гребе на уши. Ама ич не ми се свиѓа како пее. Најверојатно затоа и направиле вакво лесно песнуле во "модерен" ритам.
    Требаше да го следиме примерот на другите земји и да се откажеме.
    Ама не, веројатно ќе учествуваме додека не останеме сами и тогаш ќе нема кој друг да победи.
     
    На hermosa, sadgirl21 и Abeja им се допаѓа ова.
  19. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Од она што јас го заклучив од досегашното гледање Евровизија е дека победува сексапилот и голотијата или моќниот глас (пример Шерифовиќ), трето нема.
    Е сега со песнава на Тијана, само чудо може да не донесе меѓу првите десет, ако другите имаат уште полоши песни од лани и немаат секси певаљка, бидејќи Тијана и во двете верзии покажува колку нема глас, како што рече и Реин, како изгребана плоча е, а па за сексапил да не правиме муабет, од секогаш Тијана ми била "мушкаданка" без ништо сексиљаво во неа. Па и тие движења што ги прави, повеќе ми изгледа како на фудбалски натпревар да навива, отколку да игра сценски настап за песна на натпреварување. Дигната во облаци што откако се омажи во Црна Гора мисли грофица стана, па тука не ја почитувале и ценеле како таму, требало да ни избега за да ја цениме :rofl: , епа Тијана "мислим дека е доста", не си ми цица маца за Евровизија и барем на настапот нека ти направат друга фризура над ушињата, немам ништо против тебе, ама нели и фризура се прави соодветно на обликот на лицето.
    Значи треба да пратиме некоја секс бомба или навистина моќен глас. На моќниот глас кој што го имавме, Тоше Проески, не му направија добра песна за тој настан, на Каролина-исто, оваа Елена нешто ја исфорсираа ама залудно, покрај тоа што нема глас не остави ни сексапил.

    Да не се лажеме, знаеме што поминува на европската и светската сцена-или моќен глас и моќна песна или секси тело, добра фаца и песна со добар диско ритам.
     
    На imelda, Silver.E, sadgirl21 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    И јас сум за англиската верзија,такво нешто се бара на Евровизија.Тијана малку треба да поработи на сценскиот настап и тоа би било тоа :D